RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 10:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.687
1,314
5,08
5,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jesu li ova dva velika naloga bila kupovna ili prodajna?


Jesu li ova dva velika naloga bila kupovna ili prodajna?

Ovaj veći (malo više od 2 mil. kn) je bio blok

od 38,70-38,90 na kupnji je preko 26.000 dionica…sad se vide, inače je skriveno….
kakogod, na 40 kn je oko 50.000 komada i to je odlična ješka za fondove…vidjet ćemo koji će prvi zagristi?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sutra je skupstina drustva… sigurno ce i tamo biti zanimljivo (veselo).
A idu prema planu prezentacije investitorima na stranim trzistima…nema boljeg nego da se ukljuci jos netko od velikih u igru kupnje po asku. 🙂
Nadam se da ce netko od kolega na skupstinu sutra pa nam prenese dojmove.

@kornat
na 39,90 je 8.709 dionica (9 naloga)
na 40 kn je 42.106 dionica (7 naloga)
Ovih 40 kn mogli bi već danas počistiti, vidjet ćemo. Vremena ima, sezona tek dolazi.

Ignore: KressoM, delux

skupština nije sutra nego 09.05.

Hvala, prekosutra. 🙂



@kornat

na 39,90 je 8.709 dionica (9 naloga)
na 40 kn je 42.106 dionica (7 naloga)
Ovih 40 kn mogli bi već danas počistiti, vidjet ćemo. Vremena ima, sezona tek dolazi.

Odeeee …56.000 dionica počišćeno! ✌

Ignore: KressoM, delux


Jesu li ova dva velika naloga bila kupovna ili prodajna?

Nikad nisam razumio ovakva pitanja i logiku zaključivanja koja proizlazi iz njih?!?
Valjda si svatko voli tumačiti kretanja cijena kako mu odgovara, što po meni nije baš pametno.
Naime, kupovni i prodajni nalozi “egzistiraju kao nalozi” samo dok se ne izvrše, nakon čega se jedino može govoriti o transakciji a ne o nalogu. U svakoj transakciji “netko” je kupio a “netko” prodao pa mi nije jasno kako se onda može govoriti o nalogu, kupovnom ili prodajnom ?!?
Može se jedino promatrati “realizirana cijena transakcije” i njen odnos prema nekoj referentnoj cijeni, nekom prosjeku ili nečem drugom, a onda zaključivati je li ta transakcija sa ove ili one strane referentne cijene odnosno je li povukla referentnu cijenu gore ili dolje, što u konačnici znači da će zaključak promatrača ovisiti o tome što je si postavio kao referentnu točku, odnosno cijenu promatranja.
S obzirom da se spomenuta transakcija dogodila na razini Volume Weighted EMA (50) praktično se može smatrati da je dodatno ojačala cijenu na navedenoj poziciji odnosno navedeni prosjek i nije povukla nikamo !
Tako ja gledam na stvar 🙂

Zaboravih napomenuti da se radi o Volume Weighted EMA (50) na Tick Dijagramu 😉


Pa i je 2 godine rok držanja da budes oslobodjen poreza na kapitalnu dobit.
Meni je vise upalo u oci drzanje neotplacene dionice 25 godina zar je to moguce?!
Mozda pitanje za poreznog savjetnika , treba vidjet taj ugovor?
Da li je majka postala stvarnom vlasnicom tek otplatom tih dionica znaci prije dva mjeseca gdje bi onda rok za neoporezivu prodaju bio za cca 1 godinu i 10 mjeseci
Ili je majka bila stvarni vlasnik citavo vrijeme iako ih nije otplatila pa ih moze neoporezivo prodati odmah?
Inace stopa za oporezivanje kapitalnog dobitka je 12 % +prirez (mjesto prebivalista/uobicajenog boravista)

Hvala na ovom upisu, povukao sam nalog brokeru kad sam ovo procitao.

Naslijedio sam davno otplacene dionice Valamara prije par godina, no tek su prepisane u SKDD-u na mene u prvom mjesecu ove godine. Znaci li to da moram drzati dionice dvije godine da bih izbjegao ovaj porez?

Vidio sam na stranicama fondova formulaciju da se porez placa na dionice prodane “dvije godine od kupnje”–zna li netko je li se nasljedstvo izuzima iz ovoga u zakonu?

Zaboravih napomenuti da se radi o Volume Weighted EMA (50) na Tick dijagramu iz čega je vidljivo da su još 3 veća naloga znatno podigla ljestvicu, odnosno referentnu točku promatranja 😉


Hvala na ovom upisu, povukao sam nalog brokeru kad sam ovo procitao.

Naslijedio sam davno otplacene dionice Valamara prije par godina, no tek su prepisane u SKDD-u na mene u prvom mjesecu ove godine. Znaci li to da moram drzati dionice dvije godine da bih izbjegao ovaj porez?

Vidio sam na stranicama fondova formulaciju da se porez placa na dionice prodane "dvije godine od kupnje"–zna li netko je li se nasljedstvo izuzima iz ovoga u zakonu?


U Hita-inoj brošuri piše:
xdado, 07.05.2019. u 15:50
Ukoliko ste naslijedili dionice, datumom stjecanja smatra se datum pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju. Ako je rješenje postalo pravomoćno u 2017. godini, a Vi ste prodali dionice u 2018.godini, ulaganje je oporezivo.

Samo nisam siguran kako se onda računa nabavna cijena? Ili se na kompletnu vrijednost plaća porez…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Jel’ probijena kvota il da zovemo min’stra? 😉

Dobro je da što više malih proda na 40 kn kako je netko prije napisao. Brže će cijena rasti nakon toga 😉

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close