ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.06.2024. u 14:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
206,11
96.874
470
206,00
207,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@kanabis

PBZ-rasprodaje dosta toga što se da rasprodati,očito povlačenje kapitala,kako na ovoj tako i na nekim drugim dionicama.

A kako stvari stoje ,moglo bi se i nastaviti,čim prođu obijave rezultata iduči tijedan.

kolega top10 je dostupan svima. A što se tiće pbz-a, nekima je to životna prilika. Meni bi odgovaralo da se croby sruši na razine 1400-1600. Uostalom bolje da je niže, kad već ne može na neke veće razine.

Za vas pitanje. Što će biti ako sdp uvede poreze na kapital koji se izvozi van? Mislite li da je ernt-u pametno još jednu veliku dividendu dati?

evo i pravog izvješća, ERNT
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ERNT-fin2011-3Q-NotREV-N-HR.xls


evo i pravog izvješća, ERNT
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ERNT-fin2011-3Q-NotREV-N-HR.xls

sa preko 11.000.000 kn gubitka u zadnja 3 mjeseca?

@ZZtop
Na operativnu dobit značajno je utjecao otpis 23,7 milijuna kuna poreza po odbitku („withholding tax“)u trećem tromjesečju ove godine, što je kompanija već najavila u svojim objavama rezultata
poslovanja počevši od 1. tromjesečja ove godine. Projekcija porezne obveze za 2011. i 2012. godinu,
pokazala je da će se kompanija po osnovi drugih izvora poreznih olakšica (prvenstveno postojećih
R&D potpora, kao i značajnog prenesenog poreznog gubitka) ponovno naći u poziciji da nema
porezne obveze iz dobiti za navedene godine te da neće moći iskoristiti već dobivene porezne potvrde
iz 2009. godine za porez na dobit plaćen u inozemstvu. Stoga je bilo potrebno pravovremeno otpisati
ova vremenski ograničena potraživanja, oslanjajući se na načelo opreznosti.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ERNT-fin2011-3Q-NotREV-N-HR.pdf

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

-11.750.700 ?!

Hm,izvješće malo ispod očekivanja,očekivao sam 3Q barem oko nule ili 5-10 milja dobiti,uz očekivano povećanje bruto marže i narudžbi al ništ od toga…
I dalje stabilna firma,uz nadam se oko 100kn dividende i ove godine…

Uglavnom ulazim standardno krajem 11mj. , i još nešto oko Božića..te se nadam da će ga do onda PBZ svojim iskrcavanjem uspjet srušiti ispod 1000 kn….. [smiley] [wink]


-11.750.700 ?!

i ostalo 24 mil od početka godine
da je ostalo barem 80 mil.i do kraja godine da je barem preko 100 mogli bi reći da vrijedi
možda 800 kn,a ovako sa dobiti od 18 do 19 kn zarade po dionici u devet mjeseci

ovo je totalna katastrofa

Ali fondovi će braniti svoje smeće pa je moguće izaći bez velikh gubitaka,ali ne treba glumiti baju i pokušati braniti neobranjivo.

dobro je netko napisa da ide na 700,jedina nada dividenda iz ranijih razdoblja
keša ima,ali sve manje i manje

U ERNT ni meda ni mlijeka!

i ja se nadam tome da će biti ispod 1000kn, ali nikako. Uvijek pobjegne

kolege,

pa zar ste vi tako naivni da vjerujete da će se Šveđani odreći isplate još jedne izdašne dividende.

Pa to je skandinavska etika poslovnja; kad je situacija dobra onda nema pretjerivanja, ali se štedi, a kad je situacija složenija onda se čaša dopuni i s onim ušteđenim.

Pa nisu veslo sisali.

Uglavnom ovdje je sve postojano, bez brige.

FI je totalno razočaranje!
čudi sam se jučer kad je onaj skriveni 380 H rasprodavao na oko 1094 kn (nije upsio rasprodati niti pola), ali sad sam uvjeren da je već jučer znao rezultate poslovanja.
loše, loše, loše….

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

kolega pa samo zbog te dividende je cijena ovolika

New Report

Close