HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 20:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




ma nek bude 50 i ja zadovoljan. zašto se zadovoljiti sa manje?

Ja mislim da je 50 sigurnih, isto tako sam siguran da je ovo zadnja neoporeziva [angry]
[/quote]
a šta ako ove godine ne izglasaju dividendu?malo je čudno ovakvo iskrcavanje fondova,morate priznati.zašto se odriču čiste zarade od cca 10%?
znam da mi slijede jedinice,ali razmislite malo o tome,čudna neka igra…
[/quote]
od mene stotka,dobro razmisljate
ali ovakvih iskrcavanja je bilo i proslih godina,uvijek pred dividendu,tako da se nebi trebali zamarati time…kao sto ste i sami napisali-"cudna neka igra"
-pa neka se igraju… [thumbsup]

svakoga dana u svakom pogledu...

[/quote]

ne vidim zašto bi bio jal ili zašto bi bio neuk ili zašto bi bilo sramotno ako se moje viđenje kretanja cijene dionice ne poklapa s vašim urnebesnim procjenama kako HT u narednih nekoliko tjedana ide na 350+ kn i kako će dividenda biti 50 kn…itd itd…dajte se spustite malo na zemlju…
U ponedjeljak je izvješće koje će zasigurno biti lošije od očekivanog i ne na razini prijašnjih izvješća….i meni je više za očekivati da će cijena biti niža od današnje zaključne…
A kao što je netko primjetio, malo je čudno ovo iskrcavanje fondova…i da bi se samo tako odrekli "sigurne" zarade…a svi vi ovdje znate da će se na ht-u najbolje dati zaraditi, svi ste veliki znalci…
A ja vam kažem da uvijek očekujte neočekivano…zašto bi cijena dionice gore u ponedjeljak i narednim tjednima? zato što svi to očekujete?
pazite da ne bude neugodnih iznenađenja…
i da još jednom ne bi bilo zabune, posjedujem dionice HT-a…al nisam nimalo euforičan zbog toga kao neki ovdje…

[/quote]
Ne kužiš se u umjetnost.To se forumaši guštaju,što bi bilo kad bi bilo. [smiley]

kad covjek shvati da nije ptica i nema krila , a covjek u zraku [rolleyes]

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Veliki igrači na tržištu uvijek smišljaju nove igre za nas male i tako će uvijek biti,
a u ponedjeljak neće biti smak svijeta … Ili će ipak biti s jako jako malom vjerojatnošću [smiley]



Poštovani kolega, gdje ste pročitali da je ht dobio tender kosovskog PTK?
Prva vijest. I bilo bi dobro da je istinita, a nadam se da je.

Ne kažem da je dobio samo ukazujem na činjenicu i odgovaram kolegi Funky-ju zašto bi Ht mogao do kraja godine doseći vrijednost dionice od 400 kuna [lol]
[/quote]
Kolega,
Ja sam prvo u svom postu pokušao objasniti prošlogodišnji scenario jer on je bio reakcija na prethodni post drugog kolege. A neka priča uvijek treba biti u pozadini svakeog događaja.
Drugo, ovogodišnja priča (je uvijek nova priča što god tko mislio da se povijest ponavlja) i Albaski PTK je nerealna stvar ako imate imalo informacija kako stavri sada stoje. Samo za usporedbu, HT ima keša da može kupiti mađarski telekom bez problema-ali unatoč tome što bi to bila mnogo bolja akvizicija od PTK, to se neće dogoditi. Kao što Adris traži širenje poslovanja tako i HT traži slično … i vjerojatno će stvar završiti u energetici ili (manje vjerojatno) nekom privatnom biznisu financijskog tipa.
Nečije pitanje da je malo čudno da "mirovinci" ne kupuje a izgleda sigurna zarada je zgodna pretpostavka jer sam svjedočio da su kupovali LRH za 0.5% zarade u par dana kada su mnogi mali izlazili ne ćekajući Ostojinu ponudu za 50 Kn veću. Dakle mirovinci znaju loviti na sitno pa stoji da je malo čudno što ih nema ovdje.
Na to moj je odgovor da ne mogu svugdje stići (ili misle da još uvijek stignu) jer su ko brod puni INA-e koja je priznajmo bila veća zarada (2830 ulaz, 3600 je sada samo koliko dugo budući MOL dvije slijedeće godine ne smije kupovati) a i morali su malo pomoć vladi.
Kako god, HT će vjerojatno rati. A do kada i koliko to je pitanje na koje će točno pogoditi samo stručnjaci. I ove će godine biti drastičan pad ali ponavljam kada … e to znaju samo neki (i naravno vidoviti Milan).




