DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 06:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sva izvješća u zadnjih 4-5 godina su ovdje bila namještena, a to je radila ista ekipa kao i u Agrokoru što se vidi iz brojeva koje su slali. 44 mil.Kn EBIT 4 godine za redom?! Ma dajte molim vas…
Gazdi je trebala lova od bankara i kuhao je izvještaje baš kao u Ledu, Jamnici, Belju…
Recimo da su neki ovdje i u pravu i da je ovim zadnjim FI pročišćena bilanca od smeća, na temelju čega vi možete zaključiti koja je stvarna profitabilnosti poduzeća kad je cijela povjest obična fatamorgana. 44 mil.Kn EBIT sigurno nije nego mnogo, mnogo manje. 0,00? Tu smo negdje…
Kako netko može pri zdravoj pameti ulagati u takvu firmu bez ikakvih realnih brojeva osim po teeeeškom diskontu. Jučer sam napisao da je BV u konsolidiranom 5,7, znači da bi se ovdje moglo početi kupovati možda negdje oko 3,00 Kn ili niže, jer to je minimalna naknada za rizik koji bi netko bio spreman prihvatiti u ovoj situaciji.

E, da. I naravno, nitko ne snosi posljedice za neodgovorno poslovanje i neistinite FI.

Najveći mirovinski fond na svijetu – Državni globalni mirovinski fond u koji se slijevaju norveški naftni prihodi – prošle je godine povećao ukupna ulaganja na hrvatskom tržištu kapitala za 1,4 posto na 58,8 milijuna dolara
U široj javnosti poznatiji kao Naftni fond, norveški investicijski div s imovinom od 960 milijardi dolara ima udjele u 12 hrvatskih kompanija.
To su Adris, AD Plastik, Arena Hospitality Group i Atlantic, zatim Dalekovod itd. itd.

Ulaganja u svjetske dionice vrijedna 5,47 bilijuna kruna lani su fondu donijela negativan rezultat

tek sad pročitao da norveški fond između ostalog i dalekovod razmatra…
a kako dalekovod dosta radi kod njih, zanimljiva kombinacija i logična, u ostalom i našim fondovima i bankama je bila zanimljiva na 240 kn :))) ….. kad već nije zadnje vrijeme

Nemojte se previše ušuškavati u te priče o Norvežanima, oni su u dalekovodu ima skoro 10 godina i od tada nisam primijetio da su podebljavali svoj udio. Toliko imaju mali postotak da vjerojatno niti nemaju pojma za to.
Nas neće nitko spasiti ako nećemo mi sami.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Buahahaha, Norveški fond, pogledsjte malo njegoveudjele u Agrokoru. Nije ni čufo fa biježe iz nekih dijonica

Ipak se cijena ne da ispod 6 kn, sad je preko 30.000 komada na kupnji. Možda je ovo FI označilo izbacivanje svih kostura iz ormara pa će od 01.01. firma imati svjevrstan clean start?
Treba sačekati fi za 1Q pa ćemo biti pametniji, a po slabljenju prodajnih naloga izgleda da je velika većina dioničara također za tu opciju.

Ignore: KressoM, delux

Ako nastave poslovati na ovakav način,nama ne mogu pomoći niti norvežani,niti bilo tko drugi.
Ako se nepromjeni odnos broja radnika i administracije,ovo će biti novi Uljanik.


Nemojte se previše ušuškavati u te priče o Norvežanima, oni su u dalekovodu ima skoro 10 godina i od tada nisam primijetio da su podebljavali svoj udio. Toliko imaju mali postotak da vjerojatno niti nemaju pojma za to.
Nas neće nitko spasiti ako nećemo mi sami.

ma znam da imaju kikiriki komada ako nisu u TOP 10..
a ako su unutra 10 godina?? uuu onda tu imaju samo takav gubitak -99% ovako nabrzaka sa tadašnjih vrijednosti

zna li netko nešto više o izjavi uuprave u gfi

matovilka, 01.03.2019. u 13:44
Dalekovod Grupa je u zadnjem kvartalu 2018. godine započela pregovore sa svim dionicima i međunarodnom financijskom institucijom s ciljem izrade plana financijskog restrukturiranja. Planirano financijsko restrukturiranje obuhvaćalo bi reprogram cjelokupnog financijskog duga u svrhu poboljšanja modaliteta otplate, jednostavnijegdobivanja garancija i kratkoročnih kredita za financiranje obrtnog kapitala.

Meni to izgleda kao da žele refinancirati sve obveze iz psn-a kako bi izašli iz nagodbe i nastavili redovno poslovanje naslonjeni na financijsku pomoć banke, za garantni potencijal, a i obrtni kapital.
Za ovo restrukturiranje treba imati jako dobar i realan pslovni plan.

Danas je dionica uspjela zadrzati, cak i povecati vrijednost i to je pozitivno.
Zanimljivo bi bilo pogledati knjigu dionicara, da vidimo tko je branio cijenu.
I dalje naglasavam kako na ovoj burzi sto veci minus na izvjescu povlaci pricu o boljoj buducnosti, sto u pravilu nije tocno, kako logicki tako ni financijski.
Na ovoj dionici nema ulagaca koji su u plusu (ne mislim na sitna trgovanja oko 6 kn) i to je ono sto zabrinjava.
Da li bi bilo ovdje na formu zainteresiranih za novi dokap? I po kojoj cijeni?

ja sam jednom platio po 10, kako sam nakon nekog vremena uočio da se prema mom novcu ne odnose odgovorno, prodao sam dionice tamo oko 17-18 kn, sada nema više trika da bilo kome od kojekakvih PSN stručnjaka povjerim svoj novac, pa mogu ja to puno kvalitetnije spaliti od njih, ovdje povremeno može neka sitna špekula, ali ozbiljno ulaganje, ma bjež


Danas je dionica uspjela zadrzati, cak i povecati vrijednost i to je pozitivno.
Zanimljivo bi bilo pogledati knjigu dionicara, da vidimo tko je branio cijenu.
I dalje naglasavam kako na ovoj burzi sto veci minus na izvjescu povlaci pricu o boljoj buducnosti, sto u pravilu nije tocno, kako logicki tako ni financijski.
Na ovoj dionici nema ulagaca koji su u plusu (ne mislim na sitna trgovanja oko 6 kn) i to je ono sto zabrinjava.
Da li bi bilo ovdje na formu zainteresiranih za novi dokap? I po kojoj cijeni?

Ako dionicari DDJH-a, VART-a i ostalih vec 10 godina “puse” pricu o preokretu u poslovanju ne vidim razlog da isto ne bude s dionicarima DLKV nakon jedne lose godine.
Ali na kraju ce svi zavrsit isto…

Rastimo zajedno...

Netko se danas silno trudi vratiti cijenu na 7 kn, ali ne znam koliko ima smisla trošiti novac na to nakon onako lošeg zadnjeg FI. Treba sačekati FI za 1Q pa ćemo vidjeti je li vrijeme za dokup ili za rasprodaju.

Ignore: KressoM, delux

+14%…e sad će polako krenuti kipanja dionica kupljenih na 6-7 kn

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/BtaqMHzPcjRAt4sXnj0o1w==.pdf
Evo i uprava se na malo ironičan način obraća na upit zašto cijena raste. Kažu: Pa rekli smo Vam sve u posljednjem izvješću. Tko zna da ga ispravno pročita kupovat će, ne trebaju dodatna pojašnjenja.

New Report

Close