SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 20:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
89,50
269
3
84,00
89,50
14,01%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kružile su glasine, a sada je stigla potvrda: PPD kupio 6,4 posto Fortenova grupe


Pa ak su možda prodali svoj dio u Agrokoru to bi mogel biti izvanredni prihod od cca 100 kn po dionici Saponije, to još ne znamo, biti će vjerovatno objava tko je prodao.
Prije ili poslije će i Saponija prodati taj svoj udio.

Saponija sa svojim dugovima mi izgleda logičan prodavač, što će im minoran udjel još zaduženijeg poduzeća.

Meni ne izgleda.


Saponija sa svojim dugovima mi izgleda logičan prodavač, što će im minoran udjel još zaduženijeg poduzeća.

SAPN- odnos dug/kapital =145,83%, i ako gledamo samo ovaj parametar stvarno izgleda loše. Treba pogledati kako Saponia otplaćuje taj dug. Samo u prvih 9 mjeseci 2019, dug je pao za 35 mil.kn. Firma pozitivno posluje, novac je uložen u nove proizvodne linije (Saponia i Kandit) tako da stojim pri stavu na ovim cijenama- jeftino.


Meni ne izgleda.

Fortenova je u grdim problemima koji ce se samo pojacavati u naredno vrijeme. Mercator…
Tako da mozda stvarno ne bi bilo lose to utopiti i vozi Misko, raditi dalje na core business-u.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Kružile su glasine, a sada je stigla potvrda: PPD kupio 6,4 posto Fortenova grupe


Pa ak su možda prodali svoj dio u Agrokoru to bi mogel biti izvanredni prihod od cca 100 kn po dionici Saponije, to još ne znamo, biti će vjerovatno objava tko je prodao.
Prije ili poslije će i Saponija prodati taj svoj udio.

nema tu nikakvog ozvanrednog prihoda a još manje 100 kn po dionici

dobit može doći samo ako prodaju iznad booka

a veoma sumnjam da bilo tko sad je spreman kupiti išta od fortenova uz premiju

tako da – ajmo reći da vrijednost udjela kako ga knjiže u knjigama, to je manje više to – daj bože da nema više otpisa i ja zadovoljan. zarada od agrokora će se teško desiti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zarade nema, ali pravi, živi keš je po mom mišljenju u ovom trenutku za Saponiju bolji od nekakvih udjela od kojih još dugo vremena neće biti kruha. Ppd očito pliva u novcu kojeg nema smisla ulagat u osnovni biznis, a smrdi mi da je u igri i ruski utjecaj.

SAMA ČINJENICA DA UDIO UOPĆE NE KNJIŽE KAO IMOVINU NEGO pazi sad kao potraživanje, TI GOVORI Što oni misle o tome

oni to žele prodati ali ne za 0 kn jer ionako su već tu gadno štetovali

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kružile su glasine, a sada je stigla potvrda: PPD kupio 6,4 posto Fortenova grupe


Pa ak su možda prodali svoj dio u Agrokoru to bi mogel biti izvanredni prihod od cca 100 kn po dionici Saponije, to još ne znamo, biti će vjerovatno objava tko je prodao.
Prije ili poslije će i Saponija prodati taj svoj udio.

nema tu nikakvog ozvanrednog prihoda a još manje 100 kn po dionici

dobit može doći samo ako prodaju iznad booka

a veoma sumnjam da bilo tko sad je spreman kupiti išta od fortenova uz premiju

tako da – ajmo reći da vrijednost udjela kako ga knjiže u knjigama, to je manje više to – daj bože da nema više otpisa i ja zadovoljan. zarada od agrokora će se teško desiti
[/quote]

Pa PPD to kupuje da izgubi. Oh, kako me to podsjeća na neka druga naša izdanja. Koliko je Book Kraša? A sto si ti ono bio tjednima pisao o vrijednosti?

Možda se sad vrijednost ne vidi tako jasno kako će se možda vidjeti jednog dana. Al to ne znaci da je nema. Ne treba na vrijdnost i generiranje novca gledati kroz priznu i sentiment dnevne politike. Ima tu dosta problema, i biti će ih i ubuduće, al nitko nije ni očekivao da ih neće biti.
Ima dana…. i još će ih biti, pa ćemo vidjeti sto će ispasti na kraju balade. Novci se ipak tada broje, za one koji ostanu unutra.

