RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 15:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/T3uA7L9AbRWurxRWJ7yR0w==.pdf
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/rpaJRDpEQU6TDbCNTjiFoA==.pdf

Potpisan ugovor sa TUI je 56% "jači" u odnosu na 2018. godinu.
Prije 80,3 miljuna kuna sada 125,53 milijuna kuna. Odlično, fenomenalno.

Jači je iz razloga što imamo novi hotel i vile sa swim-up bazenima za TUI, Sensimar Carolina Resort, 176 soba.
Valamar
TUI

Dio koji se odnosi na Family Life Bellevue je isti, ili oko 80 milijuna.
Oko 30.500€ po sobi pod uvjetom da su sve sobe u Bellevue dane TUI-u. Ako je Valamar sebi ostavio 20% soba, onda je to ugovor od 38.000€ po sobi.

Mene više zanima hoće li potpisati ekstenziju za 2020-u i dalje jer je interes veliki za rezervacije.

objavljuje da je Društvo sklopilo ugovor o klupskom kreditu s OTP banka Hrvatska dioničko društvo iz
Splita i s OTP Bank Nyrt iz Budimpešte u ukupnom iznosu od EUR 40 milijuna radi financiranja dugoročnih
investicija Društva.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/RBbzCPRfPEJeb7Y15us5SA==.pdf

Hm…kreda na kredu dok su kamate još niske…pa će tako podići i novi kredit za divku ili će uvaliti trezorske dionice umjesto keša?

Ne znam zašto dižu kredite za podmirenje obveza a s druge strane kupuju vlastite dionice?

S jedne strane trošiš vlastiti kapital društva za kupnju dionica a s druge strane se agresivno zadužuješ (činjenica je da su trenutno kam.stope rekordno niske) i povećavaš zaduženost prema razinama koje pomalo postaju opterećenje…Za zapitat se koja je poanta u svemu ovome…

Al ti ga se i oni zaduzuju sakom i kapom i povecavaju dug iznad 100%, a istodobno kupuju svoje dionice, nelogicno.
Sta kad se kamatne stope pocmu povecavati, biti ce puno teze servisirati dug?, a samo je pitanje vremena kad ce kamatne stope ici gore.
Jedan od razloga pada dionice treba gledati i u prekomjernom zaduzivanju.

Možda bi bolje bilo da se smanji rizičnost u slučaju kakvih problema sa sezonom, ovako će imati dug + dionice koje će ovisiti opet o izgledima sezone.

Gosin forumas pa jesi nam ti to prodao pa sad kukas, bio si najveci navijač za rast
💪
A i gosin amerikanec pise pak kak mu pase..

No pain no Game

Samo se malo čudim tim odlukama.




Cijena je ovdje tu gdje je jer su se tako dogovorili veliki i na 32-33 napravili prekrcaj 10,mil. Kn. Hoće li cijena nazad na 40 ili dalje na 24 opet ovisi isključivo o velikima i onome šta su se dogovorili između sebe. Ovdje nema nikakve veze ni valuacija ni tržišni potencijal ni boja pločica u sobama, ovdje su veliki interesi u pitanju, a mali mogu ili ne moraju kockati kladeći se na ovaj ili onaj scenarij. Šanse da ćete pogoditi su vam 50% pa vam samo ostaje da se zapitate: "Do I feel lucky? Well, do ya' PUNK?" 🙂

ne trkeljajte gluposti, nema nikakava dogovora velikih, radije investirajte 125 kn u knjigu dioničara.
[/quote]

Ma stvarno, a onaj pretovar nekidan na 32 je kao bio slučajno? Slučajno se rušila cijena sa 42 na 32 da bi se pretovarilo milijun komada na 32-33.5? Nije bilo nikakvog dogovora između kupaca i prodavača? Slučajno. Yeah right…
[/quote]

Dođe mi vas žao. Ako se ne varam bile su 2 blok transakcije koje su definitivno dogovorene, no prema mojem nekom iskustvu broker (ili brokeri) je taj koji to dogovara, a ne klijenti međusobno. Osim tih blokova bila je i gomila transakcija po burzi u kojima je mogao sudjelovati tko god je htio ako se istaknuo na burzi. Prilike je bilo za sve.


