RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 21:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
22.507
4,416
5,08
5,10
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja stvarno ne vidim smisao isplacivat 124 mil dividende s tolikim dugovima, ako je kome do dividende ima druge dionice s vecim prinosima, ovdje su ionako svi ulazili radi organskog rasta ne radi dividende da bi ona utjecala na cijenu prije ce ovo negativno utjecat na percepciju nego pozitivno.

Ignore : renči

Negativan utjecaj bio je vidljiv vec danas. Dionica je porasla pola kune. Samo neka se nastavi takav negativan utjecaj. Ovdje je vazna poruka dividende, a to je – firma je briljantna i nastavlja sa rastucom odrzivom dividendom.

Ja stvarno vidim smisao uvijek kad mi sjedne novac na račun. Očekivao sam 1 kn iako sam svjestan da je mogla biti i viša temeljem ostvarene dobiti. Višegodišnji dioničari sad već inkasiraju pristojne svote. I ove godine mogućnost zamjene jednog dijela. To redovito koristi većinski. Usporedite dividendni prinos i kamate na štednju. Što se duga tiče, od prihoda se pokrivaju svi dugovi i troškovi i dodatno generira dobit. Dug nije bačen u bunar, nego zasijana plodonosna njiva. Čini mi se da je bolje biti unutra nego vani vidjet ćemo daljnje trgovanje. Ponekad mi se čini.da nam prosjeku nedostaje poduzetničkog razmišljanja i duha i edukacije. Ja nekako razmišljam o rasterećenju poreznom PDVa prije svega i koliko bi to donijelo na ove impresivne brojke. Budućnost je pred nama i bit će onakva kakvu ju sami stvorimo.

Rezultati očekivani, dividenda očekivana, cijena…


Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.

Super, iako bi vise volio da mi je cijena dionica bar 40… pa da divku ni ne isplate 🙂 i tako na div day ce cijena pasti za tu jednu kunu, pa ti je svejdno jel ti isplatili ili prodao dan prije pa kupio kad padne

Pa sad… nije bas svejedno. Ako imas dionicu 10 god to ti je cca 30 % zarade na ovu cijenu. A ako prodajes svake godine placas porez na kapitalnu dobit.



Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.

Super, iako bi vise volio da mi je cijena dionica bar 40… pa da divku ni ne isplate 🙂 i tako na div day ce cijena pasti za tu jednu kunu, pa ti je svejdno jel ti isplatili ili prodao dan prije pa kupio kad padne
[/quote]


Ja stvarno vidim smisao uvijek kad mi sjedne novac na račun. Očekivao sam 1 kn iako sam svjestan da je mogla biti i viša temeljem ostvarene dobiti. Višegodišnji dioničari sad već inkasiraju pristojne svote. I ove godine mogućnost zamjene jednog dijela. To redovito koristi većinski. Usporedite dividendni prinos i kamate na štednju. Što se duga tiče, od prihoda se pokrivaju svi dugovi i troškovi i dodatno generira dobit. Dug nije bačen u bunar, nego zasijana plodonosna njiva. Čini mi se da je bolje biti unutra nego vani vidjet ćemo daljnje trgovanje. Ponekad mi se čini.da nam prosjeku nedostaje poduzetničkog razmišljanja i duha i edukacije. Ja nekako razmišljam o rasterećenju poreznom PDVa prije svega i koliko bi to donijelo na ove impresivne brojke. Budućnost je pred nama i bit će onakva kakvu ju sami stvorimo.

Cudna neka matematika i poslovna logika.Cijena dionice pala 12-15 kuna uz isplatu 1 kune dividende(za koju ce cijena ionako pasti slijedeci dan)za koju cete platiti porez i prirez?
Za mene je to na ovoj razini vrlo lose ulaganje.No svatko neka odlucuje za sebe!

Po prethodnim postovima da se zakljucit da isplati dividende nije u interesu dionicara. Luda kuca…
P.s. nemam RIVP

Rastimo zajedno...

@Parica
Zasto bi dividenda bila uvijek u interesu dionicara?
Zar nije bolje taj novac investirati u poslovanje,a ne se dodatno zaduzivati uz kamatu?
Firma ce biti manje duzna,a dionicari ce ostvariti profite iz KD.



@Parica

Zasto bi dividenda bila uvijek u interesu dionicara?
Zar nije bolje taj novac investirati u poslovanje,a ne se dodatno zaduzivati uz kamatu?
Firma ce biti manje duzna,a dionicari ce ostvariti profite iz KD.

Na nasoj burzi dividenda drzi cijenu dionice i privlaci ulagace.

Ako su amerikanci vani može brzo do 40 kn i više, a ako nisu trebat ce jos strpljenja. Bitno da se radi kvalitetno i profitabilno.


Po prethodnim postovima da se zakljucit da isplati dividende nije u interesu dionicara. Luda kuca…
P.s. nemam RIVP

A da su rekli da neće dati dividendu, onda bi ti isti pisali kako uprava i NO zakidaju dioničare jer ne daju dividendu 😁

Ignore: KressoM, delux

možda je očekivana dividenda 17 kn da pokrije nižu cijenu, pa 1 kn ispada malo

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/RIVP-fin2018-4Q-REV-N-HR.pdf

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/RIVP-fin2018-4Q-REV-K-HR.pdf

New Report

Close