RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 14:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Valamar + 17.260 komada.
Jedva su dočekali objavu izvješća i nešto od milijuna koje svaki dan ubiru uložili u kupnju vlastitih dionica. Ova uprava zna što radi po svemu. Marsovci za hrvatske prilike.

S tom kupnjom na dan objave izvještaja počistili su ask od 40,40 do 41 kn i bili su 80% sve kupnje. Izgleda mi kao da su htjeli prikazati da je tržište pozitivno reagiralo na izvješće i dignuti cijenu. U tome baš i nisu uspjeli i cijena je sad niža nego prije objave izvještaja. Marsovci? Nemojmo pretjerivati…

[/quote]

Mhm, da… htjeli su prikazati da je tržište pozitivno reagiralo? Kome? Tko to relevantan se još informira o trgovanju na osnovu dnevne obavijesti s burze, tj. da ne zna isto što i vi?

na ovim prometima ZSE, sve osim pada BILO KOJE dionice je odlican rezultat.
osim ako ne dodje do neke price oko preuzimanja ili slicno, od koje je RIVP ko bog od brata danas.
uostalom prodaja na LRH je skoro javna stvar, pa raja ne vjeruje i cijena miruje … eto koliko nas je todex kostao-NEMA POVJERENJA A NITI ZELJE ZA ulaganjem na ZSE


Ja i dalje smatram da je dugoročno loše za male dioničare kada trezor kupuje dionice vlastite firme. Danas je to situacija sa gotovo svim većim firmama na našoj burzi koje imaju casha. To mi samo govori da nema zainteresiranosti novih ulagača, nema svježeg novca koji ulazi na burzu. Pri malim prometima na takav način se i može održavati i dizati cijena, ali dugoročno potrebni su novi ulagači i svježi kapital koji može osigurati kvalitetan i održiv rast cijena dionica.

To apsolutno nikada nije loše za male dioničare!
To je standardna pojava kod jakih korporacija u svijetu, i to mahom pozdravljaju mali dioničari.
Općenita nezainteresiranost novih ulagača na našem tržištu kapitala je jedan drugi problem, puno veći..


Ja i dalje smatram da je dugoročno loše za male dioničare kada trezor kupuje dionice vlastite firme. Danas je to situacija sa gotovo svim većim firmama na našoj burzi koje imaju casha. To mi samo govori da nema zainteresiranosti novih ulagača, nema svježeg novca koji ulazi na burzu. Pri malim prometima na takav način se i može održavati i dizati cijena, ali dugoročno potrebni su novi ulagači i svježi kapital koji može osigurati kvalitetan i održiv rast cijena dionica.

Tako su neki govorili kad su kupovali na 21-22 pa su onda ti isti su kupovali na 40 i vise .
Ja misli da naj sigurnije za MALE dioničara kad uprava kupuje .
Neznam po koju logike to nije dobro za male dioničare ?

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.



Ja i dalje smatram da je dugoročno loše za male dioničare kada trezor kupuje dionice vlastite firme. Danas je to situacija sa gotovo svim većim firmama na našoj burzi koje imaju casha. To mi samo govori da nema zainteresiranosti novih ulagača, nema svježeg novca koji ulazi na burzu. Pri malim prometima na takav način se i može održavati i dizati cijena, ali dugoročno potrebni su novi ulagači i svježi kapital koji može osigurati kvalitetan i održiv rast cijena dionica.

Tako su neki govorili kad su kupovali na 21-22 pa su onda ti isti su kupovali na 40 i vise .
Ja misli da naj sigurnije za MALE dioničara kad uprava kupuje .
Neznam po koju logike to nije dobro za male dioničare ?
[/quote]

Naravno da nema logike.
Jednostavno, previše needuciranih ulagača ima na ovoj burzi. Smatraju da je ovo nekakva video igra za prženje novca, što im se onda obije o glavu kada u jednom trenutku shvate da više novca nema. Jedino se to tako može objasniti, to su elementarne stvari kada se kupuju dionice u trezor.

CEO Kukurin je kupovao po višoj cijeni 10% nego je danas

A što CEO zna o vlastitoj firmi, trebao se informirati na forumu pa ne bi radio takve gluposti.

A koliko je kupio?

kada kupuje trezor, manipulira se tržištem jer mali ulagači imaju privid da za dionicom vlada potražnja a trezor može dogovorno kupovati od svoje uprave te se kasnije povući (sjećamo se primjera ULPL gdje se upravo to radilo). Mali ulagači dobiju privid potražnje za dionicom, uđu u nju a kasnije ju nemaju kome prodati jer se trezor povuče (primjer ULPL)

Svaka kupnja ili prodaja od strane uprave se mora prijaviti. Kada objave dolaze u paru da trezor kupuje a uprava prodaje, to bi bio loš znak, ali ovdje dolaze samo jednom godišnje objave da trezor otpušta, a uprava stiče kao bonus.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


kada kupuje trezor, manipulira se tržištem jer mali ulagači imaju privid da za dionicom vlada potražnja a trezor može dogovorno kupovati od svoje uprave te se kasnije povući (sjećamo se primjera ULPL gdje se upravo to radilo). Mali ulagači dobiju privid potražnje za dionicom, uđu u nju a kasnije ju nemaju kome prodati jer se trezor povuče (primjer ULPL)

Ista stvar je bila i na TNPL (na svu sreću sam izašao kada je uprava počela prodavati). Čista manipulacija da se izbjegne porez jer je tada bio 0% na kapitalnu dobit. Što je najgore u slučaju TNPL trezor je pumpao cijenu valjda mjesec dana da bi se uprava namirila. Čisto isisavanje novca iz firme. Naravno tu nitko nije odgovarao kao niti za inside info prilikom prodaje INAe gdje su povlašteni znali za dogovor i cijenu mjesec dana prije nego što je obznanjen u javnosti.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Svaka kupnja ili prodaja od strane uprave se mora prijaviti.

jeste li nasli objavu za ovo krcanje?



Svaka kupnja ili prodaja od strane uprave se mora prijaviti.

jeste li nasli objavu za ovo krcanje?
[/quote]

Da, jesmo, da ih bar bude što više.

Vaš link …[/url]




Svaka kupnja ili prodaja od strane uprave se mora prijaviti.

jeste li nasli objavu za ovo krcanje?
[/quote]

Da, jesmo, da ih bar bude što više.

Vaš link …[/url]
[/quote]
eto onda ste mirni.
ja sam svoje na RIVP nedavno zavrsio. s nulom u 18 mjeseci.
sretno vam bilo i svako dobro.
zbogom ekipo.

Nadam se da ste se malo požurili g. Funky.

New Report

Close