DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 03:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





Kolega,
o kakvim glupim scenarijima vi lupetate.
Pa znate da je DLKV poslovao proslu godinu s 22 mil Kuna ciste netto dobiti.
Ove godine ce biti i veca jer smo 31.03 otplatili zadnju transu dobavlljacima iz predstecajne i to 12,5 mil kvartalno.
E sada..racunajte kliko je to na kraju godine…
Ako ne znate racunati onda se sklonite s burze.
lp
U ovoj lopovskoj drzavi prepunoj lopina i njihovih uhljeba(Banana Republic) vise me nista ne moze zacuditi i iznenaditi! eto! Brojke su jasne da ali pomraceni umovi i njihove zle namjere nisu..tako ono,cisto razmnisljam na glas..l.p
[/quote]
Slazem se sa Vama kolega u potpunosti, lp.
[/quote]
Dalekovod je s oko 3mlrd. kn ušao u PSN, nikome vlas nije pala s glave, koliko je ljudi od tada promijenjeno u Dalekovodu ? što očekujete kao promjenu za poboljšanje? dobro je netko napisao, kada se sve isisa, ide to Viaduktovim putem, previše je tu kostura po ormarima, da bi ih netko ostavljao nekome na uvid
[/quote]
Kolega, da ista znate o burzi prepoznali bi da je ovo najpotentnija dionica na ZSE.
Ocekujem dobit za 2018 najmanje udvostrucenu.
Ocekujem nove poslove na trzistima EU a posebice njemackoj i irskoj.
Ocekujem pripremu za trzisnu primopredaju vecinskog vlasnika u drugoj polovici 2020.
Ocekujem ju na troznamenkastom broju ali ne da 1 kolo vodi vec 2-ica.
Evo kolega,,,to vam je istina jedna i jedina…
Ja jesam dionicar DLKV i vidim izrazitu perspektivu ovdje i pun sam optimizma.

nemam ništa protiv, evo stotka pa neka bude tako, ja ću se uključiti na 30 pa do 200 će mi biti dosta, doduše koeficijent je na nivou kladionica, ali možda krene i burza tako, ionako je već na pola puta od kladionica,
jedino s čim se slažem i što sam i sam napisao, nema ovdje pomaka bez stranog većinskog vlasnika

@Mialll Kolega, na temelju čega temeljite takav optimizam? Fundamentalno dionica je upravo tu gdje bi trebala biti na +-1 Kn…
Imam dosta Dalekovoda, prosjek 15,00 Kn

Znaći primopredaja 2020, mogla bi biti i ranije jer znamo tko je vlasnik, a sto se tiće troznamenkaste brojke, neznam sto da kazem osim da bi volio da ste vidoviti, ali kod mene vlada zbog raznih okolnosti pesimizam.

Ova dionica je nepravedno pala na ove razine od gradjevinske euforije sa pocetka prosle godine. Od 15 do 27, pa nazad do 15 kn u manje od dvije godine.. Podsjeca me na knjigu od Bilba Baginsa (Gospodar prstenova) : “There and back again”.

Sto se tice same tehnicke analize pattern me podsjeca na Inverse head and shoulders na dulji vremenski rok tako da nastavak dalje slijedi… 🙂

Za same fundamentaliste dionica je trenutno podcijenjena i dobra prilika za kupnju..


Znaći primopredaja 2020, mogla bi biti i ranije…. .

Ne može ranije.
Mora barem jednu dividendu isplatiti sadašnjim vlasnicima 😎

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/GMN3ybc1mSHZF2oMnlqBkg==.pdf

Jutarnji

Tko će platiti ceh Linićeva spašavanja DALEKOVODA

Još 2013. godine tadašnji ministar financija obvezao je državu na isplatu 50 milijuna kuna privatnoj kompaniji u slučaju da ona izgubi privatni spor s drugom privatnom kompanijom. Taj račun stigao je na naplatu

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/lenardic-eu-u-energiju-treba-uloziti-2-000-milijardi-eura-u-iducih-25-godina-gdje-je-tu-hrvatska/

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/novi-i-skupi-kostur-iz-ormara-tko-ce-platiti-ceh-liniceva-spasavanja-dalekovoda/7428084/

Ignore : renči

Pruga Dugo Selo – Krizevci ide dalje sa Dalekovodom, mijenja se samo podizvodjac, mislim Hidroelektra, pise u intervjuu:

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ministar-prometa-butkovic-autocesta-do-dubrovnika-hrvatskoj-je-potrebna-i-to-treba-gurati/7427904/

Izgleda da ce se sve prasiti od poslova u zeljeznici, mostogradnji, autocestama…

Jos ako se dogovore o ovih 50 mil. kn sa drzavom koja im prijasnjim dogovorom treba platiti nema zime…

Država dala garanciju od 50 M kn, a kada je se dogodio “osigurani slučaj” onda ona ne bi napravila tu isplatu.

Fora!

Sigurno je takvo ponašanje države utemeljeno u zakonu i pravu.

Inače, primjećujem da se sindrom sinkope nastavlja…

La vita e bella!

Po tom članku ispadne da Daleklovod 2016 nije imao stvarnu dobit od 25 milijuna kuna nego gubitak jer tip 50 milijuna vodi kao dobit a nikad ih nije ni naplatio. Opet neko kreativno knjigovodstvo. Nije ni čudo što je cijena zabetonirana dok se to ne raščisti.

Iz članka: “U svojim financijskim izvješćima Dalekovod to potraživanje uredno bilježi kao prihod.”

Prihoda imaju dosta i bez toga: cca 900 mil kn, tako da…

Ma rekao sam ja da taj Dalekovod nekaj skriva, dok sve ne izađe na povrsinu.

New Report

Close