Al ti ga se i oni zaduzuju sakom i kapom i povecavaju dug iznad 100%, a istodobno kupuju svoje dionice, nelogicno.
Sta kad se kamatne stope pocmu povecavati, biti ce puno teze servisirati dug?, a samo je pitanje vremena kad ce kamatne stope ici gore.
Jedan od razloga pada dionice treba gledati i u prekomjernom zaduzivanju.

Zaduživanje nije prekomjerno, a dug će se lako servisirati povećanjem novčanog toka.

Ima par njih koji su čekali na 30 pa im je pobjegao cug…..možda još i ima vremena, ali meni je ovo i na 32 super kupnja

@boca

Kolik sam upratio sa 2019. zavrsavaju investicijski ciklus sto znaci da ce biti jos zaduzenja?

Po trenutnim uvjetima je sve super, sve se drzi pod kontrolom i mogu se jos masu zaduziti, ali sta ako dode jedna losa sezona, sta ako se kamatne stope pocmu povecavat?

Nemam RIVP ali opasno razmisljam da udem pa na glas postavljam pitanja 🙂

@ohladi

Vjerujem da će biti još zaduživanja s obzirom na veličine investicija.
Ali investicije imaju dobar povrat koji bez problema omogućava pokrivanje duga.

Ako dođe loša sezona, vjerujem da će Valamar (i slični) bolje proći od ostalih sudionika na Hrvatskom turističkom tržištu. Naravno, to ne znači da neće imati problema, ali onda možemo sumnjati u sve svjetske tvrtke koje se bave turizmom jer eto može doći loša sezona ili kriza pa će ljudi manje putovati, ali eto svejedno turističke tvrtke (dobro) posluju i u vrijeme krize. Za Hrvatsku mi se čini da je sezona loša ako nema rasta, tako da je i stagnacija loša, a stagnacija prihoda u jednoj sezoni kod Valamara ne bi bila tolika šteta.
Da ne baljezgam dalje, mislim da čak i u slučaju loše sezone neće doći do smanjenja prihoda.

Kamatne stope vjerujem da će se povećavati. Ali tko kaže da u tom slučaju Valamar možda neće više investirati i širiti se, a samim time i uzimati “skuplje” kredite, već će novčani tok koristiti za otplatu postojećih dugova?

Imam RIVP i jedina briga mi je da li da kupim još.

Sa ovim poslovanjem mogu sve.Još se zadužiti da završe ciklus ( globus financ. stručnjak da se mogu zadužiti još duplo) ako krene loša sezona kako su kupovali mogu nešto i prodati (možda loša usporedba pogledajte Aplovidbu prodaju i kupuju brodove/hotele samo ova ekipa iz valamara je bolja od AP neka mi oprosti IB).Situacija je za nas sve napeta u valamaru jer smo navikli na rast poslovanja i cijene dionice ali zaboravljate što smo sve prošli kroz rivp/vlho/korf.
Poslovanje raste po stopama od preko 10% i uprava veli da će se tako i nastaviti što potvrđuju skoro potpisani ugovori o dolasku turista.Ujedno mislim da je ovoliko protrgovana količina dionica uz pad cijene dobra za dionicu jer na ovim pokazateljima to ne može tako ostati.Uz trezor još netko kupuje?
Uskoro se otvaraju skrbnički računi a sutra možda nešto saznamo što nas čeka u 2019.godini.Po V.Šonji izgleda da nema recesije iza ugla a Kina/ameri ne mogu se puno više skupa s Putinom puno zahebavati.
U dobroj smo dionici a možda ima nešto i u planovima za TK u 2019.godini.
Sami smo pisali da nam ne treba ni dividenda ako naprave dobru akviziciju a za sada imamo i jedno i drugo.

New Report

Close