bit će u ponedjeljak po 306 kn…
tek poslije slijedi stampedo prema gore…ima vremena…

ne znam jel si samo burzovno neuk ili je to poznati hrvatski jal…kako god – sramotno! [bye]
[/quote]

ne vidim zašto bi bio jal ili zašto bi bio neuk ili zašto bi bilo sramotno ako se moje viđenje kretanja cijene dionice ne poklapa s vašim urnebesnim procjenama kako HT u narednih nekoliko tjedana ide na 350+ kn i kako će dividenda biti 50 kn…itd itd…dajte se spustite malo na zemlju…
U ponedjeljak je izvješće koje će zasigurno biti lošije od očekivanog i ne na razini prijašnjih izvješća….i meni je više za očekivati da će cijena biti niža od današnje zaključne…
A kao što je netko primjetio, malo je čudno ovo iskrcavanje fondova…i da bi se samo tako odrekli "sigurne" zarade…a svi vi ovdje znate da će se na ht-u najbolje dati zaraditi, svi ste veliki znalci…
A ja vam kažem da uvijek očekujte neočekivano…zašto bi cijena dionice gore u ponedjeljak i narednim tjednima? zato što svi to očekujete?
pazite da ne bude neugodnih iznenađenja…
i da još jednom ne bi bilo zabune, posjedujem dionice HT-a…al nisam nimalo euforičan zbog toga kao neki ovdje…

[/quote]
Imas 100-tku!

jedno je sigurno. HT ce svoje izvješce o poslovanju ocjeniti slabijim u odnosu na prošlu godinu , te blagi porast sadašnjega od prethodnoga kvartala , sa tendencijom blagoga rasta u odnosu na proteklo razdoblje .. moja prognoza je ovakva

DIVIDENDA : 42 kn
vrijednost dionice kretati ce se između 350kn do 450kn (ukoliko dobiju tender PTK)
2012 HT ce vrijediti nekih 500 + kn nije iskljuceno 700 kn , ako bude išlo sve po planu kako se sada odvija.

Malo je čudno , da bi se sad svi grebli za 10 % dividende, kad to mogu steći i na druge načine…
Ipak, radi se o stotinama tisuća dionica….i sve je moguće…smanjiti rizik ulaganja, je vjerojatno,
osnovna premisa rada velikih…a to podrazumijeva dobit na čist i jednostavan način, što dividenda i jest.

Prezentacija FI za 2010. bit će bitna, jer će obrazloženje stavova, planova i opravdanja -biti ključne za odluke investitora.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


DIVIDENDA : 42 kn
vrijednost dionice kretati ce se između 350kn do 450kn (ukoliko dobiju tender PTK)
2012 HT ce vrijediti nekih 500 + kn nije iskljuceno 700 kn , ako bude išlo sve po planu kako se sada odvija.

Vi kolega vidite budućnost?




Poštovani kolega, gdje ste pročitali da je ht dobio tender kosovskog PTK?
Prva vijest. I bilo bi dobro da je istinita, a nadam se da je.

Ne kažem da je dobio samo ukazujem na činjenicu i odgovaram kolegi Funky-ju zašto bi Ht mogao do kraja godine doseći vrijednost dionice od 400 kuna [lol]
[/quote]
Kolega,
Ja sam prvo u svom postu pokušao objasniti prošlogodišnji scenario jer on je bio reakcija na prethodni post drugog kolege. A neka priča uvijek treba biti u pozadini svakeog događaja.
Drugo, ovogodišnja priča (je uvijek nova priča što god tko mislio da se povijest ponavlja) i Albaski PTK je nerealna stvar ako imate imalo informacija kako stavri sada stoje. Samo za usporedbu, HT ima keša da može kupiti mađarski telekom bez problema-ali unatoč tome što bi to bila mnogo bolja akvizicija od PTK, to se neće dogoditi. Kao što Adris traži širenje poslovanja tako i HT traži slično … i vjerojatno će stvar završiti u energetici ili (manje vjerojatno) nekom privatnom biznisu financijskog tipa.
Nečije pitanje da je malo čudno da "mirovinci" ne kupuje a izgleda sigurna zarada je zgodna pretpostavka jer sam svjedočio da su kupovali LRH za 0.5% zarade u par dana kada su mnogi mali izlazili ne ćekajući Ostojinu ponudu za 50 Kn veću. Dakle mirovinci znaju loviti na sitno pa stoji da je malo čudno što ih nema ovdje.
Na to moj je odgovor da ne mogu svugdje stići (ili misle da još uvijek stignu) jer su ko brod puni INA-e koja je priznajmo bila veća zarada (2830 ulaz, 3600 je sada samo koliko dugo budući MOL dvije slijedeće godine ne smije kupovati) a i morali su malo pomoć vladi.
Kako god, HT će vjerojatno rati. A do kada i koliko to je pitanje na koje će točno pogoditi samo stručnjaci. I ove će godine biti drastičan pad ali ponavljam kada … e to znaju samo neki (i naravno vidoviti Milan).

