HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.05.2024. u 09:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,64
145.018
4,893
29,40
29,80
-4,55%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Malo je čudno , da bi se sad svi grebli za 10 % dividende, kad to mogu steći i na druge načine…
Ipak, radi se o stotinama tisuća dionica….i sve je moguće…smanjiti rizik ulaganja, je vjerojatno,
osnovna premisa rada velikih…a to podrazumijeva dobit na čist i jednostavan način, što dividenda i jest.

Prezentacija FI za 2010. bit će bitna, jer će obrazloženje stavova, planova i opravdanja -biti ključne za odluke investitora.

svi veći ulagači (osim OMF-ova) izašli su iz INE, sad je HT praktički jedini blue chip u koji mogu bez problema parkirati veće novce i mirno spavati, a to nema cijene.
svi kalkuliraju da će HT opet pasti za iznos dividende, ali griješe. krenuo je oporavak gospodarstva, HT odlično posluje i vrijeme je da se krene prema novim razinama… do kraja godine HT mogao bi biti na oko 370-400 kn

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!

Kažu da slika govori tisuću riječi……
Jedini koji je prodavao značajne količine od početka godine je AZ OMF,a šta je radio u isto vrijeme da se iščitati iz druge slike koju sam stavio,no da ne duljim………

T-HT Grupa je u prošloj godini 2006 ostvarila ukupne prihode u iznosu od 8,84 milijarde kuna, što je razini prihoda iz prethodne godine, dok je neto dobit Grupe istodobno povećana za 7,1 posto, na 2,058 milijardi kuna, priopćeno je iz HT-a

Neto dobit T-Hrvatskog telekoma u 2007. godini iznosila je 2,471 milijardi kuna, a konsolidirani prihodi bili su 8,838 milijardi kuna, objavili su u T-HT-u. Porast prihoda rezultat je rasta prihoda od pokretne telefonije, internetskih usluga i veleprodajnih usluga.

Prihodi su se povećali za 2,7 posto na 8,81 milijardu kuna, dok je neto dobit u odnosu na godinu ranije porasla 3,2 posto na 2,3 milijarde kuna. Ako se u obzir uzme jednokratna dobit neto dobit je manja 6,6 posto. U rezultatima se također navodi da je EBITDA stabilna na 4,009 milijardi kuna, a marža EBITDA-e ostaje na 45,5 posto. Broj pretplatnika T-HT-a je povećan za 12,8 posto.

Neto dobit smanjila se za 12,4 posto na oko 2,02 milijarde kuna, i to uglavnom kao rezultat većih troškova otpremnina i manje financijske dobiti. Prihodi su sklinuli za 3,1 posto na 8,51 milijardu kuna. Prihodi od nepokretne telefonije i veleprodaje smanjili su se za 10,2 posto, odnosno 3,3 posto. Međutim, prihodi od internetskih usluga povećali su se za 27,7 posto na oko 1,14 milijardi kuna. EBITDA prije jednokratnih stavki pala je za 3,8 posto na 3,86 milijardi kuna.

U prvih devet mjeseci Hrvatski Telekom ostvario je 6,32 milijarde kuna prihoda, što je 3,2 posto manje nego lani, uz pad dobiti od 15 posto, na 1,48 milijardi kuna. Istovremeno, novčani tijek iz redovnog poslovanja povećao se za 34 posto, na 2.223 milijuna kuna. U trećem tromjesečju 2010. prihodi su pali 1,7 posto, na 2,28 milijardi kuna, a dobit se povećala za 1,1 posto, na 662 milijuna kuna


Kažu da slika govori tisuću riječi……
Jedini koji je prodavao značajne količine od početka godine je AZ OMF,a šta je radio u isto vrijeme da se iščitati iz druge slike koju sam stavio,no da ne duljim………

Znači,sistem AZ-a je prodaj jeftino,kupi skupo.Kad im je već toliko pri srcu INA i ako misle na svoje ulagače zašto nisu kupovali INU na 1650-1700Kn,Ili izgleda da ja ništa ne kužim?


to je moja slobodna procijena , inace po struci sam konobar (3 god srednje) matematika same jedinice i nikada nisam se bavio ekonomijom ali imam neki dar mirisa buducnosti dionica.
da se mene pita … Dionice sa pšenicnim i prehrambenim proizvodima (ZBOG HRANE VEC IZBIJAJU REVOLUCIJE , doprinose i elmnt. nepogode ,suše požari poplave u nedostatku hrane , bez nafte se može a bez hrane ne.) obavezno kupiti…MENI OSOBNO đakovština MIRIŠE NA DOBAR ULOG .
HT ima dobre temelje , potrebno je vodstvo Mudrinica jer daje dozu sigurnosti dionice, njegovi su postupci prakticki bezgresni u poslovanju ht-a, ma koliko ga mi mrzili.
Nije istina da ce se dionica HT a prebacivati na unuke , jer ce vremenom HT se jednostavno istopiti , buduci da ce takav vid komunikacije biti u buducnosti prakticki besplatan i širokodostupan …još nekih 5-6 god.


