DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 20:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


U ponedjeljak će biti zanimljivo pratiti trgovanje nakon što je ugovor za prugu Dugo selo Križevci službeno potpisan.

Naime kada je Đuro Đaković dobio ugovor od Finske Patrije dana 14.04.2016. u iznosu od 26 milijuna Eura cijena dionice je narasla 27 % u jednom danu, a i dalje raste i trenutno vrijedi 45% više nego 14.04.2016.

Đuro Đaković je firma koja na tržištu radi za Finsku Patriju s pretpostavkom za izuzetno nisku maržu jer se radi o stranoj korporaciji čiji vlasnici očekuju također visoku dobit, dok je slučaj da je Dalekovod ugovorio još veći ugovor u odnosu na ĐĐ za državnu firmu u Hrvatskoj za što ne vjerujem da će biti i pomisli na negativnu maržu.

Očekujem u kratkom razdoblju rast dionice bar na vrijednosti od prošle godine kada je bila 18,00 kuna i predviđam promet od najmanje 1,5 milijuna dana 02.05.2016.

Dodatni okidač za visoki rast dionice Dalekovoda bi moglo biti i pozitivno izvješće za 1 kvartal.

Ovo bi trebala biti “prvomajska šala” ili…?!?!
Zar stvarno mislite da je to moguće?
Pa taj posao je gotova stvar već neko vrijeme. Sam potpis je potpuno beznačajan.


U ponedjeljak će biti zanimljivo pratiti trgovanje nakon što je ugovor za prugu Dugo selo Križevci službeno potpisan.

Naime kada je Đuro Đaković dobio ugovor od Finske Patrije dana 14.04.2016. u iznosu od 26 milijuna Eura cijena dionice je narasla 27 % u jednom danu, a i dalje raste i trenutno vrijedi 45% više nego 14.04.2016.

Đuro Đaković je firma koja na tržištu radi za Finsku Patriju s pretpostavkom za izuzetno nisku maržu jer se radi o stranoj korporaciji čiji vlasnici očekuju također visoku dobit, dok je slučaj da je Dalekovod ugovorio još veći ugovor u odnosu na ĐĐ za državnu firmu u Hrvatskoj za što ne vjerujem da će biti i pomisli na negativnu maržu.

Očekujem u kratkom razdoblju rast dionice bar na vrijednosti od prošle godine kada je bila 18,00 kuna i predviđam promet od najmanje 1,5 milijuna dana 02.05.2016.

Dodatni okidač za visoki rast dionice Dalekovoda bi moglo biti i pozitivno izvješće za 1 kvartal.

Zanimljivo je da nisi procitao niti jedan dokument o Đuri, a znas i marze. Marže JASNO PISU i uopce nisu male. Da su pola od toga…to su marže o kojima Dlkv moze samo sanjat. I Mazal je rekao da su im najvece marze u vojnom programu, a ti izgleda znas bolje od njega 🙂

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/iSHHM7kVJStstXmyV8SV1w==.pdf

To znamo od petka….problem je opet što isto ko i prošle godine ne izbacuju na vrijeme kvartalni izvještaj!!!!

kupuje se dosta kontrolirano, a to znači što više komada po što manjoj cijeni…. nema naznake neke grabeži, što je dobro po kupce, a prodavačima koji su oečkivali grabež stvara zbuniozu….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Jel moguće da se i dalje, nakon svega na ovoj dionici komentira dnevno trgovanje???, ako će te ga komentirati, jasno se vidi da su svi zapravo zainteresirani za prodaju određene količine dionica ovog poduzeća….

DLKV je ključ cash flow kako bi plaćao tekuće obveze i kako bi 50 mil kuna godišnje vraćao ono što je dužan putem PSN-a. Ovo sve ostalo ko je na bidu ko je na asku je toliko nebitno!!!

Da nije bilo Albanije, manjak bi bio nekih 30 mil kuna!, i to gledajte kako će se razvijat

@ivanoreskovic
Kolega konačno da se vi i ja slažemo 100 posto, i opet mi nije jasno kako su uspjeli smanjiti rezultat za cca 20 milijuna kuna. Nigdje naravno da bi se objasnilo što se desilo od nerevidiranog do revidiranog izvješća. Mislim da dok ne vidimo da su riješili Dlkv Ulaganja, i DLKV proffesio. može biti i u jednu stranu ili u drugu. Crno crveno po meni. Nažalost ovo je čista kocka.

Ne možete ovo baš smatrati kockom….al shvatite da je uteg od 50 mil kuna godišnje(zbog onih rata) prilično veliki uteg!, a za rješavanje ovih povezanih društava, mislim da im se ne treba žuriti, imaju za to vremena, trenutno ta društva ne generiraju ništa, tamo je status 0. Ono što je ključ a to su marže od ovih ugovorenih poslova!

i tu samo jedno treba pratiti, da se više ne ponavljam, to je CASH FLOW i mogućnost financiranja obveza iz PSN-a. Ovi ostali ogromni dugovi trenutno, napominjem trenutno financiraju sami sebe, istina bog, otplaćuje se 99% kamate i 1% glavnice svaki mjesec:), al ne opterećuju core poslovanje.

kupnje opet rastu
trenutni omjer kupnje i prodaje 57000 67000
izvještaj- još uvijek ga nema?

dosadno, ali razumljivo trgovanje, ide se polako prema gore i sve se čisti, kao kad u borbi ide tenk, a iza njega pješaštvo….sve ide bez naglih skokova kako bi se onemogućilo trejderima da kokošare na razlici u cijeni.
kad DLKV preskoči 12 kn, nema više povratka nazad

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Kolega Belupo iznenađen sam da pišete pozitivno o nekoj dionici.

Iz top 10 prošli tjedan su prodavali;

2. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B -14.646
4. Erste Plavi OMF kat. B -20.000
8. OTP BANKA D.D. -3.500

Tko je kupovao?
Bas mi se ne svidja ovo, ako su svi spremni na prodaju a izgleda da jesu, tesko da mozemo na neke vise razine.

u svakom slučaju , s obzirom na najnovije vijesti , jedna čudna situacija gledajući tko je sve prodavao.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Trenutni rast temelji se na većem volumenu trgovanja prošli tjedan 75000 dionica , dakle duplo više od prodaje iz top 10. Sve dionice koje su imale stabilan i dugoročan rast a ne špekulativni uglavnom rastu na povećanom obujmu trgovanja… ako izvješće bude dobro vjerujem da će se rast nastaviti…prošle godine isplatili su 100 milja duga… to znači da je realno bilo više od 100 milja dobiti iz koje su to isplatili,,


Iz top 10 prošli tjedan su prodavali;

2. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B -14.646
4. Erste Plavi OMF kat. B -20.000
8. OTP BANKA D.D. -3.500

Tko je kupovao?
Bas mi se ne svidja ovo, ako su svi spremni na prodaju a izgleda da jesu, tesko da mozemo na neke vise razine.


mnogi su kupovali, između ostalih sam i ja dokupio, ako vam to išta znači, EP ima računa prodati, oni su i kupili po 275 od nekoga, pa sada možda isto prodaju nekome, 275 plavih -11 bijelih= samo – 264 kn crvenih za umirovljenike, ali koga briga, njima ionako ne treba novac, kada neznaju gdje potrošiti

New Report

Close