PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 01:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,01
34.604
219
157,50
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da se nadovežem na kolegu Lynxa i croatu
Prihodi Podravke lijepo rastu, a i Belupa unutar grupe. I sve je to jako lijepo, međutim probajte usporediti rast prihoda Podravke i nekih drugih kompanija iz istog sektora, a ne morate ići puno dalje od ove naše baruštine.
Efikasnost i restrukturiranje su ovdje ključne riječi, a toga neće biti dok god je ovakva vlasnička struktura i dok god imate ovakve izjave Z.Mršića (član predsjedništva SDP-a):
http://www.poslovni.hr/vijesti/u-38-transakcija-razgrabljen-podravkin-paket-iz-spicea-183610.aspx
Osobno mislim kako ovdje nema razloga za veći pad dionice, ali nema niti za veći rast, iako je simetričan trokut na tjednom grafu jasno vidljiv.
Mislim kako nam ovdje slijedi stagnacija uz povremeni slabi rast.


krivo ste me shvatili svi koji ste komentirali. bio sam dapace vrlo konzervativan u procjeni a htio sam samo odgovoriti nekome prije mene koji se pitao zasto je podr na ovoj cijeni trenutno uz ovakvu dobit. htio sam naglasiti da dionicari mogu mirno spavati, a ove 2 milijarde sam spomenuo kumulativno a ne da ce 2031 imati dobit od 2 milijarde. Tada vjerojatno nece ni biti kune. Buduci sam bio konzervativan, realnije je da ce podr imati oko 4 milijarde kn dobiti u sljedecih 20 godina

To već ima više smisla. Da je istina to da bi PODR imala 2031. dobit 2 milijare kn, bila bi podcijenjana oko 50 %, praktički kao u skladu sa mojim procjenama što je KORF [lol]

Meni se ne čini da je takvo što moguće. Imati kumulativno 2 mlrd bi pak bila katastrofa (zato mi niti na kraje pameti nije bilo da si mislio kumulativno, to ne bi opravdalo niti upola manje cijene od ovih) a i ovih 4 mlrd kumulativno kroz 20 godina je dosta ispod moje odokativne procjene o kojoj sam govorio (prije 2-3 tjedna ovdje gledajući pod kojim uvjetima je ova cijena kao što se čini otprilike fer). Ali sve je stvar distribucije po godinama… (i postupanja s tom dobiti) pa ako si sad uvjeren u 4 milijarde kumalativno do 2031. bilo bi lijepo da nam kažeš otprilike kako će to ići po godinama, pa da vidimo kakvu bi to vrijednost moglo implicirati.

P.S. Ovaj Raiffeisen je otprilike tu negdje kao moje odokativne procjene o kojima sam govorio, s time da sam ja metodom palca uzimao malo veće diskontne stope :P, ali to i tako nije egzaktna znanost, nisam siguran da je njihov "pametni račun" nešto puno pametnije od metode palca, no ok, ako se može diskontirati sa tako malim stopama, onda ima smisla reći da je mojih "oko 300 kn" bliže tim njhovim 377 kn u "preciziranju" :P, ali ne vjerujem ja baš puno u takva preciziranja, meni kao invesitotru npr. dođe to negdje na slično 300 ili 400 vrlo važno, jer ja kad kupujem želim dovoljno veliku maržu sigurnosti da ta mala neizvjenost preciziranja procjene bude zanemarivo važna.


Podravka je izuzetno loše vođena kompanija, pogledajte samo prihode ATGR od 2007 naovamo i usporedite je sa Podravkom. Podravki pod hitno trebaju akvizicije.

Bila je loše vođena kompanija u prošlosti, baš kao Ina i brojene druge državne firme za vrijeme Sanadera i ekipe.To je prošlost, budućnost je puno svjetlija ovdje nego kod ATGR.

Prihod ništa ne znači bez dobiti a Podravka tu debelo šiša ATGR.

Nikoga Podravka na šiša. Podravka i dalje stagnira i stagnirat će dok se potpuno ne izbaci politika iz kompanije i dok se kompanijom ne počne upravljati isključivo u interesu dioničara. A to što ATGR ima malu dobit može zahvaliti samio preuzimanju Droge Kolinske, Antiša vi to jako dobro znate. Atlantic je jednostavno kompanija kojom se bolje upravlja, ima upravu koja zna što radi i što želi. Što želi uprava Podravke? Zadržati socijalni mir u Koprivnici, zadovljiti Mršića i Friščića istovremeno, zadržati sve zaposlenike, još malo isisavati lovu sa strane (manje nego prije, ali ipak). A gdje su dioničari u cijeloj toj priči? Ovaj rast prihoda i dobiti su pozitivna vijest, ali daleko od toga da su problemi riješeni. NIsmo čak ni na tragu rješenja.

Sve to stoji, ali za investiranje su najvažnije brojke u bilanci. One su na kraju odraz svega ovoga o čemu pričamo.
PODR ja sada na P/E ttm 15 što je ok za firmu koja je u pozitivnom trendu
ATGR je s planom od nekih cca 70 mil neto dobiti na P/E 33, što je skupo za ovakvu growth kompaniju. Pa Apple se trži na P/E 15.

Nije meni upitno da Tedeski bolje upravlja nego ovi iz Podravke, ali to je već debelo uračunato u cijene dionica.

Mozda se ipak nadzire kraj politizacije podravkinog poslovanja..

http://www.limun.hr/main.aspx?id=508873&Ticker=PODR-R-A&Source=Z

ups .. sry poslao sam krivi link.. mislio sam poslati ovo "I HDZ i SDP za prodaju državnih poduzeća "
http://limun.hr/main.aspx?id=730414

I kome će prodati Podravku?
Mirovincima?
Tko je to uopće zainteresiran, a do sada nije bio?
Unilever su lijepo otkantali iako su vrlo vjerojatno dobili ponudu.
Ma to su sve stari vukovi koji mijenjaju dlaku, ali ne i ćud.

Istina prof, no covjek se uvijek moze nadati da ce malo pameti uci i u ove "velike" glave nasih politicara..

Izgleda da se podravka brani na 298 kn.. danas totalan potop burze..

AZ (Allianz ZB) i dalje se krca Podravkom…novih 11.701 dionica po 299,46 kn

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/jEk6U4QnTIpPZs838XJEvA==.pdf

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

sad sam išao čitati malo unazad i vidim da je najniža cijena po kojoj su prodavane dionice PODR na dražbi pred niti mjesec dana bila 295 kn i to manji dio, a većina je išla po puno višoj cijeni (ukupno ih je prodano 576.880 kn, prosječna cijena 312,87 kn) tako da je vrlo čudno da sad netko prodaje dionice po 285-290 kn?!? [rolleyes]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close