moš si mislit kako će biti besplatan

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Da nadopunim graf od prošlih tjedana.
C&H više nego evidentan.
Minimalan rast do 330kn a dalje…
bumo vidli kaj bu dalje [thumbsup]

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

prema mom misljenju ht nece vise ispod 300kn i poslje dividende

ne mari za male stvari i ostat ce male

Znači,sistem AZ-a je prodaj jeftino,kupi skupo.Kad im je već toliko pri srcu INA i ako misle na svoje ulagače zašto nisu kupovali INU na 1650-1700Kn,Ili izgleda da ja ništa ne kužim?

G. Poštar,

AZ je jedini OMF koji je kupovao INU po 1600 kn prošle godine, nebi ulazio u razloge zbog kojih su kupovali iznad 3000 kn, ali ta kupovina Ine po 1600 kn i prodaja HT-a iznad 300 kn su najpametniji potezi u zadnjih godinu dana.

Shvatiti će te vi to ubrzo, a dotle….

http://www.poslovni.hr/vijesti/tele2-zeli-htu-i-vipu-izbiti-430-mil-kn-171529.aspx
…Tele2 planira Hrvatskom telekomu i Vipnetu u 2011. godini iz džepa izbiti 430 milijuna kuna i to samo u segmentu poslovnih korisnika…

http://www.poslovni.hr/vijesti/za-metronet-100-mil-eura-170172.aspx
…Vipnetovo preuzimanje Metroneta i još nekih operatera fiksne telefonije najmanje odgovara T-HT-u koji bi tako mogao dobiti jaču i organiziraniju, a time i opasniju konkurenciju…

http://www.poslovni.hr/vijesti/gdje-je-tcom-tu-su-i-konkurenti-169031.aspx
…Zahvaljujući novoj regulativi konkurenti Hrvatskog telekoma sada imaju mogućnost ponuditi ADSL svuda gdje T-Com nudi svoj MAXadsl…

Svi planiraju rast samo Mudrinić otvoreno priznaje da očekuju pad prihoda i dobiti.
[bye] [bye] [bye]

Kolega, promašili ste topic.
Ovdje je riječ o jednoj firmi koja svake godine neto dobit izražava u milijardama kuna
i svojim dioničarima omogućuje dividendni prinos od cca 10%.

Za propale slučajeve i kronične gubitaše javite se na topic OPTE-R-A.
Tamo ionako vodite glavnu riječ.

Lp.

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

PAD PRIHODA – SMANJENJE TROŠKOVA = ISTA ILI VEĆA DOBIT

proklet bio na božić 2010.

MOZE OZBILJNA PROCJENA ,ZA 10-AK GODINA KAKO CE IZGLEDAT HT DIONICA,, FIRMA I DIVIDENDA—-

@Antiša,opet okrečeš pilu naopako.Da kupovali su po 1600 samo koliki je tada bio promet,a koliki je bio promet po 3000?U tome je kvako moj vesni stručnjaku!


PAD PRIHODA – SMANJENJE TROŠKOVA = ISTA ILI VEĆA DOBIT

Je, je, zašto im je onda zarada po dionici EPS pala s 28 kn na 21 kn?

Pretpostavljam da kod smanjenja troškova mislite na otpuštanje, pa zašto onda ne otpuste sve pa neće imati uopće troškova?

Što se tiče INE, svi OMF-ovi su kupovali po 2800 kn i više a jedini je AZ to prepoznao na 1600 kn! Mislim da odnosi udjela koji su kupili OMF-ovi odgovaraju njihovoj veličini, tj. svi su sada jednako izloženi!


MOZE OZBILJNA PROCJENA ,ZA 10-AK GODINA KAKO CE IZGLEDAT HT DIONICA,, FIRMA I DIVIDENDA—-

Teško je procijeniti šta će biti za 10 godina, ali,
-cijene u mobilnoj i fiksnoj telefoniji su prenapuhane znači možete očekivati da će padati
-HT ova konkurencija iz godine u godinu raste i tako će biti još 5 godina

Po mojim procjenama za deset godina HT će imati cca 6 mlrd prihoda i pokazatelje profitabilnosti koje imaju ostali telekomi u svijetu. Dividenda bi se mogla vrtiti oko 10 kn.
AZ to zna i zato prodaje sada, na vrhu, kada su fundamenti još uvijek dobri!

HVALA ANTIŠA–,,POMOGLI STE MI,,,,POZZZZZ—

New Report

Close