RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 02:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Ne kupuje CERP nego su očito odlučili razriješiti neotplaćene dionice iz doba KORFa i tko zna čega te ih prebaciti na sebe.

Sad je pitanje u kojem obliku će se one vratiti na tržište, da li prodajom ala ARNT od neki dan ili će ih možda podijeliti opet nekome u nekoj od košarica.

da su fondovi na kupnji pametni,sad bi se maknuli s kupnje da se cijena trgovanja spusti niže pa bi kupili te velike pakete od države 10-15 % jeftinije
[/quote]

i sama firma održava cijenu, vidimo po stjecanju da i blokovi im nisu mrski da bi kupili.

Kupuju jer mogu. Ja sam se nakupovao na 33-34. Za sve vas koji čekate 30 sretno vam bilo.

Valamar i PBZ CO sudjeluju u dokapu Helios Farosa u iznosu od 139,39 milijuna kuna

U obavijesti o sudjelovanju u povećanju temeljnog kapitala Heliosa, navodeći da nastavljaju poslovnu suradnju s PBZ CO, iz Valamara iznose i da će po provedbi povećanja temeljenog kapitala Valamar imati 20%-tni udio, a PBZ CO udio od 77,73%.

“Ovo povećanje kapitala Helios Farosa početak je realizacije petogodišnjeg poslovnog plana koji predviđa 692 milijuna kuna ulaganja prvenstveno usmjerenih u rekonstrukciju i obnovu hotelsko-turističkih objekata i sadržaja u vlasništvu Helios Farosa pod operativnim upravljanjem Valamara”, iznosi se u ovoj obavijesti.

Ovo je lijepo. Valamar će imati samo 20-ak posto, manje je uložio. To znači da će njegova uloga biti u upravljanju, što će masno i naplatiti. I to mi se sviđa, zapravo sve više idu u smjeru da prodaju know how u turističkom biznisu.

@bwana
To im je i konačan plan….

Valamar Riviera d.d. – Obavijest o konačno odobrenim investicijama za 2020.godinu
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/e0RvMELIKrfV7nvCWlVvRg==.pdf

Ekipica koristi jeftin novac.


Ovo je lijepo. Valamar će imati samo 20-ak posto, manje je uložio. To znači da će njegova uloga biti u upravljanju, što će masno i naplatiti. I to mi se sviđa, zapravo sve više idu u smjeru da prodaju know how u turističkom biznisu.

khnow how u turizmu nema niti jedna hrvatska turisticka firma pa tako niti Valamar a od hrvata su gori i ovi austrijanci koji menagiraju po novom sa Liburnijom opatija oni oak prodaju muda pod bubrege

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI



Nitko nije nagovjestao propast turizma ili barem ja to nisam primjetio.
No 3Q izvjesce nije obecavajuce,po meni ,a nakon 4Q(i prije) ,vrlo realno je ocekivati pad cijene dionice jer ce tek tada biti razvidan uteg dugova i povecanih troskova.
RIVP je u investicijskoj ekspanziji i to moze za nekoliko godina "ispasti dobro",ali sada cijena dionice previsoka ,a P/E jako visok.Dakako,ako dionica padne do razine 30-32 -tak kuna,treba razmisliti o kupovini iste,po meni!

Taj tvoj nalog na 30 kn stoji već više godina?
Ja sam se ukrcao na 32…rado bih se dopunio na toj razini, ali mislim da neće biti te prilike.
[/quote]
Nikada nisam stavio nalog na 30 kuna.Kada je cijena bila oko 32 kune,zelio sam kupiti nesto na 25-28 kuna.Sada nema nikakvog osnova drzati bilo kakav nalog dok je cijena previsoka.Na proljece cu vidjeti kolika je cijena pa mozda nesto kupiti ako padne na meni prihvatljive razine,a prije toga nikako.

imperial
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/glEBb94W2S4bWEgI19APXg==.pdf

“Anketa provedena među vodećim turističkim kompanijama u Hrvatskoj o ključnim pokazateljima poslovanja za prvih devet mjeseci ove godine u usporedbi s istim razdobljem prošle godine pokazala je da su kompanije ostvarile porast prihoda od 5,3 posto, ali uz veći rast poslovnih rashoda, tako da je bruto dobit iz poslovanja manja nego u istom razdoblju prošle godine. Turističke kompanije su za zaposlenike ove godine izdvojile prosječno više 10,5 posto, a pojedine kompanije i gotovo 18 posto u odnosu na prethodnu godinu. Stopa rentabilnosti koja pokazuje dobit razdoblja u odnosu na ukupnu angažiranu aktivu smanjena je preko 10 posto, na izuzetno niskih 7,9 posto,upozorili subu Udruzi.
Unatoč ostvarenom rastu fizičkog prometa i prihoda u ovoj sezoni, vodeće turističke kompanije bilježe dramatičan pad pokazatelja profitabilnosti od 10posto, uz jednak postotak smanjenja rentabilnosti, pokazala je nova kvartalna publikacija Hrvatske udruge turizma objavljena danas. Najveći porast rashoda hoteli su imali na račun većih troškova rada.
“Ne piše nam se dobro ako ovaj trend potraje, i morat ćemo se jako potruditi da sljedeća godina u financijskom smislu bude bar na ovogodišnjoj razini”, izjavio je direktor HUT-a Veljko Ostojić. ”
Izvor:
Poslovni dnevnik

kako stoje procijene cijene dionice rivpa za 2020 i ima li ih ??

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Cemu prenosit tudje vijesti kad imate original sa svim relevantnim podacima…Veljko vrsi opet malo pritisak sad na Vladu i poreznu reformu.

https://www.udrugaturizma.hr/media/1170/turisticki-impuls-q4.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Valamar Riviera d.d. – Kalendar događanja za 2020.
https://zse.hr/default.aspx?id=94864

Nismo li trebali do sada dobiti ažuriranje o očekivanim prihodima na razini godine? Tako je bilo unazad par godina, makar u formi nekog interviewa.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Imate ga u FI

New Report

Close