DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 14:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ukoliko promatramo trend kretanja cijene na ovoj dionici on je zadnjih deset godina silazan.
Uz određene skokove cijena prilikom ulaska mirovinaca (oko 250 kn) i rasta nakon zadnje dokapitalizacije, cijena ide silazno.
Otplaćivanje obveza iz PSN je pozitivna stvar, ali pri tome se ostaje bez imovine (npr. zgrada na Zagrebačkoj, uskoro i vjetropark) i ne ostaje više mogućnosti rasprodaje za nadoknadu budućih gubitaka.
Uzmimo da i financijskih potraživanja (50 mil kn) ne treba očekivati više u budućnosti, tako da ćemo uskoro imati prilike vidjeti pravo lice poslovanja, nakon objave narednih FI.


Ukoliko promatramo trend kretanja cijene na ovoj dionici on je zadnjih deset godina silazan.
Uz određene skokove cijena prilikom ulaska mirovinaca (oko 250 kn) i rasta nakon zadnje dokapitalizacije, cijena ide silazno.
Otplaćivanje obveza iz PSN je pozitivna stvar, ali pri tome se ostaje bez imovine (npr. zgrada na Zagrebačkoj, uskoro i vjetropark) i ne ostaje više mogućnosti rasprodaje za nadoknadu budućih gubitaka.
Uzmimo da i financijskih potraživanja (50 mil kn) ne treba očekivati više u budućnosti, tako da ćemo uskoro imati prilike vidjeti pravo lice poslovanja, nakon objave narednih FI.


Zadnja dokapitalizacija je i napravljena iz razloga da se od toga novca kasnije imaju namiriti financijski vjerovnici. Taj novac od tada stoji na računu i iz kvartala u kvartal se osipa. Najveći problem će upravo nastupiti onda kada se namire svi financijski vjerovnici jer tada će već na računu biti 0 kuna. I bit će potrebno provesti još jednu dokapitalizaciju. A to će tek biti pravo šišanje i razvodnjavanje malih ako uopće bude zainteresiranih većih igrača. Jer za što bi oni dokapitalizirali kad su radili sve ove zadnje godine na tome da izvuku keš a ne da ga ubacuju. Teška vremena!

"Pozitivci dalje ističu da je super što ima puno poslova i puno tendera se objavljuje po svijetu.
Niti jedna od tih informacija za sebe ne znači ništa jer:
1. posao se može ugovoriti i sa minusom (vrlo često kod dalekovoda)
2. tender može dobiti svaka firma koja zadovolji uvjete, nemojte misliti da je dalekovod nešto ekstra na svjetskoj razini. Ok je, firma zna raditi, ali konkurencija je velika.
Prema pozitivcima, Dalekovod je neka sveta krava koja sama po sebi vrijedi jer je to eto, dalekovod.
No realno, Dalekovod može raditi i dobro i loše. Trenutno radi loše što se vidi iz izvještaja. Uprava je nedorasla tom poslu i svodi se na par zelenih wannabe menadžera."

Kolega Buco,
ovo ste napisali prije 4 dana.
Nakon ovog izvjesca iz Norveske, vjerujem da se barem malo crvenite.
Pitam se i tko je onda ovdje dobronamjeran?
P ajeste li svjesni da samo dobit od posla u norveskoj otpalcuje 80% potreba za financiranjem obveza iz PSN.
I mozete li prepotstaviti da ce samo Svedska prebaciti i ovih 20% ili i to osporavate i predskazujete da radimo s gubitkom i ondje..
Dakle, nemam komentara vise na ove nedobronamjerne komentare od Vas i Vama slicnih.
Cujemo se oko Bozica!
lp

Vi ste se nešto fiksirali na mene.
Zašto bih se ja trebao crveniti? Crveniti se treba uprava dalekovoda koja radi izrazito loše, koja od dobrih sastojaka ne zna napraviti ručak.
Ja sam ovdje trenutno nezavisni promatrač kojem bi bilo jako drago da su stvari u dalekovodu dobre. A nisu. Možete vi kolega navlačiti koliko hoćete i izmišljati neke spektakle, ali Vaša razina pisanja je u rangu pučkoškolca koji piše na navijačkom forumu i raspravlja o dinamu i hajduku.

