DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 00:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
394.943
163,894
2,48
2,58
7,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

za dva dana bi oni ‘razmatrali’ ponude.mos mislit. [undecid]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Hahahaha…. E prejaki ste.. Sve vam pise i ne ide nis po nominali..ahahahaha inace ja kupio a jedan od razloga je pisanje gore navedene ekipe na ovoj temi…pusa

…draga lanice,može to i po nominali…naime raspon je rastezljiv ko laštik…

…kad Uprava dobije ponudice,onda će tek vidjet kako su povlašteni investitori raspoloženi…odnosno koliko će se jagmit za ovu dioničicu… [rolleyes]

…naravno,vi ostali,neinstitucionalni izmaštajte što to onda znači za vas? [rolleyes]
[/quote]
da.. mirovinac će dokapitalizirat po 50 kn i odma po bidu raspalit…joj bakice da je meni jedan dan u tvojoj glavi da se odmorim [yawn]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


ah,ah,ah,a zašto bi netko ponudio 275 kad na burzi može kupiti jeftinije…

…valjda je logično da će ponuditi manje,nego što trenutno može i sam kupiti na tržištu…

…uostalom,sve je to ispitivanje pulsa,jer kako vidimo Uprava dalekovoda "razmatra",gospoda investitori imaju dva dana da daju ponudu,veću,manju ili u rasponu od 228 do 254…a mogu od nje i odustati…


1.može na burzi kupiti jeftinije samo pitanje koliko stotina kom a sad će biti prilika za 500 000 kom
a koliko je od ovih trenutno ponuđenih na prodaji ispod 275 stvarno za prodaju a koliko je tu
za rušenje cijene to je tema za sebe

2.nije istina da ponuđena cijena nemože biti veće od ponuđenog raspona koji je samo "indikativne prirode" može biti i bitno veća što me uopće nebi iznenadilo [wink]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

…migra,nitko nije ustvrdio da cijena ne može biti viša od ponuđenog raspona,ali bome može biti i manja…

…a bome i Uprava i institucionalni ulagači mogu od svega i odustati…( vidiš da Uprava sve to skupa "razmatra",a investitori također nisu u obvezujućoj ponudi…

…dakle,sve je u sferi ispitivanja pulsa…

…a bome,vjerojatno žele utvrditi i puls nas malih… [tongue]

…a neki bi se bogme i odmorili u tuđoj glavi… [lol] [lol] [lol]


…migra,nitko nije ustvrdio da cijena ne može biti viša od ponuđenog raspona,ali bome može biti i manja…

…a bome i Uprava i institucionalni ulagači mogu od svega i odustati…( vidiš da Uprava sve to skupa "razmatra",a investitori također nisu u obvezujućoj ponudi…

…dakle,sve je u sferi ispitivanja pulsa…

…a bome,vjerojatno žele utvrditi i puls nas malih… [tongue]

…a neki bi se bogme i odmorili u tuđoj glavi… [lol] [lol] [lol]


treba sada na prvoj skupštini tražit od uprave da raspiše izdanje 50%+1 nove dionice
pa nek to napokon netko normalan uzme u svoje ruke i da firma krene naprijed
po vašoj slobodnoj procjeni koliko bi tada vrijedio po dionici taj paket
slobodno se i svi ostali izjasnite.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



ah,ah,ah,a zašto bi netko ponudio 275 kad na burzi može kupiti jeftinije…

…valjda je logično da će ponuditi manje,nego što trenutno može i sam kupiti na tržištu…

…uostalom,sve je to ispitivanje pulsa,jer kako vidimo Uprava dalekovoda "razmatra",gospoda investitori imaju dva dana da daju ponudu,veću,manju ili u rasponu od 228 do 254…a mogu od nje i odustati…


1.može na burzi kupiti jeftinije samo pitanje koliko stotina kom a sad će biti prilika za 500 000 kom
a koliko je od ovih trenutno ponuđenih na prodaji ispod 275 stvarno za prodaju a koliko je tu
za rušenje cijene to je tema za sebe

2.nije istina da ponuđena cijena nemože biti veće od ponuđenog raspona koji je samo "indikativne prirode" može biti i bitno veća što me uopće nebi iznenadilo [wink]
[/quote]
Vidis, a mene bi jako iznenadilo da bude. Ne bi me iznenadilo jedino da ne bude zainteresovanih, iako da je tako, verovatno ne bi dokap ni radili. Takodje, ko kupi akcije, more se pokazat i kao dobra, ali i losa kupovina, to je sad tesko proceniti. No, ja trenutno ne verujem u ovu kompaniju sve dok iz operativnog kesfloua ne bude mogla servisirat tekuce poslovanje. Na kraju, ako penzioni fondovi kupe celu ili veci deo emisije, to ce verovatno biti tiha sanacija dugova kompanije i prenosenje istih iz losih kredita banaka u portfolio vasih penzija. To je po meni moralni i poslovni hazard i po meni bi, ako se ovo pokaze kao losa investicija, neko morao odgovarati, pa cak i kazneno ako je to moguce.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...




