DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 19:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

bok ljudi evo ja vas pratim vec neko vrijeme!super ste ekipa!sto ce nam biti s dalekovodom ?hoce li predstecajni postupak ili deblokada?hoče li ti 1700 radnika jos morati prezivljavati? rekli su do petka 2 place i petak nam izmice a place nema?



Gredelj nije za usporedbu, bar za sada, jer je u stecaju.

[/quote]
Ne nisam uspoređivao s Gredeljom već vijest da Kinezi kupuju kompanije ako imaju veliki potencijal, pogotovo na EU tržištu, a dalekovod pripada takvoj firmi samo nedostaje dodatnog kapitala……. sve jasno
[/quote]

Ako cemo spekulirati, prije bih rekao netko od Poljskih i Engleskih partnera, buduci su vec upoznati sa Dlkv-om.





Intervju Matjaz Gorjup:

Vjetroelektrane neznaju sta bi. Prodaja je vjerojatno sa ciljem da se sakriju kriminalne radnje sa Curkovicem uz pomoc tih istih banaka.

problem je sto su uvuceni radi svoje koristi oni likovi u partnerstvo s dlkv s vjetroelektranama-trebalo bi se tu rijesiti tog muljanja -a s dr str su VE naj naj i za izvoditi i za investirati..
sumnjam da ce banke ili dr uilagac dopustit da se preko dlkv neko bogati za
svoj racun bez da ista riskira
[/quote]
Banke su to vec dozvolile. Njih nije briga tko daje jamstva za Curkovica. Oni su pokriveni Dlkv-ovim jamstvima za cjelokupni portfelj.
Problem je sto clanovi NO iz reda Fondova nisu na to reagirali. Ili su nesposobni ili su umijesani u kriminalne radnje skupa sa Ekipom i Curkovicem.
Drugog objasnjenja nema.
Sada bi nova Uprava to prikrila i zataskala. A sama priznaje da su VE i Proizvodnja najlikvidnije.
[/quote]

mislim na one koji bi eventualno usli u vlasnistvo dionica…koji god bili
[/quote]

Evo prica se (Lider – tiskano izdanje) za VE Kamensko-Vostane, kao financijski investitor, za Danka Koncara. Jeli ide sa Curkovicem ili Dlkv-om ili sa obadvoje ne zna se. Kermas ulaganja bez komentara.
Bdw ovog Koncara svugdje ima, ali dosada nije jos nijednu lopatu zemlje bacio.

zasto ovdje nitko ne zeli komentirat moj post?

Što se tiće NORVEŠKE. Oni plačaju najbolje u europi. Dalekovod se uklopio u tu cjenu. Norvežani imaju najveće standarde za kvalitetu. Sa kvalitetom Dalekovoda su više nego zadovoljni. ZNAĆI posau u Norveškoj je turbo super.

Svaki dan se pojavi neki Robin Hud sa svojim idejama kako bi on sredio one koji su doveli do ovoga da radnici danas rade bez plaće. Pa krenimo redom. U kapitalizmu, a mi jesmo u kapitalizmu . Postoji Vlasnik firme i Sindikat. Vlasnik Dalekovoda je Skupina DIONIČARA. Oni biraju Upravu Društva i Nadzorni odbor. Uprava vodi Poslovanje firme a kontrolira je Nadzorni Odbor. Sindikat potpisuje Kolektivni ugovor u kojem su sva prava radnika. Uprava za svoje postupke odgovara DIONIČARIMA a ne RADNICIMA. Ako su nećija prava iz kolektivnog ugovora povrijeđena osoba se pismeno obrati sindikatu. ALI ako je Uprava ulagala u posao koji je mogao biti promašen sindikat nemože prozivati upravu. AKO netko od Radnika ima dokaze da je nešto rađeno protuzakonito postoje institucije koje se time bave. U zadnje vrijeme javljaju se pojedinci koji imaju naboj: Idemo na Žitnjak sa pajserima i letvama. DECIDIRANO TVRDIM, da ti sa pajserima i letvama nisu bili 1.na zboru radnika, 2.na konferenciji za novinare na žitnjaku i 3. jučer na Markovu trgu.

‘Tamo gdje banke procijene da imaju interes moglo bi se svašta dogoditi’

[emo_naivan]

Re mejbi:

sduvnja1, 23.11.2012. u 19:00
bok ljudi evo ja vas pratim vec neko vrijeme!super ste ekipa!sto ce nam biti s dalekovodom ?hoce li predstecajni postupak ili deblokada?hoče li ti 1700 radnika jos morati prezivljavati? rekli su do petka 2 place i petak nam izmice a place nema?

Kad nezna Uprava, tko bi znao. Za sada sve je moguce.

