DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 12:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
480
200
2,38
2,48
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Razvodnjena je vlasnička struktura, previše je malih unutra za ozbiljan rast cijene. Većina malih koja je kupovala rušit će si međusobno prosjek na prvi jači rast. Jedva ste izdržali od 107 do 123kn, kako mislite do 200kn, molim vas lijepo?!

Govorim, da je trenutno suludo očekivati veliki zaokret kod cijene, jer su se domaći (dmf i ostali) povukli iz rizičnih pozicija, pozicija koje nemaju dividendi prinos. Sve manje i manje su uplate. Većina fondova koja je nastavila s ulaganjem, ulaže u inozemstvu.

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/hrvatske_tvrtke_propadaju_a_nasi_mirovinski_fondovi_novac_ulazuvani/434325.html

http://hr.seebiz.eu/fondovi/silvana-milic-hrvatsko-trziste-kapitala-nije-razvijeno-pa-institucionalni-investitori-ulazu-u-inozemstvu/ar-22904/

http://www.hrud.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=53:mmf-zato-u-hrvatskoj-vlada-nestaica-dionica&catid=4:otvorena-pitanja&Itemid=4

Za kraj posta

Mirovinci se sve više okreću stranim tržištima

http://www.business.hr/vijesti/mirovinci-se-sve-vise-okrecu-stranim-trzistima

Pa pogledajte samo kupnju na DLKV. I nema toliko interesa koliko se čini nekima.
Kolega moj, itekako je poker. Bavljenje dionicama je upravo to.
Na svoju žalost, prekasno shvatio. I ostao bez gaća.
Kakvi fundamenti, kakve perspektive, kakvi rezultati. Kad odluče veliki igrači idemo svi gore (nema veze DLKV, HDEL, LKRI, ADRS, ATPL), a dok to ne odluče ostajemo gdje jesmo. A ako im se zaželi, idemo mi i još duboko dolje.
Kapa dolje day trader-ima, popularnim burekašima, jer oni jedini imaju bar neke koristi od ove pat pozicije.


Aleluja…
Još jedan zanimljiv post!
Evo, kolega sduvnja1 ukratko objasni ulogu i namjere fondova u Dalekovodu. Jednostavno i jasno. I općenito u četiri točke ukratko pojasni svu bijedu i sjaj ove firme i njezine perspektive.
Opet više informacija i mudrosti nego u svim postovima netom prozvanih forumaša koji već danima neumorno razglabaju o vjetru i kukuruzu.
A ne bi škodio i pokoji post o ovim drugim elementima…
Nekako osjećam da su oni daleko bitniji od brzine vjetra.


Sto se tice trenutne cijene dionice svi ionako znamo da je poslovanje samo jedan od elemenata koji odreduju cijenu (bar kratkorocno), odnosno drugi elementi znaju u odredenom vremenu imati daleko veci utjecaj (da ih ne nabrajam)

[/quote]

Ostali elementi:

– free float ( veliki)

– kratkorocni spekulanti (utjecaj na cijenu kod male likvidnosti, kod vece likvidnosti utjecaj je minoran. Fondovi mislim da nisu katkorocni, Ekipa (Prvi Park, Drugi Park, Telegra i dr) ne smije trgovati.

– vlasnicka struktura (nesredeni odnosi iz prijasnjeg vremena: Ekipa)

– transparentnost (godisnja izvjesca iscrpna i dosljedna, ali netransparentno poslovanje sa povezanim osobama)

– vjerojatnost dokapitalizacija i listanje na stranu burzu ( Uprava je najvljivala ?)

– vjerojatnost ulaska strateskog partnera (Uprava i to spominje u Izvjescu)

Zakljucno, ako i kad se dogodi (ili samo pocne pricati) jedan ili vise elemenata sigurno da ce se znacajno reflektirati na cijenu dionice u datom trenutku.

Kako je poslovanje vise manje poznato svima dok vecina navedenih elamenata ce biti poznata najprije odabranima, to je moje misljenje da ovi elementi imaju veliki utjecaj na cijenu dionica, nekada cak i veci od samog poslovanja tvrtke, bar u kratkom vremenskom razdoblju.

Evo na primjer, ZB od 1 rujna mijenja nacin izracuna dionickih indeksa.
U free float ulaze i udjeli fondova veci od 5%, a to je za Dlkv povecanje za dodatnih vise od 15%.
Isto tako snanjuje se max tezina pojedine dionice u sastavu Crobex-a sa 15 na 10%.
Vjerovatno ce i ovo utjecati na cijenu dionice Dlkv (kratkorocno) ako nista onda zbog Index-nog fonda.


činjenica dalekovod je napravio transformaciju u svome poslovanju, više ne posluje negativno

primjera naštimavanja vrijednosti je na korf kada su većinski vlasnici u doba krize spustili cijenu dionice pa skoro na 20 Kn a onda je ušao najveći manji dioničar i mogao je kupiti dionica koliko je imao novaca, nadalje petrokemija je pala na 60 Kn u doba krize sada se vrijednost kreće oko 230 Kn, adpl, ddjh, INA sve firme koje su imale probleme a napravile su preokret u poslovanju cijene tih dionica napravile su rast preko 200 posto 🙂 samo vjetroelektrane vrijede 2 puta trenutna tržišna kapitalizacija dalekovoda, što reći dalje o vrijednosti kompanije…..

