DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.06.2024. u 19:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,76
2.290
830
2,74
2,78
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel’ sad vrijedi više od toga što si platio?

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



Kupio sam 330 kom po 320kn i pušing do jaja

Znao sam al nisam poslušao intuiciju da je ovo dionica kojom jedna skupina bez nazora vlada i pljačka

Čista slika ZSE di je HANFA I SAMODOL samo statisti klimavci u službi tuđina i HDZ-a

Ajoj, nemoj nam tu sad prodavat ove jeftine priče… uvek je neko drugi kriv, a ne ti šta si kupovo na kratkoročnom vrhu. Ako si već tada pogrešio, mogao si imat neki tehnički stop-loss ili onako ugrubo rizikovat 10 odsto, a ne sad kad je palo 25 odsto u 20 dana tu lelekat da ti je kriva vlada, hanfa, EU i na kraju ceo svet. Više je nego očito da postoji samo jedan krivac…. a ti razmisli koji je taj.

[/quote]

Kolega vi ste jedan od onih koji kupuju na vrhu, kad firma već odradi 20-30% rasta i normalno je da ste u minusu. No ako ste proučili dobro njeno poslovanje i ako znate zašto ste u nju uložili, tada vas ni pad od 50% ne bi trebao zabrinjavati, jer će te svoje novce u budućnosti sigurno oploditi.


hmm pričekat još malo pa kupit malo, ako APOKSIMENU valja – valja i meni 🙂

pričekaj još malo.
ako si prodao po 320 sve je ok, ali pričekaj još [wink]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012



Kupio sam 330 kom po 320kn i pušing do jaja

Znao sam al nisam poslušao intuiciju da je ovo dionica kojom jedna skupina bez nazora vlada i pljačka

Čista slika ZSE di je HANFA I SAMODOL samo statisti klimavci u službi tuđina i HDZ-a

Ajoj, nemoj nam tu sad prodavat ove jeftine priče… uvek je neko drugi kriv, a ne ti šta si kupovo na kratkoročnom vrhu. Ako si već tada pogrešio, mogao si imat neki tehnički stop-loss ili onako ugrubo rizikovat 10 odsto, a ne sad kad je palo 25 odsto u 20 dana tu lelekat da ti je kriva vlada, hanfa, EU i na kraju ceo svet. Više je nego očito da postoji samo jedan krivac…. a ti razmisli koji je taj.

[/quote]

Kolega vi ste jedan od onih koji kupuju na vrhu, kad firma već odradi 20-30% rasta i normalno je da ste u minusu. No ako ste proučili dobro njeno poslovanje i ako znate zašto ste u nju uložili, tada vas ni pad od 50% ne bi trebao zabrinjavati, jer će te svoje novce u budućnosti sigurno oploditi.
[/quote]

Ma da, a tako to se radi? Šta više pane, to manje treba brinuti… a ja sam mislio da se ovde ulažu pare da bi se nešta zaradilo, kadli do đavola, ono je cilj igranke uknjižit šta veći minus na računu… kako sam samo u zabludi bio.

Ne znam kako vi, al ja ipak volim više onu prvu strategiju…

I odatle toliki element "sigurnosti" u ovakvim izjavama, po čemu je zarada na ovoj akciji "osigurana".

Nego, zanima me i koji je bio rezon kupovati DLKV na 320 dinara, kakav je bio plan? Zašta ući, na kojoj ceni i gde tačna izaći?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



Šta se ovdje tek radi po skrbničkim računima zato sve ove tvrtke treba prodati nijemcima kao
HT i onda tek dolazi transparentnost.A sve do tada uskok nebi trebao ni izlaziti iz tvrtke.

osim vidljivih skrbničkih u prvih deset ima još oko 250 000 kom na skrbničim pa ti
sam zaključi kolike su tu mogućnosti za kombiniranje otvaraju [rolleyes]

[/quote]
I još bar 100 000 komada na računima sa imenom i prezimenom a svaki ima 15 000 – 19 000 komada..