Sto se isplata placa tice, koliko znam Uprava je rekla da ce nastojati do kraja tjedna.

Re dhus03:

sduvnja1, 23.11.2012. u 19:07
Što se tiće NORVEŠKE. Oni plačaju najbolje u europi. Dalekovod se uklopio u tu cjenu. Norvežani imaju najveće standarde za kvalitetu. Sa kvalitetom Dalekovoda su više nego zadovoljni. ZNAĆI posau u Norveškoj je turbo super.

Eto potvrde da je Norveska profitabilna.

da nije ovako nešto

http://www.business.hr/vijesti/taktiziranje-oko-dokapitalizacije-merkur-vodi-prema-stecaj

pepe7

Re dhus03:

sduvnja1, 23.11.2012. u 19:18
Svaki dan se pojavi neki Robin Hud sa svojim idejama kako bi on sredio one koji su doveli do ovoga da radnici danas rade bez plaće. Pa krenimo redom. U kapitalizmu, a mi jesmo u kapitalizmu . Postoji Vlasnik firme i Sindikat. Vlasnik Dalekovoda je Skupina DIONIČARA. Oni biraju Upravu Društva i Nadzorni odbor. Uprava vodi Poslovanje firme a kontrolira je Nadzorni Odbor. Sindikat potpisuje Kolektivni ugovor u kojem su sva prava radnika. Uprava za svoje postupke odgovara DIONIČARIMA a ne RADNICIMA. Ako su nećija prava iz kolektivnog ugovora povrijeđena osoba se pismeno obrati sindikatu. ALI ako je Uprava ulagala u posao koji je mogao biti promašen sindikat nemože prozivati upravu. AKO netko od Radnika ima dokaze da je nešto rađeno protuzakonito postoje institucije koje se time bave. U zadnje vrijeme javljaju se pojedinci koji imaju naboj: Idemo na Žitnjak sa pajserima i letvama. DECIDIRANO TVRDIM, da ti sa pajserima i letvama nisu bili 1.na zboru radnika, 2.na konferenciji za novinare na žitnjaku i 3. jučer na Markovu trgu.

Potpuno si u pravu. Samo bih nadopunio da ako netko od zaposlenika (a oni imaju ipak detaljnije infornacije) trebao bi prijaviti Dorhu ako je bilo kriminalnih radnji. To vrijedi i za male dionicare. Sto vise prijava bude to ce Dorh prije morati reagirati.

A da je kriminala bilo, bilo je.
Dovoljno je samo procitati Rjesenje Hanfe o obvezi ponude o preuzinanju.
U obrazlozenju je sve fino nacrtano tako da i nepismeni moze shvatiti.
Ali izgleda Bajic nije neovisan vec mora dobiti nalog od Linica.

Re tomo7:

Bez obzira na razlicitu poslovnu djelatnost Merkura i Dlkv-a slicnost je velika, pogotovo glede otvorenih varijanti nacina rjesavanha problema ogromnog duga.

Zanimljivo je slijedece:

sduvnja1, 23.11.2012. u 19:41
Kako navodi Dnevnik, banke s dokapitalizacijom taktiziraju, osobito Banka Koper koja je u vlasništvu talijanske bankarske skupine Intesa Sanpaolo, navodno zbog interesa jedne talijanske kompanije koja je zainteresirana za Merkurovu prodajnu mrežu ako tvrtka ode u stečaj.

Nesto slicno spominje i stecajni upravitelj Gredelja.

Zašto neznamo tko je kriv za situaciju u svim firmama koje su propale ili radnici u njima ne dobivaju plaće???? Večina radnika još uvjek vjeruje da su tvornice naše Radničke, proćitajte zakon o privatizaciji koji je donijela stranka koju smo mi izabrali. Teško je danas reći ja sam glasao za te koji su do ovoga doveli.

sduvnja1

Da ,taj dio koji si i izdvoio, je i najinteresantniji, jel nema mi logike ni razumjevanja da banka blokira firmu i gura je u propast a i pitanje dali če se naplatit tim načinom, a dalekovod ima posla i bit će ih, samim time vračat će se dugovi, Ali ako netko treći stavi pinku sastrane banci nazovimo to kulturno “lobiranjem” onda ovaj postupak blokiranja ima smisla , ali postoje silni uskoci poskoci dorhovi koji to MORAJU raskrinkat, jel ih mi porezni obveznici to plačamo

pepe7

Upravo danas cuh ,kako sam i sam zaposlenik,da je sa bankama dogovorem moratorij,i da se u ponedjeljak stavljaju potipisi,tako da ce se predstecajna nagodba izbjeci.

New Report

Close