PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 15:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,96
95.883
607
157,00
158,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ma nema to veze to sve sljedece godine ide na bubanj od PUdravke,Petrokemije,Croatiaosiguranja,Janafa,Koncara pa ko nam vise bude dao kredite usljed financijske krize

odgovorna drzava bi naplatila poreze, istrazila i trazila da se vrate novci iz raznih procesa. dapače, nek se smanje plaće a ne da se prodaje zlato. podravka moze vrijediti samo više i više. počnimo vladati podravkom kvalitetno i to je to.



Pitanje je što donosi budućnost. Ako HDZ ostane na vlasti, mislim da će Podravka biti vrlo brzo prodana jer realno nema više nikog jakog da brani tako nešto.
Ako SDP dođe na vlast onda možda i neće biti prodana jer je koprivnički gradonačelnik Mršić dosta jak igrač u SDP-u, a on će biti snažno protiv prodaje.

Obzirom na loše stanje državnih financija, a kako Podravka nije firma od strateškog interesa za RH, sad kad su stvari sređene u njoj, po meni je upravo Podravka najizgledniji kandidat za privatizaciju u prvoj polovini 2012. godine, svejedno bude li na vlasti HDZ ili SDP. Država nema nikakvog interesa zadržati je u svom vlasništvu, a ona i mirovinci mogu dobiti puuuno čistog keša od prodaje koji jednima i drugima nasušno treba.
[/quote]

ima mnogo nacina doci do casha. drzava eventualno treba prodati fondovima i to je to. to im je sasvim dovoljno casha ako su sposobni voditi drzavu. nek smanje place nezasluzenima, od cro osig, janafa, hepa. hac itd…nisu to svete krave…mogu oni raditi za mnogo manje novaca….ima sigurno par tisuca placa u RH koje su nezasluzeno preko 15 tis kn…a na drzavnim jaslama. moze se tu ustedjeti milijarda kuna vrlo lako. nek nadju posao u realnom sektoru za taj novac kad su tako nezamjenjivi. fondovi trebaju drzati podravku dovijeka i raditi na tome da kompanija raste, da kroz NO zaposlajava najbolje studente strojarstva, kemije, tehnologije, informatike itd.., ekonomije….dici efikasnost…i biti dobro profitabilna, isplacivati sebi dividendu (MF) a kroz to lakse isplacivati mirovinu. Drzava nikako jos ne treba prodati nekom trecem, eventualno jednom fondovi da prodaju nekom jakom partneru. Mirovinci btw mogu najlakse doci do casha kad se pokrene proizvodnja i zaposljavanje u RH.

Na ovom topicu i dalje vladaju puste tlapnje.
Ne kažem da Podravka ne vrijedi, daleko od toga, ali ljudi ovdje i dalje imaju ružičaste naočale na očima u vezi države i fondova.
Dok god je tako, cijena ove dionice će napredovati, ali ni približno istim tempom kao kod nekih drugih.
Sretno svima koji i dalje mlate praznu slamu ovdje [thumbsup]



Pitanje je što donosi budućnost. Ako HDZ ostane na vlasti, mislim da će Podravka biti vrlo brzo prodana jer realno nema više nikog jakog da brani tako nešto.
Ako SDP dođe na vlast onda možda i neće biti prodana jer je koprivnički gradonačelnik Mršić dosta jak igrač u SDP-u, a on će biti snažno protiv prodaje.

Obzirom na loše stanje državnih financija, a kako Podravka nije firma od strateškog interesa za RH, sad kad su stvari sređene u njoj, po meni je upravo Podravka najizgledniji kandidat za privatizaciju u prvoj polovini 2012. godine, svejedno bude li na vlasti HDZ ili SDP. Država nema nikakvog interesa zadržati je u svom vlasništvu, a ona i mirovinci mogu dobiti puuuno čistog keša od prodaje koji jednima i drugima nasušno treba.
[/quote]

država nikad nije ni imala strateškog interesa dražati većinski udio u Podravci, ali su imali određeni pojedinci u vlasti i razni lokalni stakeholderi. a tako će biti i dalje, ukoliko mirovinci ne nađu pametno rješenje. ali ruka ruku mije, pa sve manje vjerujem da će mirovinci ići protiv vlasti.

vlada je zatražila da se u svim tvrtkama gdje država (sa svojim satelitima) ima većinski udio (a ovdje ima) isplati 50% dobiti u dividendu… hoće li biti takav slučaj i sa PODRAVKOM?

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

vjerojatno najbolja kupovina po ovoj cijeni

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

nece u podravci su donijeli odluku da se proslogodisnja dobit pokrije gubitak

AZ fond u petak ubo još 90 kom po 280 kn.
Izgleda da će Novoselec još malo pa u Upravu Podravke…

hate red

a i ja bi mogo kako sam krenio


a i ja bi mogo kako sam krenio

Samo naprijed, imati ćeš puno posla

šta podravka propada ili?

mi smo ipak zemlja slučaj

po meni i ovako previse kosta

New Report

Close