Jau svaku ulazim stepenasto to znači ako pada svaki dan ulazim sa istim brojem i prodajem
stepenasto a ako cijena skoči iznad zadnje kupovne koliko ja mislim izletim sa svim i za sada
ide dobro tako radim i sa DLKV doći će on na svoje to uradim pred kraj toga dana.Samo sam
jednom na ATPL nešto igubio a u nekima sam i sada .Samo ne prodati ispod kupnje i sve se vrati-
samo strpljenja.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Zanimljivo je ovo što se događa na Dalekovodu.Baš me zanima što će mi Hanfa odgovoriti.
Jedina dionica iz Crobex 10 koja se siluje na ovakav način. Na stranu novac, negdje dobiš negdje izgubiš,ali ne volim ovakve stvari gledati.
Ovaj najobičniji graf usporedbe sa Beljem,Korfom,Lukom Rijeka i IGH dovoljno govori. Niti jedna od tih firmi nije imala neko sjajno izvješće ili bilo što spektakularno drugačije od Dalekovoda. Sve su tu negdje.
Samo je Dalekovod silovan do beskraja u ovih zadnjih desetak dana. Dalekovod, koji je ugovorio milijunske poslove, Dalekovod koji bi trebao biti izlistan na Varšavskoj burzi, Dalekovod koji je u sektoru Energetike u koji EU ulaže milijarde u sljedećih desetak godina. Takva firma je uočljivim manipulacijama dovedena ispod nivoa HgSpota i Đakovštine.
Što će nam novinski članci, TA ili bilo što drugo kad se ulaganje novca na Zagrebačkoj burzi svelo na bacanje kuglice u rulet. Ispod kojeg stoji magnet.

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana


Jau svaku ulazim stepenasto to znači ako pada svaki dan ulazim sa istim brojem i prodajem
stepenasto a ako cijena skoči iznad zadnje kupovne koliko ja mislim izletim sa svim i za sada
ide dobro tako radim i sa DLKV doći će on na svoje to uradim pred kraj toga dana.Samo sam
jednom na ATPL nešto igubio a u nekima sam i sada .Samo ne prodati ispod kupnje i sve se vrati-
samo strpljenja.

Ma daj, tako samo tvoj broker zaradjuje… ne more to tako, ako ćeš da staviš, onda stavi do kraja… [lol]

Dobro da ne duplaš količine u svakom stepenu unazad, jer bi ispod 200 dinara već bio u obvezi preuzimanja cele firme… A i ta stepenasta strategija me dosta podseća na kolegu s merdevinama…

Šalu na stranu. Ili kupuješ ili prodaješ, vidim ja da su vama svima ovde graf, trendovi i tehnička dosta strani pojmovi. A za riziko vs nagrada mnogi verovatno nisu ni čuli, osim na kladionici.

I kupovina na 320 po meni je imala rezona, samo za takva šta treba da znaš pravila igre, da se prema njima ispravna postaviš i budeš disciplinovan u igri. Ovako, more posle samo da gledaš kako ti se drugi smeju, a ti provodiš besane noći i kriviš sve i sva koji sotim veze nemaju.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Zanimljivo je ovo što se događa na Dalekovodu.Baš me zanima što će mi Hanfa odgovoriti.
Jedina dionica iz Crobex 10 koja se siluje na ovakav način. Na stranu novac, negdje dobiš negdje izgubiš,ali ne volim ovakve stvari gledati.
Ovaj najobičniji graf usporedbe sa Beljem,Korfom,Lukom Rijeka i IGH dovoljno govori. Niti jedna od tih firmi nije imala neko sjajno izvješće ili bilo što spektakularno drugačije od Dalekovoda. Sve su tu negdje.
Samo je Dalekovod silovan do beskraja u ovih zadnjih desetak dana. Dalekovod, koji je ugovorio milijunske poslove, Dalekovod koji bi trebao biti izlistan na Varšavskoj burzi, Dalekovod koji je u sektoru Energetike u koji EU ulaže milijarde u sljedećih desetak godina. Takva firma je uočljivim manipulacijama dovedena ispod nivoa HgSpota i Đakovštine.
Što će nam novinski članci, TA ili bilo što drugo kad se ulaganje novca na Zagrebačkoj burzi svelo na bacanje kuglice u rulet. Ispod kojeg stoji magnet.

Ja mislim kolega da su vaše premise pogrešne, a od njih ni konkluzija nikako (osim slučajno) ne more biti tačna. Razumeo bi da su premise tačne, pa da je konkluzija bila pogrešna, a ovako, vi očito mnogo toga ne razumete.

