HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 08:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,55
14.296
468
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nakon isplate drugog kruga dokup pa cemo vidjet……

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................




Upravo tako.
Ali ovim nasim tempom i razmisljanjem za par godina dionica bi bila nula kuna. Svake god isplate dividendu od 20kn i kroz 10 godina dionica vrijedi nula kuna….teoretski naravno.

Dzisus… Nebi bila 0 kn… Daklem, kada prodje dividenda, dionica padne za iznos dividende. Medjutim, kako vrijeme odmice prema sljedecoj isplati dividende, tako cijena dionice raste. Znaci, pretpostavimo da dionica 20 kn dividende godisnje. Pretpostavimo da je rijec o stabillnoj firmi i da nema puno prostora ni za rast ni za pad dobiti. Pretpostavimo jos da su ostali uvjeti na trzistu stabilni i da je investitorima na burzi 10% godisnjeg prinosa dosta. Cijena te dionice, dan nakon dividende, ce biti 200 kn (20 kn dividende = 10% prinosa na cijenu od 200 kn). Za godinu dana, tocno na zadnji dan koji daje pravo na isplatu 20 kn dividende, dionica ce doseci 220 kn. Sljedeci dan ce pasti na 200 kn (ali ces dobiti 20 kn dividende). Izmedju ta dva datuma, dionica ce rasti od 200 do 220 kn otprilike linearno. Jel to tako tesko za shvatit, a?
Znaci, ex div: 200 kn, za 6 mjeseci: cca 210 kn, zadnji dan za dividendu 220 kn, prvi sljedeci dan 200 kn itd…
Razmislite o sljedecem: da cijena ostane ista, mogao bi netko kupit zadnji dan, pokupit 20 kn dividende i prodat sljedeci dan za isti iznos za koji je kupio. 10% prinosa za jedan dan. To vam je normalno? Ako mislite da je, onda vam preporucam da prodate sve dionice i ljepo orocite novce na banci, jer na burzi jedino mozete izgubiti.
Naravno, u stvarnom zivotu, u medjuvremenu ce se desavat razne promjene na trzistu, sto moze ili povisit cijenu dionice ili smanjit cijenu dionce.

http://www.sec.gov/answers/dividen.htm

"…
With a significant dividend, the price of a stock may move up by the dollar amount of the dividend as the ex-dividend date approaches and then fall by that amount after the ex-dividend date. A stock that has gone ex-dividend is marked with an "x" in newspapers on that day.
…"

[/quote]

Moja preporuka je da napišete knjigu o vašoj teoriji, biti će to nešto novo za razliku postojeće literature.

Naime , smisao politike dividende je u tome da ista što manje fluktuira na TK , da dionica kao glavnica dobiva na vrijednosti obzirom na fundanentalne pok. i stabilnost firme kako bi se branila od inflacije, a dividenda je čisti god ili ako ima i izvanredne div. 2-god prihod.

Normalno ovo podrazumjeva dugoroćna ulaganja u fundamentakno jake i stabilne firme u koje spada i HT, te nije kompaktibilan vašim oćito usko kratkoroćno profiterskom gledanju.
Još jednom ponavljam, na način kako vi uzimate stvar radi se velika šteta TK i svim dobronamjernim investitorima osim ako nisu sitni uskogrudni špekulanti kao što ste to oćito je vi.

Svaka čast ako naćin vašeg gledanja vama osobno donosi ogromne koristi kroz takvu špekaulciju, ali ako je to neznatno , par stotina kunica na portfelj , onda bolje da ne radite to što tvrdite.


nakon isplate drugog kruga dokup pa cemo vidjet……

Tako je, i ja idem na rušenje ulaza, i to ću činiti sa ovogodišnjom dividendom, procjenjujem kupnju na 180-190kn, tako da se za sada suzdržavam od kupnje, a parče plate ide na devizni u tu svrhu 🙂

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]



Moja preporuka je da napišete knjigu o vašoj teoriji, biti će to nešto novo za razliku postojeće literature.

Naime , smisao politike dividende je u tome da ista što manje fluktuira na TK , da dionica kao glavnica dobiva na vrijednosti obzirom na fundanentalne pok. i stabilnost firme kako bi se branila od inflacije, a dividenda je čisti god ili ako ima i izvanredne div. 2-god prihod.

Normalno ovo podrazumjeva dugoroćna ulaganja u fundamentakno jake i stabilne firme u koje spada i HT, te nije kompaktibilan vašim oćito usko kratkoroćno profiterskom gledanju.
Još jednom ponavljam, na način kako vi uzimate stvar radi se velika šteta TK i svim dobronamjernim investitorima osim ako nisu sitni uskogrudni špekulanti kao što ste to oćito je vi.

Svaka čast ako naćin vašeg gledanja vama osobno donosi ogromne koristi kroz takvu špekaulciju, ali ako je to neznatno , par stotina kunica na portfelj , onda bolje da ne radite to što tvrdite.

A moja preporuka vama je: http://www.justfuckinggoogleit.com

[bye]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kad dolazi novac od prvog dijela dividende ?

Hvala

Ne dolazi…moraš po njega u najbližu poslovnicu Hrvatske pošte.

Molim

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Kad dolazi novac od prvog dijela dividende ?

