SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

salt, 10.08.2020. u 15:53

Oprez ljudi…ako je vjerovati valovima ide se ispod 150kn.

Taman tu negdje oko 135kn je gap koji se ceka popuniti. Puno ih je ovo kupovalo..a vise nitko ne gura..cijena moze samo nizvodno

Kada cemo na 135 kn? Ja cekam i cekam, a cijena raste iz dana u dan..Forumski kolega jesi mi to izbio zaradu iz dzepa ili cemo uskoro docekati taj pad?

Ako se netko sječa OPTE na 2kn i nitko je nije htio dok nije došla do 5 kn, tako je i sa SAPN od 200 do 400 je neče nitko i kada pređe 400 onda će je svi htjet!

darac11, 22.08.2020. u 14:45

Ako se netko sječa OPTE na 2kn i nitko je nije htio dok nije došla do 5 kn, tako je i sa SAPN od 200 do 400 je neče nitko i kada pređe 400 onda će je svi htjet!

Bumo vidli 🙂

Za sada bez značajnijih promjena u TOP10. Netko je ostao izvan TOP10 jer ako je ona čišćenja po 500-600 komada po asku prošli tjedan radio isti investitor polako bi morao biti vidljiv u TOP10.

A možda su u šumi 🙂

Ja još čekam t vidim čije prognoze će se ispuniti.

P.S. nemam Sapn. Samo promatram.

Dionica je porasla sa 170kn na vrtoglavih 310kn. Kako sam i rekao 320kn nije vidjelo. E sad natrag prema 220kn i mom targetu (zona ispod 220kn).

A to što je na trenutnoj cijeni podcijenjena oko 50%, to nema veze??

Kad krenu veće korekcije, najgore prođu nelikviduše. Tako vidim trenutni pad. Ne vidim još znakova za uzbunu ovdje.  Ne sviđa mi se što je probilo 280 kn, ali nije ni tragedija.

Može cijena dolje, nikad se ne zna, ali slažem se da je podcijenjena.

Moram reći da mislim kako je SAPN na 220 kn bajka. Inače ne dokupljujem u padu, ali ću SAPN ispod 250 kn rado kupiti.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

forumas., 09.09.2020. u 09:09

A to što je na trenutnoj cijeni podcijenjena oko 50%, to nema veze??

Srpzili su preko 100 milja na Agrokoru i jos 100 milja na Brodomerkuru u zadnje 2-3g.

Ovim tempom treba im 15-20g. da se vrate gdje su bili.

Mepas u gubicima, Brodomerkur papa novce. Vjerovatno i Maraska radi minuse. Prihodi Maraske drasticno u padu…al nista to nije slucajno. Sve se zna al se i dalje krpe praznine.

Nece to preko 300kn zadugo.

salt, 08.09.2020. u 13:07

Dionica je porasla sa 170kn na vrtoglavih 310kn. Kako sam i rekao 320kn nije vidjelo. E sad natrag prema 220kn i mom targetu (zona ispod 220kn).

Kolega Salt još čekate na 220? 🙂

Kako stvari stoje mogli bi prebaciti vaše gornji target 😉

salt, 09.09.2020. u 18:54





forumas., 09.09.2020. u 09:09



A to što je na trenutnoj cijeni podcijenjena oko 50%, to nema veze??



Srpzili su preko 100 milja na Agrokoru i jos 100 milja na Brodomerkuru u zadnje 2-3g.

Ovim tempom treba im 15-20g. da se vrate gdje su bili.

Mepas u gubicima, Brodomerkur papa novce. Vjerovatno i Maraska radi minuse. Prihodi Maraske drasticno u padu…al nista to nije slucajno. Sve se zna al se i dalje krpe praznine.

Nece to preko 300kn zadugo.

Jos jedno “predvidanje” u prazno.

Tri kupca iz Top 10 strpljivo skupljaju.

Pišu se gluposti na desetke stranica, a kad izađe izvješće ništa.

Konsolidirano se i dalje lagano gube prihodi, ali zato za prva 3Q skočila sa 25 na 40 milja. Ako se ne desi neka katastrofa kao prošli 4Q, moglo bi biti 50-60 milja dobiti. Pa prst-palac P/E će biti sigurno 4 da ništa ne zarade u 4Q.

Uz to kratkoročne obveze smanjene 90 milja (doduše dugoročne povećane 22) i povećan keš na računu. Bombončić. Da ne kažem da bi ako se ustabili poslovanja i nedaj bože proda Maraska ovo zbilja trebalo na 600-700.

Ljudi guštaju u rastu.

A ovo o prodaji Maraske je više mit, koliko se o tome već priča… 5 godina?

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Kako je mit kad je početkom ove godine isla obavijest burzi o tome, al očito je Korona pomaknula planove i privremeno odgodila prodaju.

https://prev.zse.hr/userdocsimages/novosti/GkNaKnzPa7kVtJpXfmtVHQ==.pdf

 

Pa ajde, bit će nešto, ne kažem da neće, ali priča oko toga traje veće poprilično dugo.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

New Report

Close