Market je uglavnom u pravu i mislim da šta se akcija Dalekovoda tiče, ja ne vidim bitnijih odstupanja u kretanju cena akcije od poslovanja ove kompanije i neizvesnosti koja sve prati.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Kompanija vrijedi jako puno tako je krajem prošle godine počela izgradnja

Za prvu fazu Programa Dubrovnik 500 milijuna
Taj prijenosni objekt gradit će konzorcij u sastavu:
Končar-inženjering za energetiku i transport d.d. i
Dalekovod d.l Isporučitelj transformatora 220/110 W,
snage 2×150 MVA je tvrtka Končar-Energetski
transformatori d.o.o. Planirani rok završetka rado-
va i stavljanja objekata u pogon je svibanj 2013.
godine. Ukupna vrijednost ulaganja u prvu fazu
Programa Dubrovnik^ otprilike 500 milijuna kuna,
pri čemu na TS Plat i priključne vodove otpada 70
posto vrijednosti.

http://www.hep.hr/hep/publikacije/vjesnik/238.pdf stranica 4

Dakle u RH poslova preko milijardu Kn plus inozemstvo milijardu Kn……..

Za neke je ovo prilika a za neke bježanija……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ja mislim kolega da su vaše premise pogrešne, a od njih ni konkluzija nikako (osim slučajno) ne more biti tačna. Razumeo bi da su premise tačne, pa da je konkluzija bila pogrešna, a ovako, vi očito mnogo toga ne razumete.

Market je uglavnom u pravu i mislim da šta se akcija Dalekovoda tiče, ja ne vidim bitnijih odstupanja u kretanju cena akcije od poslovanja ove kompanije i neizvesnosti koja sve prati.


Vi mislite kolega šta hoćete.Možete se praviti i ludi na graf koji sam stavio i na riječi kojima sam to opisao.Da je baš sve 30-50% bolje od Dalekovoda pa čak i oni koji su prikazali gubitke to nema šanse.Kako ste kolegu oprali da si je sam kriv tako se ja nadam da ako Hanfa nešto nađe i skine kakvog brokera i on neka si je sam kriv.
To je najpoštenije,ne možeš reći da nije.A da ću ustrajat s Hanfom to hoću,za to su i plaćeni.
Ne može kolegica na osnovu kako sama govori poznavanja psihologije ljudi znati da će se market na Dalekovodu ovako rušiti osim ako nije i sama dio insajda.Po toj logici je znala i da će Korf rasti.Onda ona sve zna, pa zašto se onda uopće tu javlja kad ima toliko pameti i novaca? Shvaćaš me ?

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana



Ja mislim kolega da su vaše premise pogrešne, a od njih ni konkluzija nikako (osim slučajno) ne more biti tačna. Razumeo bi da su premise tačne, pa da je konkluzija bila pogrešna, a ovako, vi očito mnogo toga ne razumete.

Market je uglavnom u pravu i mislim da šta se akcija Dalekovoda tiče, ja ne vidim bitnijih odstupanja u kretanju cena akcije od poslovanja ove kompanije i neizvesnosti koja sve prati.


Vi mislite kolega šta hoćete.Možete se praviti i ludi na graf koji sam stavio i na riječi kojima sam to opisao.Da je baš sve 30-50% bolje od Dalekovoda pa čak i oni koji su prikazali gubitke to nema šanse.Kako ste kolegu oprali da si je sam kriv tako se ja nadam da ako Hanfa nešto nađe i skine kakvog brokera i on neka si je sam kriv.
To je najpoštenije,ne možeš reći da nije.A da ću ustrajat s Hanfom to hoću,za to su i plaćeni.
Ne može kolegica na osnovu kako sama govori poznavanja psihologije ljudi znati da će se market na Dalekovodu ovako rušiti osim ako nije i sama dio insajda.Po toj logici je znala i da će Korf rasti.Onda ona sve zna, pa zašto se onda uopće tu javlja kad ima toliko pameti i novaca? Shvaćaš me ?
[/quote]

Ne, al mora da sam ja veoma glup, a ti pametan…
[lol]

Pa kolegica je u pravu, ovo o čemu ti ja pričam je upravo psihologija samo šta je ja mogu determinisati kretanjem cene, praćenjem trendova i finansijskih izveštaja. Ja mislim da si se ti bezveze okačio na nekoga ili nešta i pokušavaš baš kao i kolega pre tebe okriviti sile zla, magičnu ruku, sindikat i šta ti je znam još koga…

Kolega, rid maj lips, vi očito ne razumete kako ovde stvari funkcionišu. Pardon šta vam to moram tako grubo reći, ali postoje opravdani i logični razlozi zašta sada cena pada, a vi umesto da tu okrivljujete neistomišljenike razmislite malo o sopstvenim stavovima i pogrešnim procenama… Krajnje je budalasto, da sam vam ja ili neko drugi kriv za pad cene, a recimo menadžment, Tipurić, ovisnost o državnim investicijama, korupcionaške afere, slabi poslovni resultati, rast duga iznad mogućnosti financiranja i ostali opravdani razlozi nisu.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close