SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 22:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
80,77
2.666
33
79,50
89,50
-3,09%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

No comment 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

a baš su oni od karantene dobro profitirali, jer proizvode dezinficijense i sredstva za čišćenje.

mislim da je sad i više nego očito postalo da kolega svojim komentarima pokušava utjecati na javno mnijenje s ciljem pokušaja manipulacije cijene na tržištu kapitala.

ako ni uvrede ni ovakvo ponašanje nisu zvono za uzbunu onome koji uređuje ovaj forum, onda ne znam što je.

pitanje je gdje je granica.

dopuštanje ovakvog ponašanja rušite ugled ovog foruma i poslovnog dnevnika u cjelini.

apeliram da poduzmete odgovarajuće korake kako bi spriječili daljnje ovakvo ponašanje.

unaprijed zahvaljujem

Da smo na forumu ovog Braje on bi me banirao..jer je inace jako demokratican.

Saponia gubi prihode..gazda dobit baca u pepeo pokrivajuci gubitke i rupe od Brodomerkura,Mepasa i Maraske. Na Agrokoru su pokazali znanje i pogubili 120 milja kuna. Vodjenje 0 bodova. I sad ce me netko uvjeravati u perspektivu Saponie.

Malo jaca kriza i bit ce ko Ddjh. Stecaj ako im banke sjedbu za vrat jer su duzni ko Grčka.

Meni nije jasno kako se ovaj Brajo bahati, on ne bi dopustio nikome da iznese misljenje. Prijeti, drzak je…pa kolega nije ovo Vas forum kojeg ovdje sramotno reklamirate da Vi birate koga izbaciti. Budite covjek pa recite zasto ste trajno banirali mog brata Nea na svom forumu?

Jer je dao viziju i graf Saponije koje ste se Vi utrpali i sto se vama ne svidja pa ste ga banirali trajno.Lijepo napisite sto to radite na svom forumu i kakvu diktaturu radite.

Vec opet bahacenje, on bi banirao jer nije imao predmet KULTURA u skoli pa naucio postivati tudja misljenja.

 

Eliot kaze pad do 120kn i to se izbjeci ne moze. Prihodi padaju, kamate i dugovi pritiscu, pogubljeno 120 milja na Agrokoru…dobro je da Saponia je uopce opstala.

A znamo kako proizvodnja u nas nije konkurentna stranoj pa je ocekivati i dalje padanje prihoda, gubitke…pa ni Marasku ne mogu prodati jer nitko ne nudi koliko oni zele vec pola toga. A zasto se Maraska prodaje kad je bajno?

Jer je narusena likvidnost i iducu karantenu nece prezivjeti.

Evo opet graf…pad do minimalno 120kn.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Kolegice lada samuraj, to je bilo prije nego se saznalo da su na Agrokoru bakon prodaje pogubili ni manje ni vise vec barem 120.000.000 kn. Treba im 15g.ovim tempom da se vrate u tu tocku. A to je nemoguce jer prihodi padaju, kamate pritiscu,kriza se rasplamsava

@savage

Rasturishe i ovaj a bome i drugi. Nevjetojatno

Nista se ne moze mijesati. Svaka dionica je drugacija.

Sto ce biti sa 100 postotnom sigurnoscu ne zna nitko. U slucaju neke katastrofe i vasi targeti ce postati realnost, kao sto smo imali lock down.

Ako se nista izvanredno ne dogodi, ne vidim racionalne argumente za takve padove.

@Savage

Ako pratite temu svakih par tjedana, ne mozete biti u toku 🙁

U toku čega točno? Kretanja cijene na dnevnoj bazi? Vidim sve sami “dugoročni” investitori na forumu.

PBZ mirovinac 07.08.2020. + 50 kom po 268 kn.

nastavljamo dalje u istom tonu

bravo za Saponiju

Jedini su u Hrvatskoj za svoje proizvode dobili atest o djelotvornosti protiv koronavirusa

 

 

Ovdje je previse njih nasanjkano prije 1 i 2g. Po grafu putanja je silazna i uskoro slijedi pad.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Nadalje Saponija je prodala udio u Agrokoru za 28 milja kuna. Isti je platila preko 80 milja. Prodaje i Marasku. A na burzi postaju dobit. E pa ja mislim da oni nemaju nikakvu dobit..rasprodaju imovinu jer im je ugrozena likvidnost za operativno poslovanje. I vjerujem da ce i Marasku prodati debelo ispod cijene.

Ocekujem prve vece probleme za Saponiju do kraja godine. A tada ce i banke poceti stiskati.

Jednostavno u nas proizvodnja nema sanse. Kroz 5g mislim da ce Saponija kao firma propasti.

Kupovao je na 190 i 200 i  220kn..prodavao s debljom dobiti. Nisam je drzao jer ne mogu dugorocno drzati nesto sto ne vrijedi i u cemu ne vidim perspektive.

Dapace mislim da muljaju i izvjesca. Bit ce to novi Ddjh do 2025.g.

Ne pratim baš ove spike sa forumima i ko je gdje gazda ali mislim da je rasprava otišla u smjeru nevezanom uz Saponiju i njezino poslovanje.

 

U međuvremenu u periodu od 04.08.-18.08. ekipa iz TOP 10 dokupljuje :

















































SAPN-R-A6.6. MRŠIĆ IVAN+101+0,02%+0,03M2.245280,0014.08.200,630,34%
8.7. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. A+198+0,03%+0,06M1.600280,0014.08.200,450,24%
9.9. OTP BANKA D.D.+410+0,06%+0,11M1.510280,0014.08.200,420,23%

2. dan zaredom netko ozbiljniji čisti Ask, cijena konačno dotakne 300 i svi šute 🙂

Pa nije valjda da ste svi čekali Salt-ove razine?

Kad sam danas vidio da je cijena dotakla 300 kn, tražio sam ovu temu. Nitko ništa…

Malo sam pogledao graf, vidim da 300 kn nije neka psihološka granica da bi slijedio odbijanac, pa sam malo čvaknuo po asku. Čisto iz dosade.. 😁

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

New Report

Close