RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 02:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

I Pliva…




Trezor nije podigao cijenu niti 0.10 kn. Samo čeka još niže i skuplja.
Ponašaju se vrlo racionalno i strpljivo. Bilo bi zanimljivo doznati
od koga su kupili jučer. Očito je ona velika transkacija njihova.

Sto Vam to pokazuje?Trezor je kupio veliki dio dionica u dva dana i nije podigao cijenu?
Pritisak na prodaji je vrlo snazan,sto se vidi iz odnosa BID-ASK.Sto ako trezor prestane kupovati?
Inace je opci trend da strani investitori izlaze iz dionica u EM i "pakuju novce" u obveznice,valute ili REIT-ove ili robe.Ova dionica je do sada bila likvidna pa se iz nje i moglo unovciti udjele.
Mozete iscitati na stranim burzama koliki je odljev stranog kapitala dnevno i periodicno.
[/quote]

Uloga trezora nije da manipulira cijenom nego da kupuje dionice ispod vrijednosti odnosno procjene menadžementa u pogledu vrijednosti.

Mislim da je to potpuno pogrešna premisa. Trezor ne kupuje dionicu zato jer je ispod fer vrijednosti nego spašava cijenu od daljnjeg propadanja dajući joj likvidnost. U suprotnom bez trezora, dionica bi potonula jer bi kupnja nestala.


I Pliva…

Tako je .GDR PLIVE delistiran jos 2008 godine.

Da je ukrcavanje dionica bi isla up.Sve jasno.
Gadno iskrcavanje iz RIVP.

Netko je puno uložio ovoga petka u RIVP. Promet 7 milijuna. Nevjerojatno za ZSE. Ogromne transakcije danas. Prodavači očito izlaze zadovoljni zaradom, jer su kupovali prije 2-3 a mozda i 5-6 godina po drugačijim cijenama. Novi ulagatelji očito imaju sjajna očekivanja, obzirom na volumen. Ipak niska cijena znači puno manji rizik, a poslovanje je praktički idealno.


Netko je puno uložio ovoga petka u RIVP. Promet 7 milijuna. Nevjerojatno za ZSE. Ogromne transakcije danas. Prodavači očito izlaze zadovoljni zaradom, jer su kupovali prije 2-3 a mozda i 5-6 godina po drugačijim cijenama. Novi ulagatelji očito imaju sjajna očekivanja, obzirom na volumen. Ipak niska cijena znači puno manji rizik, a poslovanje je praktički idealno.

Bojim se da tu nema nikakvih novih ulagača,gledajući podatke za ovaj mjesec do 15.11. sva 3 skrbnička računa iz top-10 prodaju ogromne količine (cca 100000 kom) i još im je ostalo svakom debelo preko 1m kom,a sve je to kupio trezor,tako da je jasno da interesa za kupovinu nekog velikog ulagača naprosto nema.Trezor za sada ima blizu 2% temeljnog kapitala a mislim da može dokupiti do 10% sa rokom do 11.mjeseca 2019.Za sada je još dobro dok oni kupuju ali kad stanu i najvećim optimistima mora biti jasno da ne postoji donja ni kako je ovdje vole nazivati “psihološka granica” na kojoj će završiti cijena,Ovdje se pad može zaustaviti samo ako neki mirovinac odluči da bi bilo pametno imati Valamar u portfoliu,a sudeći po dosadašnjem iskustvu to je malo vjerovatno.
Ovo je samo moje mišljenje,i kako imam dosta dionica Valamara volio bih da griješim ali pad od skoro 17% u ovoj godini kao i cijela situacija na zse baš i ne ostavlja puno prostora za optimizam



Netko je puno uložio ovoga petka u RIVP. Promet 7 milijuna. Nevjerojatno za ZSE. Ogromne transakcije danas. Prodavači očito izlaze zadovoljni zaradom, jer su kupovali prije 2-3 a mozda i 5-6 godina po drugačijim cijenama. Novi ulagatelji očito imaju sjajna očekivanja, obzirom na volumen. Ipak niska cijena znači puno manji rizik, a poslovanje je praktički idealno.

Bojim se da tu nema nikakvih novih ulagača,gledajući podatke za ovaj mjesec do 15.11. sva 3 skrbnička računa iz top-10 prodaju ogromne količine (cca 100000 kom) i još im je ostalo svakom debelo preko 1m kom,a sve je to kupio trezor,tako da je jasno da interesa za kupovinu nekog velikog ulagača naprosto nema.Trezor za sada ima blizu 2% temeljnog kapitala a mislim da može dokupiti do 10% sa rokom do 11.mjeseca 2019.Za sada je još dobro dok oni kupuju ali kad stanu i najvećim optimistima mora biti jasno da ne postoji donja ni kako je ovdje vole nazivati "psihološka granica" na kojoj će završiti cijena,Ovdje se pad može zaustaviti samo ako neki mirovinac odluči da bi bilo pametno imati Valamar u portfoliu,a sudeći po dosadašnjem iskustvu to je malo vjerovatno.
Ovo je samo moje mišljenje,i kako imam dosta dionica Valamara volio bih da griješim ali pad od skoro 17% u ovoj godini kao i cijela situacija na zse baš i ne ostavlja puno prostora za optimizam
[/quote]

