PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.04.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,22
35.690
227
156,00
158,50
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bravo bravo bravo

koji će biti interes nas malih da kupujemo dionice u dokapitalizaciji po 300 kn kada je cijena na burzi 300 a možda bude još i niža, a pri tome ne moraš ići u banku,brokeru ili gdje god več i uplaćivati novac te čekati upis dionica več jednosatvno kupiš i prodaš kad ti se prohtije.,

interes ne ovisi o cijeni no o poslovanju

1. viska dobit, već oko 400 kn po dionici
2. rast prihoda
3. rast profitabilnosti
4. rast izvoza – ovo je ponajvažnije

Podravka krenula u “osvajanje” Kine – prvi proizvodi već ovog ljeta

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/mrsic-ako-podravka-uspije-u-kini-omogucit-ce-ulaz-i-drugim-tvrtkama-iz-regije/

Osvrnuo se i na neke generalne pokazatelje poslovanja kompanije pohvalivši se da posluju u 23 zemlje diljem svijeta sa vlastitom distribucijom u njih 10. Trenutno zapošljavaju 5300 radnika, a oko 60 posto prihoda grupe, koji su prošle godine iznosili 3,5 milijardi kuna, ostvaruju na internacionalnim tržištima.

Najavio je kako će na idućoj skupštini dioničara biti povećan kapital tvrtke za 5 milijuna eura i pojasnio kako su otvaranja predstavništva u Dubaiu i Kini samo nastavak diversifikacije kojom žele osigurati stabilna tržišta za svoje proizvode.

– Gradimo i dvije tvornice lijekova, te greenfield investicije vrijedne su oko 350 milijuna kuna, a puno ulažemo i u društveno odgovorno poslovanje – poručio je Mršić, uz napomenu kako su prije Žita akvirirali rovinjsku Mirnu, što pokazuje njihovu ambiciju da ozbiljno uđu u posao s ribom.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Podravka me puno puta razočarala. Vidjet ćemo kako će proći dokapitalizacija, a dobro su izabrali vrijeme – prije IPO HAC-a

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/JlwZ7Rr0hdB5E7JHAU3iww==.pdf

Podravka d.d. – Rješenje Trgovačkog suda u Varaždinu – Obavijest
povećanje temeljnog kapitala za 100 mil kuna

koliko košta žito
http://www.banka.hr/hrvatska/podravki-kratkorocni-kredit-od-58-mil-eura-za-preuzimanje-zita

Belupo kupilo 2000 komada dionica Podravke članu uprave a ovaj isti dan prosuo po bidu po 312 kn. I još 3000 nisu napisali kome. Naravno da će prodavati, isplati se prodati sve do 250 pošto tada mogu kupiti i na svakih 10 dobiti 3 besplatno, to je 30 %. A i jako vjeruju u firmu u kojoj rade, isti dan se rješavaju dionica. nema šanse da uđem u to. A Kinezi su dolazili svakih par dana otkad sam ja tAmo radio, samo se dobro najesti i napiti, preskupi smo mi njima. Kad će biti plaća 100 eura onda tek možemo njima prodavati.

@Lojtra, jako nam je bitna informacija hoćete li vi ući u PODR ili ne. [emo_smijeh]

Bolje ući u gostionu negom u Podravku. Lako je kupovati opcijske. Dajte i zaposlenima opcijske , menađerčići.Sramota nude zaposlenima dionice po 300 kn. trebali bi barem po 100, pa vidimo po koliko “kupuju” Radnici u drugim firmama. Po nula kuna. A Podravci, naivni budu kupovali po 300, malo sutra. Nijedan zapolenik mi nije rekao da će upisati, nude meni..moja ponuda je 100 kn, ništa više.

@Lojtra, ste vi vidli zadnje izvješće ovdje ili samo laprdate? Ste vidli fundamente?

Jel vama jasno da je cijena od 300 kuna smiješno jeftina i da je dionica na toj razini samo i isključivo zbog dokapa? Jel vama jasno da banke zaposlenicima nude kredit za kupnju tih dionica po toj cijeni?

Kojeg vi to zaposlenika Podravke znate koji neće iskoristiti tu šansu?

Budite ozbiljni.

Ja cijenim drukere koji drukaju pametno, uvažavam ih. Čak i sebe smatram jednim od takvih drukera.

Ali ovo što vi pokušavate prodati ovdje, to je teški amaterizam.

U rangu onog igrača koji je procijenio da će PODR bit na 200. Taj je uspio profulati 50% u tjedan dana, to treba znati!

300 kn je smiješno visoka cijena. Direktori su dobili opcijske po 220 kn pa će sad kititi zaposlenike po 300. Još će i tu zarađivati na grbači radnika. Sramota u kakvoj zemlji živim.

Uz ovakvo poslovanje, fundamenti opravdavaju najmanje dvostruko veću cijenu od sadašnje.

Bit će to vrlo jasno nakon dokapa.

A vama sretno s drukom.

Ovdje je sasvim jasno da dionica vrijedi više ovo sadašnjih tristotinjak kuna. Sve je ovo stvar vjerojatnosti, a puno je veća vjerojatnost da će dionica za 5 godina vrijediti 500 kn nego 200 kn. Dugoročni investitor S viškom sredstava naprosto mora uzeti ovu dionicu u obzir. Cijena hrane neće padati a o poziciji farmaceutske industrije da ne govorimo. Može se ovdje i kratkoročno zaraditi ali mislim da će pravi posao napraviti smireni I dugoročni investitor. Ni ja ne volim kada političari vode gospodarski subjekt ali čini mi se da je ovdje riječ ipak o talentiranoj osobi. Također S vremenom treba razvijati identitet ove tvrtke kao profitabilnog dioničkog društva. Ovo nije tvrtka Podravine već njenih vlasnika. Osobno me ne zanimaju sponzorstva lokalnih nogometnih ili rukometnih klubova. Podravka mora razmišljati O globalnom tržištu I prestati S ovim sitnim populističkim sponzorstvima. Također treba odstraniti razne udruge iz kruga tvornice. Primjećujem mnogo apatije U svakodnevnom životu pa i na ovom forumu. Velika većina vidi samo crnilo. Odlično. Kažu da je noć najcrnja pred zoru. Ako je tako vrijeme je za ozbiljniji ulaz A ovo je dionica koja svojim vlasnicima omogućuje miran sam.

FOTO: U ovoj tvornici nastaje adut Podravke za osvajanje Kine

Podravka, jedina hrvatska tvrtka s predstavništvom u Kini, jednoj od najjačih ekonomskih sila svijeta i ogromnom prodajnom tržištu, najavila je kako ga planira osvojiti ciljanim proizvodima. Iako se već zna da u Kinu idu kategorije dječje hrana brenda Lino, još nije poznato što će od tog bogatog asortimana točno biti na policama kineskih trgovačkih lanaca.

ako ovo prođe, to će biti vatromet. bilo kakva prodaja u kini i najsitnija će u izvjescima izaci u za nas ogromnim brojkama jer je trziste jednostavno pregolemo. a iu zemlji jednog djeteta srednjoj klasi od kojih 100 milijuna ljudi neće biti problem platiti dlar više za 100 posto nezagadenu i provjerenu hranu. to mi doživljavamo samorazumljivim, ali u mnogim zemljama zdrava hrana je mnogima san.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close