Vas brojevi ne interesiraju. Vi kao da niste svjesni da i na cijeni od 12 kn, marketcap iznosi 300 milijuna kuna za firmu koja je realno gubitaš ili u najboljem slučaju na 0.
O neto dugu ni a od vas.
O ukupnom dugu ni a.
O profitu kompanije niti a (što ste to htjeli poentirati sa izvještajem iz norveške? znate li kako su uređeni odnosi matice i kćeri u pogledu troškova financiranja, ugovaranja, režije, itd.?).
O omjerima P/E, P/B, P/S, koeficijentu likvidnosti, trendu prihoda / rashoda, plaćama, broju zaposlenih (gore nego u socijalizmu u uredima) ni a.

Vas zanima razina: “ovo je dalekovod i zna raditi dalekovode u norveškoj” i zato vrijedi jako puno. 3 znamenke, prva nije 1, itd. J..š Apple, dalekovod je imao 4 zlatne kune.

Žao mi je što se, čini mi se, vi stvarno nadate nekom spektaklu do Božića. Sad sam uvjeren da vi uopće ne navijate kako biste utjecali na druge, nego kako biste sebe umirili.

No, ovo Vam je burza, i to u RH, i nema tu milosti ni osjećaja. Brojevi su brojevi, dalekovodovi su trenutno loši, baš loši. Ja ne očekujem da se poprave dok god ga vode nesposobnjakovići. Onog trena kad se promjeni uprava, i kad im pročitam CV-e, ako budu išta vrijedili, počet ću razmišljati o ulasku na cijenama višim od 3 kn. Trenutno ne bih ni da je na 4 kn, jer mislim da ne vrijedi niti 100.000.000 kn koliko bi tada bila tržišna kapitalizacija.
No to je moje mišljenje, ne želim Vas uzrujavati. Vi ste sigurni u svoje procjene kao i ja da će dinamo igrati barem četvrtfinale lige prvaka (jer ima dobra dva beka).
Sretno Vam bilo, ali dok ne počnete čitati FI hladne glave i pozabavite se brojevima, bojim se da vam to neće biti dovoljno (kao uostalom ni dinamu).

Pozdrav



Ukoliko promatramo trend kretanja cijene na ovoj dionici on je zadnjih deset godina silazan.
Uz određene skokove cijena prilikom ulaska mirovinaca (oko 250 kn) i rasta nakon zadnje dokapitalizacije, cijena ide silazno.
Otplaćivanje obveza iz PSN je pozitivna stvar, ali pri tome se ostaje bez imovine (npr. zgrada na Zagrebačkoj, uskoro i vjetropark) i ne ostaje više mogućnosti rasprodaje za nadoknadu budućih gubitaka.
Uzmimo da i financijskih potraživanja (50 mil kn) ne treba očekivati više u budućnosti, tako da ćemo uskoro imati prilike vidjeti pravo lice poslovanja, nakon objave narednih FI.


Zadnja dokapitalizacija je i napravljena iz razloga da se od toga novca kasnije imaju namiriti financijski vjerovnici. Taj novac od tada stoji na računu i iz kvartala u kvartal se osipa. Najveći problem će upravo nastupiti onda kada se namire svi financijski vjerovnici jer tada će već na računu biti 0 kuna. I bit će potrebno provesti još jednu dokapitalizaciju. A to će tek biti pravo šišanje i razvodnjavanje malih ako uopće bude zainteresiranih većih igrača. Jer za što bi oni dokapitalizirali kad su radili sve ove zadnje godine na tome da izvuku keš a ne da ga ubacuju. Teška vremena!
[/quote]

To je planirano do 2031 god

HANFA jedno
VTS drugo

tko je vlasnik?

Poljska-Konstancin-Jeziorna: Radovi nanošenja antikorozivnih premaza

https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:342873-2018:TEXT:HR:HTML&src=0

Slovenija-Ljubljana: Građevinski radovi na elektroenergetskim vodovima

https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:323552-2018:TEXT:HR:HTML&src=0

