ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 22:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,43
205.259
1,009
203,00
206,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

koliko dugo firma moze izvlačiti dividendu na razini 90-100 kn….. jer ovih cca 7-8% je dividende je poticajno s obzirom stanje kamata

A sutra – narodno veselje!

Da li se danas isplaćuje dividenda koliko me sjećanje služi?

u zabi, sjela dividenda 🙂

u Erste isto. Ce cijena sad gore ili dolje?


u Erste isto. Ce cijena sad gore ili dolje?

Nece nikud, pad je odradjen sa zadnjim datumom utvrdjivanja dionicara, danas je samo dan isplate… Mogla bi eventualno nesto sitno gore ako ljudi odluce sa tim novcima dokupit malo ERNT…

meni još ništa nije sjelo

lijepo su je srušili na 1170 kn

Pretpostavka da će iduća dividenda, Tesle, biti izdašnija
http://www.seebiz.eu/ericsson-zabiljezio-veci-kvartalni-gubitak-nego-sto-se-ocekivalo/ar-159660/

Švedski ericsson danas pao sa 61 na 53 krune, naš se još dobro drži.

Moje pitanje znalcima, ERNT je u zadnjih godinu i pol zaposlio 210 novih zaposlenika, naravno to nisu NKV, to su mahom inzenjeri i geek ekipa, sa placama minimalno 10 000 brutto. Pa jednostavno, sta su oni imali ili i dalje imaju u planu da si opterete proracun samo za te nove zaposlenike sa vjerojatno 2 500 000 kn i vise mjesecno? Sta li je toliko isplativo da dizu broj zaposlenika za skoro 5 %? Meni se cini da se to nesto nije desilo jer bi vjerojatno vidjeli rezultate…

Vjerojatno brdo razlicitih razloga, ali samo ovako odokativno…

1. S obzirom da su od HTa preuzeli projektantski odjel pred koju godinu, vjerojatno je dio ljudi otisao u mirovinu, tako da su uzimali nove ljude da ih zamijene…
2. S nevjerojatnim porastom potraznje za software developerima, rekao bih da su uzeli dosta mladih developera (aka. programera) i moguce da ih ili koriste za svoje potrebe ili ih rentaju na trzistu…
3. Pripremaju se za Digitalnu Agendu 2020 koja je financirana od strane EU (http://www.mvep.hr/hr/europski-poslovi/europske-politike/dae/). Kolicina novca osigurana za ove projekte je enormna i bit ce tu ogroman komad kolaca za ERNT…


Moje pitanje znalcima, ERNT je u zadnjih godinu i pol zaposlio 210 novih zaposlenika, naravno to nisu NKV, to su mahom inzenjeri i geek ekipa, sa placama minimalno 10 000 brutto. Pa jednostavno, sta su oni imali ili i dalje imaju u planu da si opterete proracun samo za te nove zaposlenike sa vjerojatno 2 500 000 kn i vise mjesecno? Sta li je toliko isplativo da dizu broj zaposlenika za skoro 5 %? Meni se cini da se to nesto nije desilo jer bi vjerojatno vidjeli rezultate…

Izvode svojevrsnu vrstu Outsourcing-a.
Zapravo je sasvim genijalno što rade.
ERNT zaposli ljude koji su trošak, kako vi kažete 10.000 kn bruto. Ajmo reći da je to oko 30 kn sat. Zatim ih “iznajme” Ericssonu za 20-30 EUR sat. Dobit dobra, povrat dobar, trošak “proizvodnje” nizak.
Tako ih mogu iznajmiti bilo komu ukoliko je potrebno jer posao mogu obavljati od kuće za bilo koga u svijetu.


Moje pitanje znalcima, ERNT je u zadnjih godinu i pol zaposlio 210 novih zaposlenika, naravno to nisu NKV, to su mahom inzenjeri i geek ekipa, sa placama minimalno 10 000 brutto. Pa jednostavno, sta su oni imali ili i dalje imaju u planu da si opterete proracun samo za te nove zaposlenike sa vjerojatno 2 500 000 kn i vise mjesecno? Sta li je toliko isplativo da dizu broj zaposlenika za skoro 5 %? Meni se cini da se to nesto nije desilo jer bi vjerojatno vidjeli rezultate…

Plaće za programere koje u zadnje vrijeme dosta zapošljavaju su bar 20.000 bruto, a često i više. Što se tiče rezultata, ERNT pokazuje dosta bolje rezultate od matice koja ima poslovnih problema. Po kretanju cijene ERNT-a izgleda da neki smatraju da neće ostati izolirani.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Moje pitanje znalcima, ERNT je u zadnjih godinu i pol zaposlio 210 novih zaposlenika, naravno to nisu NKV, to su mahom inzenjeri i geek ekipa, sa placama minimalno 10 000 brutto. Pa jednostavno, sta su oni imali ili i dalje imaju u planu da si opterete proracun samo za te nove zaposlenike sa vjerojatno 2 500 000 kn i vise mjesecno? Sta li je toliko isplativo da dizu broj zaposlenika za skoro 5 %? Meni se cini da se to nesto nije desilo jer bi vjerojatno vidjeli rezultate…

Plaće za programere koje u zadnje vrijeme dosta zapošljavaju su bar 20.000 bruto, a često i više. Što se tiče rezultata, ERNT pokazuje dosta bolje rezultate od matice koja ima poslovnih problema. Po kretanju cijene ERNT-a izgleda da neki smatraju da neće ostati izolirani.
[/quote]

Sigurno nije 20k bruto, prosjek bruto place tih novozaposlenih SIGURNO ne prelazi 10k bruto…

New Report

Close