HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.05.2024. u 01:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,53
50.135
1,642
30,40
30,80
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sto se tice one kladionice,kladim se da necemo preci brojku od 100 000 i da nece biti rezanja paketa,ulazem jedan paket![smiley1]Ovo sve drugo jenabrijavanje i stvaranje neke atmosfere ko pred tekmu dinamo-werder,”e buraz zabit cemo im 3 komada i idemo dalje”, kad ono pusing rodjo(sto bi rekao pokojni spajic)!

ko te ima taj te nema

ponavlja se ista priča kao i sa magmom…ako paket bude oko 20.000 biti ćemo sretni…

Kruha i dionica.....

@ hrca11
Kolega, hvala na informaciji. Sve mi se čini da ću ovih dana ponovo u Erste.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

Pošto je sve puno nagađanja, da li netko ima bar okvirnu informaciju o tome koliko je paketa upisano, jer jasno mi je da se svi bojimo rezanja…. sve ispod 25000 smatram neuspjehom, kolika god da dobit bude..
Na magmi sam uspio kapitalizirati dobit od 40%, a nisam zaradio nista

Blago siromašnima duhom...

Ljudi sa kakvim se vi glupostima zamarate, kako možete znati koliko je broj upisan, smiješno, jedino ako sjedite ispred poslovnica i povlačite crtice, ali sumljam da možete biti na par mjesta u isto vrijeme.
Daj se malo uozbiljite, i kod INE su bile procjene 100k, a znate koliko je upisano.
Biti će više nego kod INE, ali mi tu ne možemo ništa nego samo čekati pa šta bude.
Najbolje je uplatiti paket-iće i iskljućiti se do početka prodaje.

Ma mene je malo briga prala u početku priče s o brzirom na očekivani stampedo, ali…
Jučer me zove na mobitel mamina prijateljica (ono… kako ima moj broj!!! O neeee!!!), koja je glasnogovornik svoga muža (pomorca btw.) i kaže da su se predomislili te da neće upisati tri paketa, jer je njen sin čuo kako je neka baba Mara u lokalnom kafiću na sav glas pričala kako će “ova dionica pasti na 18 Eura sa 350 Kn jer se to dogodilo u Čečeniji i da će svi izgubiti sirotinju i da se ljudi ne zaletavaju i da je svemu kriv Sanader i Bandić i Mesić i da ih treba lopove u zatvor”…

Ljudi ima nade dok god postoje babe Mare na planetu.

Jedino ću kill mom, jer me uvijek uvali u deep xx sa hebenim “prezentacijama” (koje me gadno podsjećaju na prokleti tupperware) jer sam ja “pametno” dijete i jer me moli i kumi da “objasnim ljudima postupak upisa pa nek si nešto zarade”.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


lamartin: ”
Kaže se i akcija i hartija od vrednosti i deonica, smisao je isti i
mislim da svi znamo o čemu pričamo, ali ja odgovor i dalje nisam
dobio…mada nisam ni očekivao… prosto neverovatno…snaćiću se na
drugoj strani hvala

Poštovani kolega,
ne bih htio da se ovaj forum pretvori u neko lingvističko okupljalište,
no jeste li sigurni da Vas svi razumijemo? Moja djeca, primjerice, ne
znaju što je to “hartija” kao ni većina dvadesetgodišnjaka u Hrvatskoj
(a takvi već sudjeluju u trgovini vrijednosnim papirima). Napominjem da
ovo pišem u dobroj namjeri i poštujem svačiji jezik, pa
tako i Vaš, no zar je bilo tako teško prilagoditi se nekim hrvatskim
izrazima? Ako sam ja nekoć u Bg tražio hleba (jer mi kruha nisu htjeli
dati) i sladoled od lešnika, onda biste se i Vi kao uljudan gost mogli
malo potruditi i barem umjesto “deonica” napisati dionica. Ja bih to na
nekom vašem forumu zasigurno učinio. Mali tečaj hrvatskoga jezika:
deonica – dionica
hartija od vrednosti – vrijednosni papir
forma ovlašćenja – obrazac punomoći
Ja ću Vam ipak pomoći. Obrazac punomoći možete pronaći na temi “Pravni
kutak-punomoći etc”” na str. 40. Trebali ste samo malo prelistati popis
tema.
Lijep pozdrav!

