DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 12.05.2024. u 10:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Što je s onih 115 milijuna od prodaje vjetroelektrane? Gdje je to u cijeloj priči?

Piše u izvješću da je to uplaćeno tokom 1 i 2 mjeseca 2019 godine. Znači bit će vidljivo tek u 1 kvartalu 2019. Nije to ni tako loše kao što mede žele prikazati. Nova uprava je prikazala svo smeće u ovom izvješću a već u kvartalnom 2019 će sebi pripisati lovorike. lukavo od njih
[/quote]

Ma zapravo sam i ja to rekao u zadnjem. Mojem postu, provjerite.

Ovo je odlična dijonica i svi viđeniji investitori su u njoj i ispred Čarlija.

Gotovo je s kombinatima djeco moja, sjetite se rojsove…..

Ovoj tvrtki treba krizni menađment a ne CFO. Ovoj tvrtki treba uprava koja će dubinski ući u tvrtku i rezati sve što troškovno nepotrebno opterećuje tvrtku, a toga vjerojatno ima gomila jer ovakvi gubici nisu ‘zgurani sve u jednu lošu godinu’…Ovo su fundamentalni gubici jer tvrka u stvarnosti nikad nije restrukturirana. Priče o cikličnosti su čista laž jer firma ima posla preko glave.
Tvrtka je naučila raditi sa HAC-om sa tristo/četirsto posto marže i sada raditi sa 10/15% predstavlja problem.
Unutar tvrtke vjerojatno sjedi previše neproizvodnog osoblja sa puno visokih plaća i previše slojeva upravljanja i to jedan CFO neće znati riješiti jer nema takvog znanja.
Trenutno u upravi od četiri čovjeka tri su financijaša što je već na prvu besmisleno.

Molio bih kolege koji uzivaju u tudjim gubicima da bar prenose tocne informacije iz izvjestaja (npr. gubitak 190m…).
Bas je ruzno citati kako se neki nasladjuju…
P.s. nemam DLKV

Rastimo zajedno...

izvješće je loše i svakako treba rezati troškove. A oni su napravili i 20 % manje prihoda, manje poslova.
Možda su napravili clean start, pogotovo što je najgori zadnji kvartal. Smanjili su i vrijednost imovine revalorizacijom. Prodaja je knjižena i nije pomogla. Pomogao je priljev sredstava u 2019, smanjenje obveza će se vidjeti u 2019. Poslovi se trebaju povecati u 2019 kao i prihodi jer su vec ugovoreni. Ne znam da su oni sami upropastili neki posao.


Nije da niste imali priliku pobjeći odavde čak i po 6.5 – 6.8 danas, ali nekima se očito teško pomiriti s gubitkom. Zato će se sutra morati pomiriti sa još većim gubitkom…

ni ti prodajem ni ti dokupljujem. ostavljeno sa strane pa kako grah padne. trenutna cijena ili izvješće ne znači mi baš ništa.

who dares, wins


Da li dobro gledam, da je gubitak 190 milijuna kuna?
malo vise , Sveobuhvatna dobit/(gubitak) razdoblja -222.931.101

https://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2018-1Y-NotREV-N-HR.pdf

E moj kolega, po vasoj interpretaciji GFI-a (nekonsolidirano) i ADRS je gubitas.
Ja ludji sta se uopce dam navuc na ovu pricu…

Rastimo zajedno...

Ovo Fi je iskorišteno da se konačno izbace sve loše stvari iz računovodstva. Zato sad u 2019. slijjedi samo med i mlijeko, najprije već u ovom izvješću za mjesec dana ogroman prihod ox vjetroelektranna, pa onda sve više novih ugovora vani, pa stalno plus iz poslovanja.

Zato ovo vrijedi itekako kupovati jer perspektiva je sjajna, a ne kupuje se izvješća za 2018. već ona sljedeća, prema kojima će ova cijena biti presmiješna vrlo skoro.


Ovoj tvrtki treba krizni menađment a ne CFO. Ovoj tvrtki treba uprava koja će dubinski ući u tvrtku i rezati sve što troškovno nepotrebno opterećuje tvrtku, a toga vjerojatno ima gomila jer ovakvi gubici nisu 'zgurani sve u jednu lošu godinu'…Ovo su fundamentalni gubici jer tvrka u stvarnosti nikad nije restrukturirana. Priče o cikličnosti su čista laž jer firma ima posla preko glave.
Tvrtka je naučila raditi sa HAC-om sa tristo/četirsto posto marže i sada raditi sa 10/15% predstavlja problem.
Unutar tvrtke vjerojatno sjedi previše neproizvodnog osoblja sa puno visokih plaća i previše slojeva upravljanja i to jedan CFO neće znati riješiti jer nema takvog znanja.
Trenutno u upravi od četiri čovjeka tri su financijaša što je već na prvu besmisleno.