Udio koji Saponija ima u novome Agrokoru vrijedi zasad 10 mil. eura. , jednom će taj udio prodati i imati izvanredni financijski prihod( kladim se na više od 100 kn po dionici) , otpisali su prošle godine 8 mil. eura i to je to, pametno su iskoristili tu poreznu mogućnosti i uštedjeli dobar novac.
Investimire, Vi redovito neuspješno pronalazite nepostojeće mane dionicama a posebno onima koje navodno posjedujete i to mi je malo čudno , gosp. MrBeana je bespredmentno komentirati.


I dalje mislim da Saponia vrijedi do 450kn po dionici, ali u usporedbi s nekim drugim dionicama je skupa.
Ne vjerujem u rast cijene naredne 2g.

Mislio si ti dok si imao dionice davrijede 700 kn, onda si ih za dva tjedna prodao pa si tada mislio da vrijedi 220 kuna, onda si opet nakon toga mislio da vrijedi 550 kuna, i to sve u mjesec dana…
U mjesec dana mjenjas misljenje cesce nego ja carape….
Lp


Udio koji Saponija ima u novome Agrokoru vrijedi zasad 10 mil. eura. , jednom će taj udio prodati i imati izvanredni financijski prihod( kladim se na više od 100 kn po dionici) , otpisali su prošle godine 8 mil. eura i to je to, pametno su iskoristili tu poreznu mogućnosti i uštedjeli dobar novac.
Investimire, Vi redovito neuspješno pronalazite nepostojeće mane dionicama a posebno onima koje navodno posjedujete i to mi je malo čudno , gosp. MrBeana je bespredmentno komentirati.

dobro a koliko će imati izvanredni financijski rashod obzirom na to da će te imovine nestati iz knjiga

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Saponija je jako konzervativno potraživanje od Agrokora koje je imala svela na nominalnu vrijednost stečenog udjela, da nisu iskoristili mogućnost otpisa platili bi porez za zaradu od 77,50 kn po dionici koju su imalo prošle godine. Prodati i naplatiti će prije ili poslije tih svojih 0.6%. Konsolidacija poslovanja poslije Agrokora je na djelu(prije Agrokora cijena dionica je bila 450kn) , puno investiraju, dug se značajno smanjuje, profitabilnost pomalo raste, EBITDA preko 100 mil. kn, prihodi su dosta stabilni uz mali pad, sad su potpisali ugovor za distribuciju s Atlanticom tako da bi i prihod trebao rasti, uz to imaju dosta novih proizvoda koji će pozitivno utjecati na iste. Dosta jaki i poznati brandovi u regiji. Kad sve bude posloženo i bez nekih rizika cijena neće biti 310 kuna nego puno više . Vrijeme će pokazati.


SAMA ČINJENICA DA UDIO UOPĆE NE KNJIŽE KAO IMOVINU NEGO pazi sad kao potraživanje, TI GOVORI Što oni misle o tome

oni to žele prodati ali ne za 0 kn jer ionako su već tu gadno štetovali

Ajde ne lupetaj. Pogledaj Bilancu.
Udio je na poziciji u Bilanci gdje i mora biti :
7. Ulaganja u vrijednosne papire

Ovo je po meni ionako beznačajna vijest za dioničare, fokus bi svakom dioničaru trebao biti na rezultatima koje firma ostvaruje danas, odnosno na rezultatima koje je sposobna ostvarivati na dulji rok.
Uz novu Upravu vjerujem da će se i kvaliteta upravljanja dići na novu razinu.

Po broju reakcija na ovu vijest se samo lijepo vidi da je puno špekulanata ušlo u zadnje vrijeme u dionicu i sad su nervozni jer ne raste svaki dan.
Pozicije su ovdje polovljene, dugoročno održiva vrijednost postoji, a dinamika daljnjeg rasta ovisi isključivo o rezultatima koji će se objavljivati u narednom periodu.
U slijedeća 3-4 mjeseca imati ćemo puno novih brojkica za analizu, a ove godine ćemo se neki od nas vidjeti i na Skupštini i nakon iste imati i dosta jasniju sliku kuda i kako dalje 🙂



Meni ne izgleda.

Fortenova je u grdim problemima koji ce se samo pojacavati u naredno vrijeme. Mercator…
Tako da mozda stvarno ne bi bilo lose to utopiti i vozi Misko, raditi dalje na core business-u.
[/quote]

Jep….to je isto istina

New Report

Close