[/quote]

Kolega, jeste vi sigurni u to što pišete?
Pa pogledajte samo koliko je ROMF kupovao u zadnjih godinu dana, preko milijun dionica su podebljali poziciju, da ne govorim koliko je to u kunama. A kako su kupovali kad nije htio nitku drugi od 25x pa na dalje zarada će biti malo veća od 0,5% kao na LRH.
U AZ mirovincu nek se pitaju zašto su prodavali na na 2xx i koliko bi bilo pametnije da su pričekali nekog stranog investitora i prodali sve na 3xx. Koliko je AZ mirovinac inteligentan dovoljno govori podatak na kojim su cijenma ulazili recimo u OPTE-r-a.

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM


jedno je sigurno. HT ce svoje izvješce o poslovanju ocjeniti slabijim u odnosu na prošlu godinu , te blagi porast sadašnjega od prethodnoga kvartala , sa tendencijom blagoga rasta u odnosu na proteklo razdoblje .. moja prognoza je ovakva

DIVIDENDA : 42 kn
vrijednost dionice kretati ce se između 350kn do 450kn (ukoliko dobiju tender PTK)
2012 HT ce vrijediti nekih 500 + kn nije iskljuceno 700 kn , ako bude išlo sve po planu kako se sada odvija.


Kolega ako bude tolika dividenda imam razlog i obećavam častiti ručkom ili večerom
samo se javi.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Kaj se tiče izvješća u pon.
2010. lošija od 2009.
Ali Q4 2010. bolji od Q4 2009.

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM



DIVIDENDA : 42 kn
vrijednost dionice kretati ce se između 350kn do 450kn (ukoliko dobiju tender PTK)
2012 HT ce vrijediti nekih 500 + kn nije iskljuceno 700 kn , ako bude išlo sve po planu kako se sada odvija.

Vi kolega vidite budućnost?
[/quote]

On koristi tehničku analizu.

Ovako: Dionica je u petak išla gore jer su neki uhvatili zadnji vlak prije objave dividende u ponedjeljak. Čekali su da zadnji dan prije nego se nakrcaju, jer očekuju da će dionica gore. Mogli su prije koji tjedan kupiti na 300, ali nisu jer su taktizirali, a sad kad je vrag odnio šalu, kupuju na 315. Dakako, oni koji prodaju na toj razini imaju svoju računicu koja im se (valjda) isplati.

Ne znam za 350, ali 320 izgleda izgledno. Znat ćemo više uskoro

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

to je moja slobodna procijena , inace po struci sam konobar (3 god srednje) matematika same jedinice i nikada nisam se bavio ekonomijom ali imam neki dar mirisa buducnosti dionica.
da se mene pita … Dionice sa pšenicnim i prehrambenim proizvodima (ZBOG HRANE VEC IZBIJAJU REVOLUCIJE , doprinose i elmnt. nepogode ,suše požari poplave u nedostatku hrane , bez nafte se može a bez hrane ne.) obavezno kupiti…MENI OSOBNO đakovština MIRIŠE NA DOBAR ULOG .
HT ima dobre temelje , potrebno je vodstvo Mudrinica jer daje dozu sigurnosti dionice, njegovi su postupci prakticki bezgresni u poslovanju ht-a, ma koliko ga mi mrzili.
Nije istina da ce se dionica HT a prebacivati na unuke , jer ce vremenom HT se jednostavno istopiti , buduci da ce takav vid komunikacije biti u buducnosti prakticki besplatan i širokodostupan …još nekih 5-6 god.

Da mi se samo znat kako si doša do brojke od 42kn za dividendu. Onako palo na pamet ili…

New Report

Close