RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 08:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,08
533
105
5,06
5,08
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Svi koji su imali i otkupili (i ja sam jedan od tih) neotplaćene dionice DOBRANO su omastili brkove. I još će…

Lijepa količina ponuđena na 38,40. Da vidimo koliko je interesantna.




Kako sad to, turista više nego lani a investitori očekuju lošiju sezonu? Valamar dobro puni, pogotovo u objektima s više zvjezdica. Kako sad to, pa investitori su očekivali lošije punjenje? Ili je možda ipak pad cijene rezultat sumanute prodaje koja nema veze sa fundamentima? Moj tip je taj razlog.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/za-uskrs-se-ocekuju-prvi-veliki-dolazak-turista-i-guzve/2079552.aspx


Sezona ce biti losija,po meni definitivno,prema finacijskim rezultatima,odnosno profit ce biti manji.Ocito je to i iz revizija vecih analiticara ,odnosno velikog pada ciljane vrijednosti ove dionice sa oko 48 kuna na 40 kuna.Dakako ,ja mislim da je i tih 40 kuna debelo precjenjeno.
Ja vjerujem da kada se pojavi veca kupnja ,da ce se netko od "vecih istresti po kupnji"!
[/quote]

Sve se skida sa aska. Bisakovi kad će to istresanje po bidu?
[/quote]
Evo istresanja po bidu i nesto ranije nego sam mislio.Izgleda da neki vec znaju nesto vise vezano za izvjesce i poslovanje,zar ne ?Na prodaji 87463 dionice do 39.5.
Kupnja ukupno 31935.

To je vaše pesimistično mišljenje, moje je suprotno. Rast je ionako bio prenagao i treba malo usporiti. Za sada lijep plus od 3,50 kn po dionici na 6.000 komada. Do ljeta možemo polakše….


Evo istresanja po bidu i nesto ranije nego sam mislio.Izgleda da neki vec znaju nesto vise vezano za izvjesce i poslovanje,zar ne ?Na prodaji 87463 dionice do 39.5.
Kupnja ukupno 31935.

Teško da se radi o istresanju. Cijena je u tjedan dana otišla s 35.2 na 38 (8%). Danas se vratila na 37 privremeno i završila na 37.3, s time da je prosjek 37.7 višlji od jučerašnjih 37.5. Ove dionice na kupnji i prodaji što ti i tvoja protuteža u optimizmu brojite služe samo za plašit malu djecu. Sve ozbiljne kupovine i prodaje u zadnjih par mjeseci (prije nisam pratio) su se rješavale kako su se nalozi zadavali. Krene cijena u jednom smjeru i odjednom se udeseterostruči količina na prodaji/kupnji.

Doduše, neka je sruše natrag na 32, nitko sretniji od mene. Po ovoj cijeni više ne kupujem, a gotovine u čarapi ima.

@mirkosl
Ovo kretanje cijene ima veze sa preslagivanjem portfelja, a bas nikakve veze sa poslovanjem i ocekivanim izvjescem koje ce, vec sad je nedvojbeno jasno, biti najbolje u povijesti kompanije. Ne zamarajte se sa krajnje losim drukanjem na pad. Jednostavno – ignorirajte.

“U odnosu na uskrsne blagdane prošle godine, ovogodišnji praznici rezultirali su s 80 posto više dolazaka i 90 posto više noćenja turista.”
“Zbog kvalitetne, sadržajne i raznolike destinacijske ponude koja privlači goste u Hrvatsku, praznika na našim najbližim emitivnim tržištima, ali i zbog prvosvibanjskog tjedna koji nam slijedi, očekujemo dodatno zadržavanje gostiju u našoj zemlji i trend rasta turističkog prometa.”

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/tijekom-produzenog-uskrsnjeg-vikenda-ostvareno-preko-pola-milijuna-nocenja—558248.html

Sjajno!

Ispred 558248 idu tri crtice

https://www.glasistre.hr/istra/porec-i-rovinj-najposjeceniji-nakon-dubrovnika-istarski-hotelijeri-hvale-se-dobrom-popunjenoscu-586732

Ako se po “jutru” dan poznaje, prvih pola godine, pa onda i polugodišnje izvješće, zbog dobrih turističkih rezultata u ovoj godini bi morali pokazati pozitivan smjer kretanja u narednom periodu i za ovo društvo, a onda i smjer kretanja cijene dionice.

dan je pametniji od noći!

FI za prva 3 mjeseca je nebitno u turizmu, 90 % prihoda nose 7,8,9 mjesec.
ipak se mora zamijetiti da su se fondovi povukli s kupnje

Kupnja je totalno isparila….

@elmaestro
Stvar s turizmom je da je to biznis malog marginalnog troška, tj. velike marginale dobiti, što znači da će dobit turističkih društava narasti i to značajno brže od prihoda. Ovi udvostruceni rezultati u predsezonskim danima su zato vrlo bitni, a trend se i dalje nastavlja, jer se popunjenost kapaciteta nakon Uskrsa ne smanjuje. Zato su svi kvartalni FI ipak vazni, a ljetni FI je ionako na bazi 100% popunjenosti u kojem se borimo visim cijenama na bazi vise kategorizacije.


FI za prva 3 mjeseca je nebitno u turizmu, 90 % prihoda nose 7,8,9 mjesec.
ipak se mora zamijetiti da su se fondovi povukli s kupnje

Prvih 6 mjeseci je jedino što je bitno. Tu se diže popunjenost, samim time se i smanjuje potreba za sezonskom radnom snagom što smanjuje troškove. Održavanje je lakše i jeftinije, lokalna zajednica se obogaćuje i posljedično nudi više što utječe na cjelokupnu desstinaciju. I još hrpa toga.

Treći kvartal se ionako popuni.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Kakav očekujete prvi kvartal? Meni se čini da bi trebao biti dramatično bolji s novim hotelom u Austriji.

Doma se u ta tri mjeseca ništa ne zaradi.

New Report

Close