Ovdje je ukratko sve rečeno i osobno se slažem s ovakvim viđenjem. Bez puno mudrovanja i linkanja jeftinih naručenih članaka. Također je sve navedeno i lako on-line provjerljivo
[thumbsup]

Scrapman


dok oni to shvate,proći će baka s kolačima, pa pogledajte samp prodaju na dlkv, i nemaa toliko dionica koliko se ćini nekima,
izgleda da neki smatraju da je bavljenje dionicama poker veća manja
a nije, gledaju se fundamenti
a realno bi trebala biti tržišna kapitalizacija dalekovoda od milijardu kuna
a malo sam reka al ajd
svaka dionica od dna odradi 125% ,pogotovo kad da pozitivno fi
dakle ja nju očekivam za početak na 270 kuna, e ne mislim je prodavati prije toga
ali nju će vjerojatno uhvatiti euforija pa će dogurati i do 400 +kuna
pogotovo kad počnu stizati naručeni članci
i mislim da je ova dionica zaštićena ,jer je izvozno orijentirana uvik će naći posla

Negdje sam procitao (a kako nisam zapisao ne mogu se referirati) da se u slucaju ulazaka Fondova u tvrtke putem dokapitalizacije moze pretpostaviti da ulaze sa cca 80% stvarne vrijednosti tvrtke.
Fondovi su usli po 245kn prije godinu dana. Koliko se poslovanje promijenilo u ovih godinu dana?
Ovdje govorimo o realnoj rijednosti tvrtke, a ne trzisnoj, koja moze biti daleko veca ili manja od realne.



@rota123

Prodaju oni koji su kupovali od 105 do 110 kn.


dobra se rasprava razvila ko sto i zasto prodaje
ja mislim da su prodavaci isti oni koji su hrpetine iskrcavali po 110 kn,sjecate li se toga?
oni sad jos relativno malo prodaju ,ali ako cijena se priblizi ponovo toj razini,opet ce se zesce iskrcavat..[shocked]
zasto?? nema tu pameti… [bye]

Još jedan u Sloveniji,

electrotechnical equipment
Datum objave: 25.08.2012
Vrsta nabave: Roba
Rok za dostavu ponuda: –
Datum dokumenta: –
Mjesto isporuke: SLOVENIJA
Regija: SLOVENIJA
I.D.: 10148149
Vrsta dokumenta: Obavijest o sklapanju ugovora
Naziv odabranog ponuditelja: Dalekovod d.o.o. Ljubljana
Opis: Electrotechnical equipment
External ID: TED.271039-2012
CPV: 31730000

Puni tekst natječaja i eventualno objavljena dokumentacija dostupana je samo registriranim korisnicima.

Evo Todoric (Agrokor) je gotovo rjesio svoj problem u svezi Hanf-inog rjesenja o obvezi preuzimanja Belja.
Jeli to znaci da po istom modelu i Ekipa iz Dlkv-a moze rijesiti svoj problem sa Rjesenjem Hanfe ili je ipak Todoroc izuzetak a ova Ekipa iz Dlkv-a sitna riba pa za njih ne vrijede isti zakoni kao za Bega.




@rota123

Prodaju oni koji su kupovali od 105 do 110 kn.


dobra se rasprava razvila ko sto i zasto prodaje
ja mislim da su prodavaci isti oni koji su hrpetine iskrcavali po 110 kn,sjecate li se toga?
oni sad jos relativno malo prodaju ,ali ako cijena se priblizi ponovo toj razini,opet ce se zesce iskrcavat..[shocked]
zasto?? nema tu pameti… [bye]
[/quote]
Biti će ih više što će prodavati uskoro po 105, pa onda po 95. [thumbsup]

[/quote]
Biti će ih više što će prodavati uskoro po 105, pa onda po 95. [thumbsup]
[/quote]

ajme meni nakon turnarounda još i padamo na 95 svašta se i ovdje piše, pa šta bih bilo da nemamo tek profitabilnosti trgovalo bih se po 10 kn… LP

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

http://www.poslovni.hr/vijesti/hep-ulaze-600-milijuna-eura-u-novu-akumulaciju-213805.aspx

Bit će posla, pa neće sve ni stići odraditi.

A koliki je moj deo?

Još od ranih jučerašnjih dana ima 4 puta više vjetra od prosjeka za 8 mjesec, trenutačno je izrazito vjetrovito što garanitira odlične rezultate do kraja 8 mjeseca i barem bolje za 30 posto nego što sam računao do kraja 8 i cijeli 9 sugerira odlične rezultate ……..

http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=Hrvatska&code=14438

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Još od ranih jučerašnjih dana ima 4 puta više vjetra od prosjeka za 8 mjesec, trenutačno je izrazito vjetrovito što garanitira odlične rezultate do kraja 8 mjeseca i barem bolje za 30 posto nego što sam računao do kraja 8 i cijeli 9 sugerira odlične rezultate ……..

http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=Hrvatska&code=14438


vjetrenjače se zaustave pri velikoj brzini vjetra……samo da se zna da tada nema proizvodnje

hehehehe……..baš se ove na Otriću okreću nema što

dan je pametniji od noći

http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=Hrvatska&code=14442
ovo je prava prognoza za lokaciju Otrić

dan je pametniji od noći

New Report

Close