RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 11:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zato sto je ovo biznis i zakljucke treba donositi na temelju brojki koje imamo pred sobom i ekonomske situacije koju vidimo, a ne na temelju dobrih zelja, pozdrava i facebook likeova.
I ne radi se ovdje o tome da netko ne vjeruje u pozitivan rasplet, velikom broju ljudi ovdje RIVP zauzima solidan dio portfelja i upravo je to razlog zasto se cijeloj situaciji pristupa kriticki i s oprezom. Trenutno smo u situaciji ekonomskog rasta u svijetu, ali to traje vec 10 godina pa neki ocito dobijaju dojam da ce trajati vjecno iako nas iskustvo i ekonomska znanost uce suprotnome.

http://www.seebiz.eu/valamar-riviera-objavila-namjeru-pripajanja-epic-hospitality-holdinga/ar-172087/

i sada ga znaj kaj bude iz toga bilo

Wurmböck 45%
Goldscheider 45%
Franz Lanschützer 10%


Wurmböck 45%
Goldscheider 45%
Franz Lanschützer 10%

a kaj ak neko bude prodal svoje
jel to može tak nekak

rizike vidim u rastu plaća i manjku radnika, kako u turizmu tako i građevini. u ovim prebacivanjima vidim samo lagani razlaz dosadašnjih partnera bez utjecaja na cijenu

Kombinira se..svako hoce imat svoje na raspolaganju..djeluju zajedno ali misljenja se razilaze. Zar se nije i prije znalo koliki je čiji dio?! Kako su dijelili dividendu do sada? Stefek lupas, ili imas info ?!

No pain no Game

kaj bumo kaj kupili na brijunima
http://www.glasistre.hr/ab6c5edf-4550-4ab4-8c19-f67cb20530bc
kad sam se vozil vlakićem po brijunima jedna zgodna Olga nam je bila vodič a između ostalog mi je ispričala da je ona europejka jer joj je cijela familia zmešana i da ima krvi od svakoga pomalo.Bilo je to dost tugo pa se baš više ne sjećam dobro kada nekaj je coprala a između ostalog je rekla da sovenci vele
da bi da imaju brijune samo od njih imali prihode od turizma više nego mi na cijeloj HR obali.
Imala je i slovenskog naglaska u sebi.
Valjda bumo od brijuna znali napraviti pravi posel.Ja si bum kupil klupicu i čistil bum cipele tam.
Ne bum jer tam bu ju svi hodali bosi.

Nije od bilo kakvog utjecaja na poslovanje.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/valamar-riviera-objavila-namjeru-pripajanja-beckog-epic-hospitality-holdinga-foto-20180308


Zato sto je ovo biznis i zakljucke treba donositi na temelju brojki koje imamo pred sobom i ekonomske situacije koju vidimo, a ne na temelju dobrih zelja, pozdrava i facebook likeova.
I ne radi se ovdje o tome da netko ne vjeruje u pozitivan rasplet, velikom broju ljudi ovdje RIVP zauzima solidan dio portfelja i upravo je to razlog zasto se cijeloj situaciji pristupa kriticki i s oprezom. Trenutno smo u situaciji ekonomskog rasta u svijetu, ali to traje vec 10 godina pa neki ocito dobijaju dojam da ce trajati vjecno iako nas iskustvo i ekonomska znanost uce suprotnome.

Upravo brojke i cinjenice i ekonomska situacija i trendovi u turizmu narednih nekoliko godina govore u prilog pozitivnog raspleta scenarija.


Nije od bilo kakvog utjecaja na poslovanje.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/valamar-riviera-objavila-namjeru-pripajanja-beckog-epic-hospitality-holdinga-foto-20180308

Barik – mislim da krivo gledaš na to – ovo je bespotreban posao za Valamar kojim se oštećuju mali dioničari. Koliko sati konzultanata, revizora, odvjetnika i bilježnika će se potrošiti na ovo pripajanje?

I tko će imati korist od tog posla? Po meni jedino kontrolni dioničar, odnosno vlasnici EPIC-a koji su sada osigurali da mogu jednostavnije i vjerojatno uz izbjegavanje plaćanja poreza prodati svoje udjele u Valamaru.

Tko će platiti sve ove troškove? Naravno, svi dioničari!!!

Doznajem sa najvećeg turističkog sajma u Berlinu o
13 novih avio linija sa sjevera Njemačke u Hrvatsku.
Većinu njemačkih gostiju dolazi iz Bavarske i juga Njemačke.
Sjeverne njemačke pokrajine imaju školske ferije u 9 i 10 mjesecu.

Kristjan Staničić:
“Pa gledajte, činjenica je da su turistički kapaciteti u Hrvatskoj u srpnju i kolovozu 100% puni i da tu nemamo velikog prostora za rast. Ono što je nama fokus je fokus turističkog prometa u pred i post sezoni kada imamo i mjesta u privatnom smještaju i mjesta u hotelskom smještaju”

http://sjeverozapad.hr/itb-berlin-hrvatska-2018-godine-ostaje-hit-destinacija/

vivblog.valamar-riviera.com/itb-u-berlinu-pojacani-interes-i-za-ovu-i-za-sljedecu-sezonu/

Otvoren najveći sajam turizma ITB u Berlinu

darkwanderer, mislim da nije problem platiti troškove notara i sve druge
Uprava izuzetno dobro upravlja troškovima i financijama i dobro zarađuje.

Barbik – brkas upravu i kontrolnog vlasnika!

Uprava dobiva bonuse za svoj dobar rad, a dionicari dividendu od dobiti koju firma ostvaruje, ali ovdje se radi o tome da kontrolni vlasnik koristi resurse firme za svoje privatne poslove.

Zamisli da ti imas firmu i da je ta firma dionicar Valamara. Da li bi se Valamar ili bilo koja druga firma zezala i pripojila tvoju firmu samo zato da ti direktno postanes dionicar i nemoras platiti porez na dobit? I kako bi to izgledalo prema drugim dionicarima???

Slažem se oko uprave i vlasnika.
Plaćanje tog poreza nema nikakve veze sa Valamarom i njegovim poslovanjem. Svatko ima pravo da u okviru zakona bira povoljnije. Mi mali dioničari možemo se preseliti iz grada gdje je veci prirez tamo gdje je niži ili gdje ga nema.



Nije od bilo kakvog utjecaja na poslovanje.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/valamar-riviera-objavila-namjeru-pripajanja-beckog-epic-hospitality-holdinga-foto-20180308

Barik – mislim da krivo gledaš na to – ovo je bespotreban posao za Valamar kojim se oštećuju mali dioničari. Koliko sati konzultanata, revizora, odvjetnika i bilježnika će se potrošiti na ovo pripajanje?

I tko će imati korist od tog posla? Po meni jedino kontrolni dioničar, odnosno vlasnici EPIC-a koji su sada osigurali da mogu jednostavnije i vjerojatno uz izbjegavanje plaćanja poreza prodati svoje udjele u Valamaru.

Tko će platiti sve ove troškove? Naravno, svi dioničari!!!

[/quote]
A kakvi su to veliki troškovi i konzultanti, pa radi se o shell kompaniji kojoj je jedina svrha da bude vlasnik RIVP-a.
Trivijalna stvar za koju bi jako čudno bilo da košta ikakav nezanemariv novac.

New Report

Close