Uvažavam primedbu!
Hvala


marijan66: ” lamartin: ” Kaže se i akcija i hartija od vrednosti i deonica, smisao je isti i mislim da svi znamo o čemu pričamo, ali ja odgovor i dalje nisam dobio…mada nisam ni očekivao… prosto neverovatno…snaćiću se na drugoj strani hvala ” Poštovani kolega, ne bih htio da se ovaj forum pretvori u neko lingvističko okupljalište, no jeste li sigurni da Vas svi razumijemo? Moja djeca, primjerice, ne znaju što je to “hartija” kao ni većina dvadesetgodišnjaka u Hrvatskoj (a takvi već sudjeluju u trgovini vrijednosnim papirima). Napominjem da ovo pišem u dobroj namjeri i poštujem svačiji jezik, pa tako i Vaš, no zar je bilo tako teško prilagoditi se nekim hrvatskim izrazima? Ako sam ja nekoć u Bg tražio hleba (jer mi kruha nisu htjeli dati) i sladoled od lešnika, onda biste se i Vi kao uljudan gost mogli malo potruditi i barem umjesto “deonica” napisati dionica. Ja bih to na nekom vašem forumu zasigurno učinio. Mali tečaj hrvatskoga jezika: deonica – dionica hartija od vrednosti – vrijednosni papir forma ovlašćenja – obrazac punomoći Ja ću Vam ipak pomoći. Obrazac punomoći možete pronaći na temi “Pravni kutak-punomoći etc”” na str. 40. Trebali ste samo malo prelistati popis tema. Lijep pozdrav! ” Svaka čast majstore!

Briljantan odgovor!!! Svaka čast!!!

Glede brojača,

izgleda da su dva brojača. Jedan za HPB i jedan za Erste. Fina radi za ili preko HPB-a. U Erste su jučer navečer bili brojači na 130xxx a u HPB-u na 64xxxx ako sam dobro vidio što su ljudi pisali. Dakle u prva dva dana je dano cca

75000 ponuda

U Fini i HPB-u malo preko 20k dnevno u Erste oko 15k dnevno.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Glede brojača,

izgleda da su dva brojača. Jedan za HPB i jedan za Erste. Fina radi za ili preko HPB-a. U Erste su jučer navečer bili brojači na 130xxx a u HPB-u na 64xxxx ako sam dobro vidio što su ljudi pisali. Dakle u prva dva dana je dano cca

75000 ponuda

U Fini i HPB-u malo preko 20k dnevno u Erste oko 15k dnevno.

Nije moguće, po tome bi ponude dalo oko 500 000 ljudi, ako uzmemo da je najveća navala zadnja 2-3 dana !!!![smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Moguće je moguće, sjeti se MAGME kako nitko nije vjerovao od iskusnijih s foruma pa je na kraju “dobio” 10000 kuna, umjesto željenih 70.000 kuna. I na početku je navala, a ne samo na kraju.

Vidim da se lijepo zabavljate ali ja na vašem mjestu ne bih baš bio tako siguran da cifra nije tu negdje. Ne tvrdim da je niti 50 niti 100 niti 150 tisuća ali interes je očekivano/neočekivano velik ( kako za koga ).
Slijedi nam gotovo sigurno rezanje paketa ( imho ) osim ako Vlada ne pusti u prodaju dodatnu količinu, koliko znam bilo je riječi svojevremeno i o toj mogućnosti. Samo ne znam je li realna?

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

New Report

Close