ah,ah,ah,a zašto bi netko ponudio 275 kad na burzi može kupiti jeftinije…

…valjda je logično da će ponuditi manje,nego što trenutno može i sam kupiti na tržištu…

…uostalom,sve je to ispitivanje pulsa,jer kako vidimo Uprava dalekovoda "razmatra",gospoda investitori imaju dva dana da daju ponudu,veću,manju ili u rasponu od 228 do 254…a mogu od nje i odustati…


1.može na burzi kupiti jeftinije samo pitanje koliko stotina kom a sad će biti prilika za 500 000 kom
a koliko je od ovih trenutno ponuđenih na prodaji ispod 275 stvarno za prodaju a koliko je tu
za rušenje cijene to je tema za sebe

2.nije istina da ponuđena cijena nemože biti veće od ponuđenog raspona koji je samo "indikativne prirode" može biti i bitno veća što me uopće nebi iznenadilo [wink]
[/quote]
Vidis, a mene bi jako iznenadilo da bude. Ne bi me iznenadilo jedino da ne bude zainteresovanih, iako da je tako, verovatno ne bi dokap ni radili. Takodje, ko kupi akcije, more se pokazat i kao dobra, ali i losa kupovina, to je sad tesko proceniti. No, ja trenutno ne verujem u ovu kompaniju sve dok iz operativnog kesfloua ne bude mogla servisirat tekuce poslovanje. Na kraju, ako penzioni fondovi kupe celu ili veci deo emisije, to ce verovatno biti tiha sanacija dugova kompanije i prenosenje istih iz losih kredita banaka u portfolio vasih penzija. To je po meni moralni i poslovni hazard i po meni bi, ako se ovo pokaze kao losa investicija, neko morao odgovarati, pa cak i kazneno ako je to moguce.
[/quote]

:-)) ovo je opako dobra fora … banka kreditira entitet …. paralelno ima mirovinski fond …. entitet zapadne u financijske probleme …. ne može vraćati kredit … i onda fond to lijepo dokapitalizira … entitet urednije vraća kredit … banka ne može čekat … ali fond može

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Danas je na stranici Dalekovoda pod temom AKTUALNO izašla "Prezentacija strategije Grupe …". Zanimljiv uradak na 35 stranica i svakako preporučam za pročitat. Rekao bih da je prije svega namjenjen potencijalnim novim ulagateljima. Koliko su ih uspjeli uvjeriti u vrijednost Dalekovoda vidit ćemo uskoro.

Evo još nešto:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Dalekovod-pita-investitore-Zeli-li-tko-20-posto-Dalekovoda-za-140-mil.-kn

Dalekovod je već izvijestio burzu da pregovara s američkim fondom, čiji identitet nije otkrio, koji je navodno zainteresiran za ulaganje u Dalekovod, nakon kojeg će uslijediti i ponuda dionica za aktualne dioničare Dalekovoda.[/u]

…a moj Saša…pustite više taj američki fond…

…jel to onaj neki tajnoviti financijski instrument
( ECL )za koji još proučavaju da li je u skladu sa našim propisima…

…pa zar moramo preko bare,da dobijemo kakve takve šolde?

Mogu jedino odglumiti da mi je tu nesto jasno. [undecid]

who dares, wins

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Americki-fond-ulaze-25-mil.-eura-u-Dalekovod-koji-izlazi-na-strane-burze

"…Cijena po kojoj bi taj investitor uplaćivao dionice morala bi odgovarati prosječnoj tržišnoj cijeni dionice Dalekovoda na Zagrebačkoj burzi, umanjeno za odgovarajući cjenovni diskont koji ne smije biti veći od 10 posto prosječno ostvarene cijene…"

…kod ovog tajnovitog fonda se već zna po čem bi kupovao…jedino je našim fondovima ponuđeno da kupuju od do…pa će naši fondovi kupovati valjda ko pijani milijarderi…

…a malim dioničarima bi valjda ostale škare za striženje… [lol] [lol]

prosječna cijena zadnja tri mjeseca = 249,41
znači netko će kupiti 573 000 kom na bazi protgovanih 140 000 kom [shocked]
od 16.11.2010 do danas je protrgovano 575 000 kom tu je prosječna cijena 280 kn
ljepo su si to majstori naštimali [angry]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close