PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 00:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,01
34.604
219
157,50
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


… a je vrlo čudno da sad netko prodaje dionice po 285-290 kn?!? [rolleyes]

ja kupio po 286, što bi neki rekli ako je njima bilo dobro po toj cijeni meni još bolje po ovoj [cool]

mi smo ipak zemlja slučaj


sad sam išao čitati malo unazad i vidim da je najniža cijena po kojoj su prodavane dionice PODR na dražbi pred niti mjesec dana bila 295 kn i to manji dio, a većina je išla po puno višoj cijeni (ukupno ih je prodano 576.880 kn, prosječna cijena 312,87 kn) tako da je vrlo čudno da sad netko prodaje dionice po 285-290 kn?!? [rolleyes]

Ma nemoj, pa kod drugih dionica ti je situacija puno gora. Dlkv su kupovali po 245, sad se prodaje po 185..
npr. Toda je Tisak kupio po 450, sad je 160…..


sad sam išao čitati malo unazad i vidim da je najniža cijena po kojoj su prodavane dionice PODR na dražbi pred niti mjesec dana bila 295 kn i to manji dio, a većina je išla po puno višoj cijeni (ukupno ih je prodano 576.880 kn, prosječna cijena 312,87 kn) tako da je vrlo čudno da sad netko prodaje dionice po 285-290 kn?!? [rolleyes]

ne bih se čudio da će uskoro biti i po 220 kn a i niže. A nebi se čudio ni da ju mirovinci puste i na 50 kn. Ničemu se ne treba čuditi na burzi.



… a je vrlo čudno da sad netko prodaje dionice po 285-290 kn?!? [rolleyes]

ja kupio po 286, što bi neki rekli ako je njima bilo dobro po toj cijeni meni još bolje po ovoj [cool]
[/quote]

ja sam također jučer kupovao, firma je dobra, stabilna, a mogla bi ovdje nakon izbora i privatizacija [cool]

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!


I kome će prodati Podravku?
Mirovincima?
Tko je to uopće zainteresiran, a do sada nije bio?
Unilever su lijepo otkantali iako su vrlo vjerojatno dobili ponudu.
Ma to su sve stari vukovi koji mijenjaju dlaku, ali ne i ćud.


Mnogi su zainteresirani za Podravku, ali do sada realno i nije bilo nikakvog izgleda da bude prodana.
Prije nego je krenula efera Spice – nije moglo biti prodano jer bi se sve razotkrilo.
Nakon što se sve razotkrilo nije moglo biti prodano jer je trebalo srediti stvari.
Sad kad su stvari manje više sređene, nije moglo biti prodano jer se bliže izbori.

No to je prošlost, i uglavnom ukalkulirano u cijenu.

Pitanje je što donosi budućnost. Ako HDZ ostane na vlasti, mislim da će Podravka biti vrlo brzo prodana jer realno nema više nikog jakog da brani tako nešto.
Ako SDP dođe na vlast onda možda i neće biti prodana jer je koprivnički gradonačelnik Mršić dosta jak igrač u SDP-u, a on će biti snažno protiv prodaje.


I kome će prodati Podravku?
Mirovincima?
Tko je to uopće zainteresiran, a do sada nije bio?
Unilever su lijepo otkantali iako su vrlo vjerojatno dobili ponudu.
Ma to su sve stari vukovi koji mijenjaju dlaku, ali ne i ćud.


Još mi je nešto neobično vezano uz ovo, a to je činjenica da AZ dalje dokupljuje Podravku – nakon što je kupljen Fimin paket realno je situacija politički riješena, nema nikakve potrebe da se dalje krcaju Podravkom osim ako ne očekuju zaraditi na njoj.

U tome i jest problem što će vrlo vjerojatno SDP doći na vlast, a onda ništa od prodaje.
Osim ako Čačić ne preuzme konce u svoje ruke.


Pitanje je što donosi budućnost. Ako HDZ ostane na vlasti, mislim da će Podravka biti vrlo brzo prodana jer realno nema više nikog jakog da brani tako nešto.
Ako SDP dođe na vlast onda možda i neće biti prodana jer je koprivnički gradonačelnik Mršić dosta jak igrač u SDP-u, a on će biti snažno protiv prodaje.

Obzirom na loše stanje državnih financija, a kako Podravka nije firma od strateškog interesa za RH, sad kad su stvari sređene u njoj, po meni je upravo Podravka najizgledniji kandidat za privatizaciju u prvoj polovini 2012. godine, svejedno bude li na vlasti HDZ ili SDP. Država nema nikakvog interesa zadržati je u svom vlasništvu, a ona i mirovinci mogu dobiti puuuno čistog keša od prodaje koji jednima i drugima nasušno treba.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



I kome će prodati Podravku?
Mirovincima?
Tko je to uopće zainteresiran, a do sada nije bio?
Unilever su lijepo otkantali iako su vrlo vjerojatno dobili ponudu.
Ma to su sve stari vukovi koji mijenjaju dlaku, ali ne i ćud.


Još mi je nešto neobično vezano uz ovo, a to je činjenica da AZ dalje dokupljuje Podravku – nakon što je kupljen Fimin paket realno je situacija politički riješena, nema nikakve potrebe da se dalje krcaju Podravkom osim ako ne očekuju zaraditi na njoj.
[/quote]

je li to "pametnom dosta"? [wink]



Pitanje je što donosi budućnost. Ako HDZ ostane na vlasti, mislim da će Podravka biti vrlo brzo prodana jer realno nema više nikog jakog da brani tako nešto.
Ako SDP dođe na vlast onda možda i neće biti prodana jer je koprivnički gradonačelnik Mršić dosta jak igrač u SDP-u, a on će biti snažno protiv prodaje.

Obzirom na loše stanje državnih financija, a kako Podravka nije firma od strateškog interesa za RH, sad kad su stvari sređene u njoj, po meni je upravo Podravka najizgledniji kandidat za privatizaciju u prvoj polovini 2012. godine, svejedno bude li na vlasti HDZ ili SDP. Država nema nikakvog interesa zadržati je u svom vlasništvu, a ona i mirovinci mogu dobiti puuuno čistog keša od prodaje koji jednima i drugima nasušno treba.
[/quote]
Možda je od strateškog interesa ali ne zbog prehrane nego zbog Belupa i lijekova, s obzirom da smo Plivu prodali ne bi bilo zgodno prodati i Belupo. Ali i to se možda može nekako riješiti, npr. da se Belupo odvoji od Podravke na način da uđe u pretežno državno – mirovinsko vlasništvo.

ma nema to veze to sve sljedece godine ide na bubanj od PUdravke,Petrokemije,Croatiaosiguranja,Janafa,Koncara pa ko nam vise bude dao kredite usljed financijske krize


U tome i jest problem što će vrlo vjerojatno SDP doći na vlast, a onda ništa od prodaje.
Osim ako Čačić ne preuzme konce u svoje ruke.

kakav problem jadan ne bio. zasto ne bi mir fondovi sto godina zaradjivali od dividende. zar to nije smisao mir fondova, da imaju sigurne prihode.

New Report

Close