RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 16:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,09
6.103
1,198
5,04
5,08
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


U Barcelonu, u jednom jedinom gradu na 1.6 milijuna stanovnika dodje preko 30 milijuna turista godisnje. Cijena Hrvatska ima 15-tak milijuna dolazaka godisnje.
Kojom tocno matematikom uopce mozete poceti usporedjivati ove brojke i izvlaciti zakljucke?

Da Hrvatska podupla svoje smjestajne kapacitete i dalje nebi ispunjavala svoj potencijal.


odlično,
a sada lijepo pročitajte efekt ekonomije na taj br turista, a koji su u ku…., kao i mi, a onda povucite paralelu s Austrijom, Lombardijom, Toskanom, Monacom ………, koji zajedno nisu do koljena Špancima po br turista, a njima Španci po zaradi od turizma.

Na vašu sreću RIVP, a i Istra, osim Pule, je to prepoznala :))

Osnovna struktura naseg turizma je zadanost dugog trajanja, uvjetovana apartmanizacijom. U komunizmu se puno toga nazidjalo i to je sad to. Ima napretka u hotelijerstvu, ali potpuni preobrazaj je nemoguc, iz fizickih i politickih razloga. A zapravo niti ne treba. Treba samo vise hotela i bolja infrastruktura, a to treba platiti i oko toga ce se lomiti koplja, tko ce snositi ceh.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


odlično,
a sada lijepo pročitajte efekt ekonomije na taj br turista, a koji su u ku…., kao i mi, a onda povucite paralelu s Austrijom, Lombardijom, Toskanom, Monacom ………, koji zajedno nisu do koljena Špancima po br turista, a njima Španci po zaradi od turizma.

Na vašu sreću RIVP, a i Istra, osim Pule, je to prepoznala :))

Paralela se ne moze povuc jer se mi ne mozemo samo tako odluciti da cemo odjednom imati povijest kao Italija. Koji se to tocno nas grad moze mjeriti s Firencom? Niti mozemo odjednom stvoriti uvjete kakvi iz raznih povijesnih (i poreznih) razloga postoje u Monacu. Zato je za nas rezerviran napredak u srednjem turizmu i nema nista lose u tome.

hocemo li danas konacno vidjeti 45 kn probijeno?


hocemo li danas konacno vidjeti 45 kn probijeno?

Čisto sumnjam, ima jedan veliki nalog za prodaju na 45.00 kn,

Za to probiti trenutno treba više od milijun kuna lupanja po asku.



hocemo li danas konacno vidjeti 45 kn probijeno?

Čisto sumnjam, ima jedan veliki nalog za prodaju na 45.00 kn,
[/quote]
ne bi vjerovako kako neki “softveri” rade na dolazak cijene k tebi…

Na ovim razinama trejderi i mali tesko da kupuju. Znaci veci plus fondovi. Polako, ali sigurno…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Stvarno ne razmišljam tko kupuje. Znam da je za kupnju moguć samo 1 razlog a to je predviđanje da ce dionica rasti. Za prodaju je tisuću razloga. Nema nikakve drame oko ovako blagog porasta cijene. Osobno imam značajan udio RIVP u portfelju.

Vrijedi sigurno i više od P/E=20 također zbog očekivanog rasta većeg od 20%. Jedino što imamo neefikasno tržište kapitala, ali nadam se da će sa sa vremenom doći to na svoje. (pogledajte NYSE i njihove multipliere za određene sektore)

Dionica ima svoju cijenu i valuaciju. Prema inozemstvu tržištu ovo je normalan. Kod nas neki tvrdi da je stratosfera. Stratosfera je bila ingra 2007godine na 5 book..

Ova sezona ce se izvaluirati kako vec bude, preko 45 sigurno, ali vjerovatno manje od 50.
U studenom i prosincu pocet ce se razmisljati od iducoj, sa svim novim objektima u pogonu te vjerovatno novom rekordnom sezonom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ne treba 2007. godinu uzimati kao mjerilo bilo čega. Ono je bila situacija koja veze s mozgom nije imala. Današnji akteri na dioničkom tržištu su puno više educirani, informirani, ali prije svega oprezni. Druga su vremena. Ono je bila dobra škola mnogima.

Čisto da vidimo da li smo još interesantniji za turizam

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-08-17/van-crashes-into-pedestrians-in-barcelona-tourist-spot

Fakat je prošli tjedan otišlo cenera soma komada. A što ćemo vidjeti sutra kad se objavi ovaj tjedan?

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=RIVP-R-A

New Report

Close