HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 17:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,65
59.771
1,950
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kako stvari stoje da su svi upisali i po 20 k nebi bilo dosta za sve. Koja ovo pushiona.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


Hm, daklem, ima za max. 170k. Upisalo je izgleda 210k. Upisat ce jos recimo 90k (nece valjda!?). Okruglo 300k. Nece svi upisivat po 38k, uzmimo koeficijent 0.8. To je 240k efektivno. 170k/240k = 70% paketa = 25k kn po paketu. Komentari?

Da vidimo moj izračun. 0,25 x 80.000.000 = 20.000.000 dionica. Zaokružimo broj ponuda na max. 250.000. Poznavajući Sanadera cijena sigurno neće biti blizu gornjoj granici već će radije rezati pakete i vratiti pare. Dakle, zaokružimo cijenu na 290 kn. 80m / 250k = 80 dionica po paketu. 80 x 290 = 23.200Kn.

Približno smo tu negdje.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Quark – ok ti je računica. Ali računaj da će barem 1-2% ljudi odustati, makar su dali ponude. Sjećam se da je kod INE odustalo oko 8% ljudi.


Quark – ok ti je računica. Ali računaj da će barem 1-2% ljudi odustati, makar su dali ponude. Sjećam se da je kod INE odustalo oko 8% ljudi.

U biti vjerujem da će punih, plaćenih paketa biti max. možda 200.000 što bi dalo 100 dionica po paketu tj. 29.000 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

i ja nisam uzeo puni nego 2×30 000

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."


Ekskluzivna vijest sa Dnevnika: dosad upisano 210.000,00 ljudi!

Do subote!!!!!

skype - ivek1234

znam hrpu ljudi koji su upisivali od 5-15000….
plus, mnogi koji čekaju u redovima kažu da nije problem, upisat će cijele pakete a uplatiti koliko love skupe

Može netko komentar oko rezanja paketa? Dakle, ako zbog prevelike potražnje bude moguće upisati npr. samo 25.000kn. Da li će onaj koji je dao ponudu na 25.000kn dobiti svih 25.000kn ili će se i njemu (proporcionalno) rezati paketi? Ispričavam se ako je možda kroz forum već bilo postavljeno slično pitanje.


znam hrpu ljudi koji su upisivali od 5-15000…. plus, mnogi koji čekaju u redovima kažu da nije problem, upisat će cijele pakete a uplatiti koliko love skupe

Na ponudi piše da je ponuda važeća ukoliko se uplati iznos koji je naznaćen na ponudi do 27.09.2007 do 23:59.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


U biti vjerujem da će punih, plaćenih paketa biti max. možda 200.000 što bi dalo 100 dionica po paketu tj. 29.000 kn.

u potpunosti isto mislim,bit će novaca,ne se bojte…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


slatka: ” znam hrpu ljudi koji su upisivali od 5-15000…. plus, mnogi koji čekaju u redovima kažu da nije problem, upisat će cijele pakete a uplatiti koliko love skupe ” Na ponudi piše da je ponuda važeća ukoliko se uplati iznos koji je naznaćen na ponudi do 27.09.2007 do 23:59.

Netko je već napisao na forumu da će biti nevažećih listića….[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


U biti vjerujem da će punih, plaćenih paketa biti max. možda 200.000 što bi dalo 100 dionica po paketu tj. 29.000 kn.

Kako stvari stoje, potpisao bih za 110 dionica po 290 kn po paketu. Nešto bi se zaradilo.[smiley1]

ja samo osobno predao dvije ponude jedna s popvratom na Erste račun (neuplaćena) i valjana (uplaćena) s kreditom na Partner banci, dakle moju jednu skinite iz statistike, ali mi se šef navuko opako, veli uzimam još jednoga cijelog paketa tak da je to opet tu negdje a zadnji dan će upisat još barem 15 % od onih što su već upisali tak da je zaključak da smo mi u biti jako bogati a kalkulacije nam neće u ovome pomoći, pa valjda se zna ko određuje cijenu i eventualno reže pakete…
debeli amerikanci nam nisu ni do koljena kad Hrvat ulaže uzima i kredit a ne konzervativci kaj ulažu 8-9% novčane imovine, kukavice…
uh baš smo se navukli, ovo će cure moje odlučiti izbore, nadam se da će HDZ dobiti zbog dobrih rezultata poslije listanja HT-a[smiley2][smiley2][smiley2]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

da se barem neko prije 10 godina odlućio vratiti dug penzićima= prodati Plivu, INU., HT, HEP, sad bi već svi bili bogati dioničari a ovak moramo radit do penzije…
nije falilo puno sam da su se stvari malo posložile…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Forumasi!

[smiley2]Tko se smatra zakinutim neka dokupi na burzi…[smiley2]

[code][/code]Nije kupovao dionice, već slagao ‘lanac sreće’[url]http://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,23,cevizovic_dionice,95316.jl[/url]

New Report

Close