Mislim da Vi kolega Neo ovdje jedini racionalno razmisljate. Ono sto ja dugo vec govorim je da ne mogu ovakvu firmu voditi polovni genericki kadrovi kojima je potpuno svejedno da li su u upravi Krasa, Petrokemije, HEPa, Haca ili Poste. Sve su to excel manageri bez ikakvog pojma o core biznisu, o pravilima konkretnog trzista i o operativi dalekovoda.
4 financijasa i 1 polovni inzenjer, a u biti trgovac i prodavac magle jako su losa poruka i vjerovnicima i ulagacima i partnerima i dobavljacima.

Javna je tajna da sve manje dobavljaca/kooperanata/javnih narucitelja uopce zeli raditi s dalekovodom.
Visi i srednji menadzment se i dalje ponasa faraonski kao u vrijeme LM i zlatnih kuna, uz tu razliku da su tada imali kakvo takvo pokrice (ako za takvo ponasanje uopce moze postojati pokrice).

Kao neurokirurg koji operira jetru, tako ce vjerojatno i novi predsjednik uprave poluciti vrlo izvjesne poslovne rezultate.

Osim ako mu je zadatak: tranciraj i monetiziraj (aka rasprodaj i bjezi) neuspjeh je zagarantiran.

Nedavno sam najavljivao da cu na 4 kn poceti kupovati, no mislim da na kraju necu ni za manje. Jako smrdi na vijadukt.

Moram reci radi dezurnih dusebriznika, dusa me boli kad vidim sto satrapi rade ovoj nekoc predivnoj firmi…

Analiza izvjestaja ovaj put cu preskociti jer se nema sta analizirati. Sve je vidljivo svakome

Bojim se da je fajrunt blizu.

Mislim da bi se ovo moglo koprcat ko Magma.
Čisto cijene i krivulje radi

Imao sam dionicu neko vrijeme i bio long od 12 pa trejdao do 27 kad je osla preko 20, i na cca 21-22 sam izlazio zadnji put total, puno mi se ljudi čudilo tad ali ni u najluđim snovima nisam ovo očekivao da će doći do 6 ,xx. I sad zamislite da postoji short na zse?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ovo Fi je samo iskorišteno da se izbaci sve loše iz računovodstva. Već u ovom izvješću za mjesec dana imati ćemo ogroman prihod od vjetroelektrana, pa onda velike nove ugovore vani, pa dobit iz izvještaja u izvještaj.
Likvidnosti sad imaju i viška tako da mogu još bolje rasti.

Perspektiva je sjajna, i ne kupuju se izvješća za 2018. već ona sljedeća, prema kojima će ova cijena biti smiješna vrlo skoro.

Bitće kako veliki odluče. Ako hoće da je skroz zatuku – zatuće je. Svi koji vjeruju da će za dva tri mjeseca moći kupiti jeftinije prodat će a ako vjeruju da će slijedeće izvješće biti bolje onda će čekati.
Za neke cleean starta a za druge izlaz s gubitkom bez mogućnosti povratka po istoj ….

Ovi na asku nepovratno ostaju bez dionica ..

Sva izvješća u zadnjih 4-5 godina su ovdje bila namještena, a to je radila ista ekipa kao i u Agrokoru što se vidi iz brojeva koje su slali. 44 mil.Kn EBIT 4 godine za redom?! Ma dajte molim vas…
Gazdi je trebala lova od bankara i kuhao je izvještaje baš kao u Ledu, Jamnici, Belju…
Recimo da su neki ovdje i u pravu i da je ovim zadnjim FI pročišćena bilanca od smeća, na temelju čega vi možete zaključiti koja je stvarna profitabilnosti poduzeća kad je cijela povjest obična fatamorgana. 44 mil.Kn EBIT sigurno nije nego mnogo, mnogo manje. 0,00? Tu smo negdje…
Kako netko može pri zdravoj pameti ulagati u takvu firmu bez ikakvih realnih brojeva osim po teeeeškom diskontu. Jučer sam napisao da je BV u konsolidiranom 5,7, znači da bi se ovdje moglo početi kupovati možda negdje oko 3,00 Kn ili niže, jer to je minimalna naknada za rizik koji bi netko bio spreman prihvatiti u ovoj situaciji.

New Report

Close