ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.04.2024. u 14:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,62
50.904
250
204,00
206,00
0,99%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

i još nešto kako se plaća porez, do 31.01 slijedeće godine , za cijelu predhodnu godinu?

Evo ja sam malo istraživao i našao sam uputu porezne uprave kako se vodi i plaćaju porez od kapitalne dobiti na ovom linku pod točkom 2.2.5 u tekstu, sa time da se prema uredi vlade NN 102/15 ne plaća porez svakih 8 dana već jednom godišnje do 31.siječnja za prethodnu godinu, ulaz izlaz kupljenih dionica se obračunava po FIFO metodi , nije tu evidenciju potrebno dostaviti poreznoj upravi , osim u slučaju kada se umanjuje dobitak za gubitke onda se mora podnijeti FIFO evidencija i KD-G obrazac do 15.siječnja prethodnu godinu, u tom slučaju se mora podnijeti i porezna prijava, u tom tekstu je takođe i uplatnica sa brojevima računa na koji se plaća porez od 12% , neka me netko ispravi ako sam nešto pogrešno napisao, pozdrav!

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/Kapital__163.pdf

netko ja danas kupio 581 dionicu za 639.840,63 kn, uz povećanje cijene dionice na 3,99% i zaraditi će 8,89% ili 57 500 kuna na dividendi, ake ne padne cijena dionice


netko ja danas kupio 581 dionicu za 639.840,63 kn, uz povećanje cijene dionice na 3,99% i zaraditi će 8,89% ili 57 500 kuna na dividendi, ake ne padne cijena dionice

Ocito “netko” vjeruje da nece biti drasticnog pada (za dividendu)sto bi i mozda znacilo da ERNT sklapa neki dobar posao. Valjda lik nije onako..iz hira ulozio toliko love.

Dok pogledam kakve povrate na aktivu i na kapital ima ova firma…tvornica keša…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.



netko ja danas kupio 581 dionicu za 639.840,63 kn, uz povećanje cijene dionice na 3,99% i zaraditi će 8,89% ili 57 500 kuna na dividendi, ake ne padne cijena dionice

Ocito "netko" vjeruje da nece biti drasticnog pada (za dividendu)sto bi i mozda znacilo da ERNT sklapa neki dobar posao. Valjda lik nije onako..iz hira ulozio toliko love.
[/quote]

da samo ako svi ne navale prodavati , kada prođe rok za dodjelu dividende

Prošle godine cijena je prije isplate dividende išla do nekih 1.360,00 kn. Isplaćeno je 90,00 kn dividende ali je firma prošlu godinu i zaradila novih 70,92 kn po dionici tako da ima prostora za rast cijene.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Record date za dividendu je 06.06.2016. tako da ima još vremena za rast…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Record date za dividendu je 06.06.2016. tako da ima još vremena za rast…

ima vremena, ali rast je gotov. divka je 100 kn, poraslo je 120 kn. to je to

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!



Record date za dividendu je 06.06.2016. tako da ima još vremena za rast…

ima vremena, ali rast je gotov. divka je 100 kn, poraslo je 120 kn. to je to
[/quote]

Ni približno…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

samo će se sedmog strmoglaviti na dolje kada je počnu prodavati oni koji su kupili dionice samo zbog dividende


samo će se sedmog strmoglaviti na dolje kada je počnu prodavati oni koji su kupili dionice samo zbog dividende

Hoćeš reći da onaj lik koji je kupio 581 je naivan ili nesposoban ili nešto treće??

Analiza iz listopada prošle godine. Prostora za rast itekako ima.

Erste: Cijena Ericssona 1170 kuna, preporuka akumulirati

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.



samo će se sedmog strmoglaviti na dolje kada je počnu prodavati oni koji su kupili dionice samo zbog dividende

Hoćeš reći da onaj lik koji je kupio 581 je naivan ili nesposoban ili nešto treće??
[/quote]

ne znam,, pitanje je dali su kupili samo da dignu dividendu ili dugoročno, ali gledao sam u protrekle dvije godine da je cijena dionice sredinim 3 mjeseca narsla, kada je objavljeno da će dati dividendu , a krejem 5 naglo pala kada istječe rok , vidjet čemo 07.06., pozdrav!

lipih vijesi danas za ernt ima za citati

New Report

Close