Koja svrha opterećivanja trenutnom cijenom dionice u očitom bear marketu na ZSE? Ako mislite da će niže prodajte i kupite kasnije povoljnije ako vas tvrtka i dalje bude zanimala. Ja sam dugoročni investitor u HR turizam i gledam na rok od 10+ godina. Mene zanima samo vrijednost, a ona u Valamaru stalno raste. Hoće li dionica do 30 kn ili niže? Kamo sreće da hoće! To bi bila krasna prilika za dodatan ulazak. Jer prije ili kasnije unutar ovih 10 godina ona će otići preko 80, a to mene zanima kao osiguranje mirne mirovine.

promet 194.490 komada 7.096.665,10 kn
dali je to dobro ili loše po dionicu ako kupuje samo trezor
IB veli da ne prodaje a tko prodaje ostat će enigma
novih ulagatelja izgleda nema

Prodaju americki fondovi ne samo na zse i prebacuju u americke obveznice jer tamo raste prinos



Netko je puno uložio ovoga petka u RIVP. Promet 7 milijuna. Nevjerojatno za ZSE. Ogromne transakcije danas. Prodavači očito izlaze zadovoljni zaradom, jer su kupovali prije 2-3 a mozda i 5-6 godina po drugačijim cijenama. Novi ulagatelji očito imaju sjajna očekivanja, obzirom na volumen. Ipak niska cijena znači puno manji rizik, a poslovanje je praktički idealno.

Bojim se da tu nema nikakvih novih ulagača,gledajući podatke za ovaj mjesec do 15.11. sva 3 skrbnička računa iz top-10 prodaju ogromne količine (cca 100000 kom) i još im je ostalo svakom debelo preko 1m kom,a sve je to kupio trezor,tako da je jasno da interesa za kupovinu nekog velikog ulagača naprosto nema.Trezor za sada ima blizu 2% temeljnog kapitala a mislim da može dokupiti do 10% sa rokom do 11.mjeseca 2019.Za sada je još dobro dok oni kupuju ali kad stanu i najvećim optimistima mora biti jasno da ne postoji donja ni kako je ovdje vole nazivati "psihološka granica" na kojoj će završiti cijena,Ovdje se pad može zaustaviti samo ako neki mirovinac odluči da bi bilo pametno imati Valamar u portfoliu,a sudeći po dosadašnjem iskustvu to je malo vjerovatno.
Ovo je samo moje mišljenje,i kako imam dosta dionica Valamara volio bih da griješim ali pad od skoro 17% u ovoj godini kao i cijela situacija na zse baš i ne ostavlja puno prostora za optimizam
[/quote]

Sva tri iz top 10 koja prodaju su i kupovala u posljednjih mjesec dana. Na kraju navedenog razdoblja sva ta tri skrbnička računa iz top 10 imaju tek 80-ak tisuca dionica manje nego na pocetku promatranog razdoblja dok trezor ima skoro 170 tisuca vise.

Mozda je manipulacija cijenom…Mozda americki fondovi prodaju i ruše cijenu da bi netko što jeftinije ušao unutra…možda


Mozda je manipulacija cijenom…Mozda americki fondovi prodaju i ruše cijenu da bi netko što jeftinije ušao unutra…možda

Ne ulazi nitko, samo je trezor na strani kupnje



Mozda je manipulacija cijenom…Mozda americki fondovi prodaju i ruše cijenu da bi netko što jeftinije ušao unutra…možda

Ne ulazi nitko, samo je trezor na strani kupnje
[/quote]
Ako se trezor makne ,ne zelim ni pomislit kamo idemo

nije to baš tako crno-bijlo. ako se trezor makne, i cijena spusti za npr dodatnih 10%, tko zna tko će se onda zainteresirati? moguće i netko puno veći od trezora? sigurno postoji cijena po kojoj bi mnogi, i veliki i mali, rado ušli u ovu dionicu. pitanje je samo koliko smo daleko od te cijene. obzirom na poslovanje, politiku dividende, ja npr vjerujem da cijena ne može doći ni blizu 30kn, puno prije će se netko zainteresirati.

Pa kamo srece da se makne pa da se ovako rijesena prica ponovno pocne prodavati po 30kn. Cijena na burzi mi je bitna jedino u trenutku kupnje i prodaje. S obzirom da na ovako zamrlom trzistu ne mogu ocekivati 50-60kn pa da prodajem onda nek ode na 25-30 pa da se nakrcam jer s ovakvim poslovnim rezultatima kakve imaju stvarno ne mogu biti mirniji. Postojeci kapaciteti iz godine u godinu sve bolje posluju, a s Makarskom i Helios Farosom imaju otvoren prostor za daljnja ulaganja i time je plan i program kompletiran. Dok mi ovdje pratimo trenutnu cijenu lako je zaboraviti da je ovo u zadnjih nekoliko godina postala jedna fundamentalno odlicna firma i to su cinjenice. Steta za ekipu s marginima i onima kojima treba cash, ali dugorocni ulagaci u ovakvim vremenima mogu samo gustati i pri tom ne mislim samo na valamar nego i na neke druge dionice na trzistu kojima poslovanje napreduje odlicno, a prodaju se po smijesnim iznosima i daju 2-5% dividende.

New Report

Close