Hvala

Ne dolazi…moraš po njega u najbližu poslovnicu Hrvatske pošte.

Molim
[/quote]

LOL…tko tu koga hebe, ovaj sto pita ili ovaj sto mu odg.? [lol]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

HT-R-A
06.03.2009

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.




Moja preporuka je da napišete knjigu o vašoj teoriji, biti će to nešto novo za razliku postojeće literature.

Naime , smisao politike dividende je u tome da ista što manje fluktuira na TK , da dionica kao glavnica dobiva na vrijednosti obzirom na fundanentalne pok. i stabilnost firme kako bi se branila od inflacije, a dividenda je čisti god ili ako ima i izvanredne div. 2-god prihod.

Normalno ovo podrazumjeva dugoroćna ulaganja u fundamentakno jake i stabilne firme u koje spada i HT, te nije kompaktibilan vašim oćito usko kratkoroćno profiterskom gledanju.
Još jednom ponavljam, na način kako vi uzimate stvar radi se velika šteta TK i svim dobronamjernim investitorima osim ako nisu sitni uskogrudni špekulanti kao što ste to oćito je vi.

Svaka čast ako naćin vašeg gledanja vama osobno donosi ogromne koristi kroz takvu špekaulciju, ali ako je to neznatno , par stotina kunica na portfelj , onda bolje da ne radite to što tvrdite.

A moja preporuka vama je: http://www.justfuckinggoogleit.com

[bye]
[/quote]

Mislio sam da ste ipak malo konstruktivniji.

Molim za pojašnjenje:
Da li drugi dio isplate dividende dobiva sadašnji vlasnik dionice ako sutra proda istu?
Hvala!


Molim za pojašnjenje:
Da li drugi dio isplate dividende dobiva sadašnji vlasnik dionice ako sutra proda istu?
Hvala!

bojim se da je sutra nedjelja pa burza be radi. [proud]
ali odgovor na tvoje pitanje je NE.

Nauči gubiti ili odustani!!!

Pokušao sam malo prokužiti to sa predujmom i dividendom. Kako to da predujem dobivaju i oni koji neće biti upisani u sda na dan održavanja skupštine?

Zašto moja tetka dobiva predujam ako na dan održavanja skupštine nije više dioničarka?

Hvala

Za šaku dijamanata !


Pokušao sam malo prokužiti to sa predujmom i dividendom. Kako to da predujem dobivaju i oni koji neće biti upisani u sda na dan održavanja skupštine?

Zašto moja tetka dobiva predujam ako na dan održavanja skupštine nije više dioničarka?

Hvala

Nemam pojma zašto.A nemaju pojma ni ostali forumaši.Al to nikako ne znači da mali miš prestane postavljati pitanja.Samo ti pitaj mausiću,ako ne pitaš nikad nečeš ništa saznati [lol] [lol] [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Molim za pojašnjenje:
Da li drugi dio isplate dividende dobiva sadašnji vlasnik dionice ako sutra proda istu?
Hvala!

bojim se da je sutra nedjelja pa burza be radi. [proud]
Nekako sam izgubljen u vremenu.
ali odgovor na tvoje pitanje je NE.
Hvala na odgovoru. Nisam do sada imao "problema" s isplatama dividende u dvije rate pa sada provjeravam točnost svojih teorija.
[/quote]

Ako može odgovor na jeno pitanje?
Što se događa s vrijednostima dionica na ZSE u slučaju devalvacije kune i daljne inflacije? [sad]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"





Moja preporuka je da napišete knjigu o vašoj teoriji, biti će to nešto novo za razliku postojeće literature.

Naime , smisao politike dividende je u tome da ista što manje fluktuira na TK , da dionica kao glavnica dobiva na vrijednosti obzirom na fundanentalne pok. i stabilnost firme kako bi se branila od inflacije, a dividenda je čisti god ili ako ima i izvanredne div. 2-god prihod.

Normalno ovo podrazumjeva dugoroćna ulaganja u fundamentakno jake i stabilne firme u koje spada i HT, te nije kompaktibilan vašim oćito usko kratkoroćno profiterskom gledanju.
Još jednom ponavljam, na način kako vi uzimate stvar radi se velika šteta TK i svim dobronamjernim investitorima osim ako nisu sitni uskogrudni špekulanti kao što ste to oćito je vi.

Svaka čast ako naćin vašeg gledanja vama osobno donosi ogromne koristi kroz takvu špekaulciju, ali ako je to neznatno , par stotina kunica na portfelj , onda bolje da ne radite to što tvrdite.

A moja preporuka vama je: http://www.justfuckinggoogleit.com

[bye]
[/quote]

Mislio sam da ste ipak malo konstruktivniji.

[/quote]

Kolega, koliko god ja bio konstruktivan, to vama izgleda nece pomoci da shvatite zasto to mora biti tako. Stoge ne vidim zasto bih trosio svoje vrijeme na to. Tko hoce, neka ode na google i naci ce objasnjenje zasto to mora biti tako, naci ce i dosta istrazivanja na tu temu, a i saznat ce da neke burze automatski smanjuju trzisne naloge nakon div day za iznos dividende. A vi slobodno mislite sto hocete.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close