Princip je isti a sve ostalo su nijanse!
Pratim ovu dionicu već godinama, sudjelovao sam i u zadnjoj dokapitalizaciji, prodao sve još prošle godine po 15 pa se grizao kad je otišla iznad 20. Ali više ju nisam kupovao jer sam utopljen u druge nelikviduše (3/4 ZSE-a je nelikvidno). Manje više kad podvučem crtu ovdje sam od 2008 godine sfurio lijepe minuse, ali i puno toga naučio za u budućnost. Kažu da se svaka škola plaća a ovdje je školarina bila preskupa u rangu nekog prestižnog Američkog sveučilišta.
Metoda trgovanja, prodaje, i pada cijene je cijelo vrijeme ista, tu se baš ništa nije promijenilo. Čeka se da dođe neki novi naivac sa svježim kešom koji misli da je padu kraj pa mu se proda, pa onda par dana muk. Ispituje se ima li još kakvih naivaca, pa kad se vidi da je ta razina iscijeđena onda opet fond po bidu pa se čeka novi val da se netko ohrabri eto krenulo je pa se onda i taj nafiluje “jeftinim dionicama”. A u stvarnosti se odvija rezanje na novu procijenjenu vrijednost (jednocifrenu) a u međuvremenu ako se kome uspije utrpati štogod dionica dobro došlo.
Ovdje zaista nešto gadno “smrdi” neki kostur koji samo što ne iskoči iz ormara.

Kolega obrnuta bananarama, nije sve tako crno kako izgleda. Potreban je jedan ili dva veća investitora ili pozitivan članak na poznatom blogu da se situacija promjeni za 180%. Jedina caka je da se ne zna kada će se i da li će se to dogoditi…

Slažem se da analiza tipa netko veliki prodaje i prosipa po bidu…a promet 15k kn ne stoji…
da veliki krene prosipati cijena bi u roku par sekundi bila na 7 kn i bila bi milijunska likvidnost…

netko je uporan na prodaji ispod 12kn..


Princip je isti a sve ostalo su nijanse!
Pratim ovu dionicu već godinama, sudjelovao sam i u zadnjoj dokapitalizaciji, prodao sve još prošle godine po 15 pa se grizao kad je otišla iznad 20. Ali više ju nisam kupovao jer sam utopljen u druge nelikviduše (3/4 ZSE-a je nelikvidno). Manje više kad podvučem crtu ovdje sam od 2008 godine sfurio lijepe minuse, ali i puno toga naučio za u budućnost. Kažu da se svaka škola plaća a ovdje je školarina bila preskupa u rangu nekog prestižnog Američkog sveučilišta.
Metoda trgovanja, prodaje, i pada cijene je cijelo vrijeme ista, tu se baš ništa nije promijenilo. Čeka se da dođe neki novi naivac sa svježim kešom koji misli da je padu kraj pa mu se proda, pa onda par dana muk. Ispituje se ima li još kakvih naivaca, pa kad se vidi da je ta razina iscijeđena onda opet fond po bidu pa se čeka novi val da se netko ohrabri eto krenulo je pa se onda i taj nafiluje "jeftinim dionicama". A u stvarnosti se odvija rezanje na novu procijenjenu vrijednost (jednocifrenu) a u međuvremenu ako se kome uspije utrpati štogod dionica dobro došlo.
Ovdje zaista nešto gadno "smrdi" neki kostur koji samo što ne iskoči iz ormara.


Prijavljujem se kao jedan od naivaca samo u puno kracem razdoblju. U posljednje 3 godine kontinuirano ulazim i izlazim (s gubitkom) u nadi da cu pogodit dno, ali ocito se ovdje radi o rupi bez dna…
Danas me opet nakitilo po 11,05kn koje cu prodavat po 10kn.
Htio zaradit za burek dobio hladni tus i prazan pijat…

Rastimo zajedno...

Perice,
što misliš da možda tako radi još par vas koji pokušavate uhvatiti burek, a u stvari rušite cijenu jedan drugome u spirali prema dolje?
I kako to obično biva, trend će se okrenuti kada vas dovoljno odustane od tih pokušaja (bilo da ne kupite, bilo da kupite i držite nešto duže…)
Kaže se da je na dnu likvidnost najslabija…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Slažem se s kolegom Zlatekom u potpunosti!


Perice,
što misliš da možda tako radi još par vas koji pokušavate uhvatiti burek, a u stvari rušite cijenu jedan drugome u spirali prema dolje?
I kako to obično biva, trend će se okrenuti kada vas dovoljno odustane od tih pokušaja (bilo da ne kupite, bilo da kupite i držite nešto duže…)
Kaže se da je na dnu likvidnost najslabija…

Ne bi imao nista protiv. Ni prvi ni zadnji put.
Samo neka raste, samo tada se zaradjuje, u padu svi gubimo…
P.s. toliko su mali prometi da nema sanse da mi mali rusimo cijenu…losa izvjesca i nesposobna uprava usmjeravaju cijenu…

Rastimo zajedno...

@Perica
Toliko su mali prometi da veliki to ni ne gledaju.
I zato su prometi mali…
A poznato je da veliki ne spašavaju male…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close