ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.05.2024. u 04:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,07
52.392
258
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

skinula ga je banda sama kako su ga i stavili….šta su mislili da će odmah krenuti rasprodaja
neka shvate da su njihove igre prozirne


skinula ga je banda sama kako su ga i stavili….šta su mislili da će odmah krenuti rasprodaja
neka shvate da su njihove igre prozirne

probali su istresti još pokojeg plašljivca prije nego ode preko 1300 kn…ali su brzo odustali jer netko bi mogao potegnuti i po prodaji pa bi ostali bez 150.000 kuna dividende [wink]



skinula ga je banda sama kako su ga i stavili….šta su mislili da će odmah krenuti rasprodaja
neka shvate da su njihove igre prozirne

probali su istresti još pokojeg plašljivca prije nego ode preko 1300 kn…ali su brzo odustali jer netko bi mogao potegnuti i po prodaji pa bi ostali bez 150.000 kuna dividende [wink]
[/quote]

Nema predaje!!!Pregrmili smo rat pa bumo i ove žmuklere koji cimaju!

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

koliko će točno iznositi dividenda kada se oduzmu svi porezi?


koliko će točno iznositi dividenda kada se oduzmu svi porezi?

dividenda je 170kn po dionici :)…ukoliko je vaš godišnji (sveukupni) prinos od dividendi prelazi 12 000 kn, imate obavezu prijaviti svaki višak poreznoj [tongue]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


koliko će točno iznositi dividenda kada se oduzmu svi porezi?

170 kuna -12% (149,6),a ako imate ispod 12000 kuna (dividende) onda dobijete podošenjem prijave poreza za 2012 tih 12% natrag (20,4 kune)


dividenda je 170kn po dionici :)…ukoliko je vaš godišnji (sveukupni) prinos od dividendi prelazi 12 000 kn, imate obavezu prijaviti svaki višak poreznoj [tongue]

Da li netko zna je li to stvarno istina da se prinos od dividendi preko 12 000 kuna obavezno mora prijaviti poreznoj?

Hvala.



koliko će točno iznositi dividenda kada se oduzmu svi porezi?

170 kuna -12% (149,6),a ako imate ispod 12000 kuna (dividende) onda dobijete podošenjem prijave poreza za 2012 tih 12% natrag (20,4 kune)
[/quote]
Znači drzava ti najprije lupi porez od 12% bez obzira da li je dividenda u tekućoj godini ispod 12.000, a onda moraš radi toga pisati poreznu karticu za povrat istog. Drugim riječima posuđujemo državi silnu lovu, i to bez zateznih kamata koju ćemo dobiti natrag za jednu godinu. Doduše radi se o max. 1.440Kn, ali i to nije za bacit. Mislim da bi bilo poštenije da oni kojima dividenda ne prelazi 12.000 ne pišu nikakvu poreznu karticu, već samo ako je to viši iznos od 12.000Kn. Pa danas se Porezna Uprava kune da imaju pristup svim računima, pa tako i dividendi. Čemu onda komplicirat i zagorčavat ljudima život pisanjem poreznih kartica, ako to nije potrebno. Koliko će onda država zaradit samo na nepotrebnim preporučenim slanjima.
Ne pripadam toj skupini, jer mi je dividendni prinos veći od 12.000Kn, ali radije bi taj porez platio kasnije, nego ranije. [proud]

Koliko ja znam jos nije izglasan zakon o porezu na dividendu.

I noga u guzicu je korak naprijed

Kratko pitanje nisam porezni strucnjak no, ide li na taj porez od 12% još i dodatan prirez ovisno gdje živimo?

...


Kratko pitanje nisam porezni strucnjak no, ide li na taj porez od 12% još i dodatan prirez ovisno gdje živimo?

ja mislim da sada ne plaćaš prirez, jedino ako na kraju godine podnosiš poreznu prijavu pa da ti onda još skinu prirez

Pa što radi SKDD? Svaki put me izvještava o isplati dividende. Dakle, u svakom momentu ima mogućnost uvida u visinu dividendi koje sam tijekom godine dobio i može na vrijeme signalizirati trrtki koja isplaćuje dividendu nakon kojeg iznosa ide porez od 12 %. Zašto je potrebno čekati godinu dana na povrat poreza?

S obzirom da se radi o porezu na dohodak , prilikom isplate odmah se plaća 12% poreza na dividendu veću od 12000 kuna i pripadajući prirez. Ako se na kraju godine preda porezna prijava onda se obračunava porez i prirez ovisno o visini dohotka u toj godini, olakšicama koje svako pojedinačno ima, a prirez ovisi o mjestu stanovanja

Izmjene zakona su u


Pa što radi SKDD? Svaki put me izvještava o isplati dividende. Dakle, u svakom momentu ima mogućnost uvida u visinu dividendi koje sam tijekom godine dobio i može na vrijeme signalizirati trrtki koja isplaćuje dividendu nakon kojeg iznosa ide porez od 12 %. Zašto je potrebno čekati godinu dana na povrat poreza?

Kao što je kolega Tomcat na prethodnoj stranici vrlo lijepo napisao to ti je beskamatno financiranje države. Linić i ekipa su izgleda ponešto naučili od Todorića ipak je on ekspert za takvo financiranje na tuđi račun. Porezna ionako nema pametnijeg posla nego obrađivati desetke tisuća ekstra prijava koje ionako nebi ni stigle inače s obzirom da su sve olakšice izmasakrirali.

Always sunny in the rich man's world.

Na ZSE di je kalendar dividendi piše da je datum stjecanja prava na dividendu 29.5, a doli ispod piše da je 25.5 početak trgovanja bez dividende. Kako to.

Ako je skupština 5.6.2012 i ako uzmemo pravilo t+3 (ili 4 radna dana da bude lakše) ispada da je zadnji dan za steć pravo na dividendu 30.5. 2012. Kome vjerovati.

New Report

Close