ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 09:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
262
5
52,40
53,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


wiking: ” malo je sramota da se ovak trguje sa ovom firmom.Inace pravilo je da ak trziste ne reagira na GFI i odlicne vijesti ,da treba bjezat glavom bez obzira[undecid] .Ne znam kak vama al meni se bljuje na ovo nase trziste[cry]” Ček da sad navale daytraderi unovčavat “zaradu” i eto nas opet na 2250 kn [rolleyes]

I evo ga. Nije nekakva reakcija bila na izvjesce. Puno vise sam ocekivao

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

wiking:

malo je sramota da se ovak trguje sa ovom firmom.Inace pravilo je da ak trziste ne reagira na GFI i odlicne vijesti ,da treba bjezat glavom bez obzira[undecid] .Ne znam kak vama al meni se bljuje na ovo nase trziste[cry]”

Ček da sad navale daytraderi unovčavat “zaradu” i eto nas opet na 2250 kn [rolleyes]

Nije dugo trebalo cekati


malo je sramota da se ovak trguje sa ovom firmom.Inace pravilo je da ak trziste ne reagira na GFI i odlicne vijesti ,da treba bjezat glavom bez obzira[undecid] .Ne znam kak vama al meni se bljuje na ovo nase trziste[cry]

Pogledaj DRYS ili WALL MART nakon najboljih izvješća u povijesti [lol]

Novi P/E sada iznosi 8,11
novi brodovi u igri,hoteli…..cijena …prava sitnica 2256…
ko je ovdje lud…već mi je pun ku…

ATPL na 2250 kuna

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pravu reakciju tržišta očekujem kad se pročuje za odlične rezultate i dividendu jer ipak je izvješće tek došlo na ZSE. Ovo sada ispod 2300 ne prodaju veći igrači već trejderi koji se nadaju padu na 2200 i ponovnoj kupnji, no mislim da će se ovaj puta preračunati [wink]

Ignore: KressoM, delux


….Nije nekakva reakcija bila na izvjesce. Puno vise sam ocekivao

Izvješće – iako nešto bolje od najavljenog – već je bilo uračunato u cijenu.
Povećanje je samo za dividendu.
Takva je situacija na burzi.P/E je prepolovljen u odnosu na jesen.

Ovo mi objasni uračunato.

Tako su govorili i dok je bio na 3700 kuna. Pojam uračunat nakon što cijena padne, a izvješće bude bolje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ovo mi objasni uračunato. Tako su govorili i dok je bio na 3700 kuna. Pojam uračunat nakon što cijena padne, a izvješće bude bolje.

Da kolega…po tome ispada da su na cijenu od 3700 bili uračunati svi pozitivni pomaci firme do 2035e[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

na cijeni od 4000 kn p/e 14,36…nije pretjerano za brodara od kojeg se puno očekuje….ali kako kaže Boris Mutić…o tome nešto kasnije….puno kasnije….možda se izmisli stroj za teleportaciju prije oporavka crobexa,pa su nam svi brodari u banani


Ovo mi objasni uračunato. Tako su govorili i dok je bio na 3700 kuna. Pojam uračunat nakon što cijena padne, a izvješće bude bolje.

Jednostavno.U ovom su času investitori su se spremni postaviti na nivou P/E od cca 13.
Pošto je E oko 170 , to znači cijenu od oko 2.200 kn.
U 3.Q 2007. se boom vozarina poklopio sa boomom CROBEX-a.
Tada su investitori bili spremni ići do nivoa P/E od preko 20 (prosječni P/E u to je doba na ZSE bio 26 !!)
Ovo je klasični primjer kako se približno ista dobit po dionici u različitim situacijama različito odražava na cijenu.

ima špancir pravo, jednostavno je sada takav sentiment. ali čemu se uzrujavati, pa nećemo se valjda mi živcirati zato što netko drugi prodaje svoje dionice ispod cijene. to je problem tih drugih. vidjet ćemo mi ATPL jako visoko kada se promijene vjetrovi.

uostalom, onda će se već početi uračunavati dobit za 2008. a već prvi kvartal bi mogao biti kao iz slikovnice [thumbsup]

Ma samo da izorganiziraju neki dokap i ja necu prodavat jos godinama [thumbsup]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Castro: ” ….Nije nekakva reakcija bila na izvjesce. Puno vise sam ocekivao ” Izvješće – iako nešto bolje od najavljenog – već je bilo uračunato u cijenu. Povećanje je samo za dividendu. Takva je situacija na burzi.P/E je prepolovljen u odnosu na jesen.

Sve je to meni poznato, ali u cijelom svijetu (ukljucujuci trziste gdje sam prije trgovao) kada izade izvjesce i to ovako solidno ako ne i dobro, cijena mora odreagirati. Pa upravo se i kupuju prema stanjima poslovanja i perspektivi kompanija koje je Atlanska plovidba vise nego pokazala u zadnjih par godina.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

koje šugavo tržište kapitala,poduzeće objavi FI s 150% većom dobiti u odnosu na proteklo razdoblje a dionica ode u crveno.Prestrašno!!!!

New Report

Close