ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 02:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nemam je više jer sam je prodao davno, na 3300😂. Koja nostalgična vremena a BDI bio na 8000 bodova ako se ne varam.
Respect kraljici atlantskoj!

prodao i ja tada dio, dio ostalo koji se istopio jbga,, ali ukupno nisam imao ni 100-tinjak.. a 2016. sam skupio lijepi 4-znamenkasti broj kad nitko nije htio, i to ostaje još bar 4-5 godina minimum,

nakon svega mogu reći da nije loše kad se dese ovakve extra turbulencije

1.000 komada netko izgubio bezveze danas, a mogao je fino zaraditi kroz neko vrijeme,
u sljedećih 20tak naloga nema ovako odoka 500-600 komada, pa kad se netko želi zadovoljiti mrvicama, nek uživa u njima :))


Tu smo sada polako u fazi kada bi u jednom trenutku moglo zaista postati veselo.
Ovo su respektabilne vozarine koje, čini se, neće kolabirati u idućih mjesec-dva-tri dana, ovisno o Krampu.
Novogradnje su slabe, doduše i rezanje brodova polako jenjava.
Banke su se lagano distancirale od brodara, što je izuzetno dobro što se mene tiče.
Tržište je na strani potražnje za brodarskim prijevozom, sad već par mjeseci.
Moj je sentiment "buy", ali obzirom da ja imam razmjerno visok prag tolerancije na rizik u odnosu na većinu, za nekog strašlijivijeg invetitora bi bio "hold" i stojim iza svojih riječi !

Eto, tako sam napisao 30.08.2019. god.
E sad, da li sam imao više sreće nego pameti, ili pameti više nego sreće – o tom, potom.
Doduše, grickanje zadnjih dana i ovaj današnji preskok još uvijek ništa ne znače, ali mi se današnji promet ipak čini kao vjesnik proljeća.
Samo neka vozarine ostanu tu gdje jesu (+/- 10% nema veze) i sve će biti OK.
Usput:
https://www.go-shipping.net/demolition-market

halfte trinken, halfte Šarcu geben



1.000 komada netko izgubio bezveze danas,

misliš? jer ova dionica kako naglo raste,tako naglo i pada. taj da je pokušavao prodati kad krene pad ne bi uspio sve prodati a ovako se riješio 1000 komada po visokih 450 kn
[/quote]

istina da naglo pada, i to je odradila pred 10-12 godina 😉


Cijela atmosfera oko Atpl je optimistična:
BDI je na ljeto bio dosegao 2500 bodova, pao na 1800 i sada se drži na 1920 što je još uvijek najviša vrijednost u posljednjih 6 godina.
Poslovi se dogovaraju 6-24 mjeseca unaprijed, tako da bi vrlo brzo mogli početi rasti i prihodi.
Krediti su refinancirani, odnosno pazi se i na rashode.
Po tehničkoj analizi preuzetoj sa stranice ( https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb-technical ) preporuka je Strong buy u svakom od tri razdoblja; kratkoročnom, srednjoročnom i dugoročnom.

I najbolja stvar, cijena je još uvijek povoljna prvenstveno zahvaljujući ulagaču koji glumi market makera.
Prije 3 tjedna kada je cijena prešla 450 kn, dotični je postavio po 3000 komada na kupnji i prodaji i na taj način obeshrabrio "Indijance" u proboju 🙂

Mogu mu samo poručiti – Jakove izdrži! 😉

kako je ovo moguće….ili sam nešto propustio?

Ovaj nalog od 1.000 kom sam vjerovao da ce se izmaknuti kada cijena dodje preblizu. Iako, ako je to bio netko tko je zelio manipulirati cijenom, a mi ovdje na forumu zbog toga prozivamo hanfu, logicno je da je pustio da ga poklope. U suprotnom bi potvrdio namjeru i vjerojatno imao nekih posljedica. Sada ce daljnja stopanja vjerojatno biti u obliku vise manjih naloga.

Kako kazu ovdje na forumu: ajmo promatrat 🙂

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

1000 kom koje je riješeno u šusu na 450 kn je bilo lijepo za vidjeti i dalo je prostora za rast do 470 kn. Za daljni rast bitnije je preskočiti otpor na 470-475, to je jak otpor koji treba slomiti, tako da, kolega zesko pripremite pare.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


1000 kom koje je riješeno u šusu na 450 kn je bilo lijepo za vidjeti i dalo je prostora za rast do 470 kn. Za daljni rast bitnije je preskočiti otpor na 470-475, to je jak otpor koji treba slomiti, tako da, kolega zesko pripremite pare.

para za burzu mora uvijek biti, iako sam dosta potrošio do 450, možda ste primjetili da se prethodni dan moglo sakupiti skoro trostruko više po nižoj cijeni nego je bio taj nalog na 450, danas malo odmaram i sklapam strategiju, ali ako zatreba neka interventna akcija, tu sam
okidač je uvijek spreman



1000 kom koje je riješeno u šusu na 450 kn je bilo lijepo za vidjeti i dalo je prostora za rast do 470 kn. Za daljni rast bitnije je preskočiti otpor na 470-475, to je jak otpor koji treba slomiti, tako da, kolega zesko pripremite pare.

para za burzu mora uvijek biti, iako sam dosta potrošio do 450, možda ste primjetili da se prethodni dan moglo sakupiti skoro trostruko više po nižoj cijeni nego je bio taj nalog na 450, danas malo odmaram i sklapam strategiju, ali ako zatreba neka interventna akcija, tu sam
okidač je uvijek spreman
[/quote]
Bravo kolega na iskrenosti. Čuvajte ušteđevinu.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

Svi na burzi čekaju medijsku oluju koja bi trebala objasniti da su dionice bilo u naravi , bilo preko fondova jedino mjesto za oplođivanje ušteđevina.
Brodarski fanovi agresivno reagiraju kada se kaže da narod, opečen, zazire od dijonica a još više od dijonica brodara.
Mislim da bi trebalo poraditi na promociji ATPL kao unosnog, mozda malo rizičnijeg blue chipa, a on je to zbog odluke uprave da 30 % zarade ide u dividendu.

Nasuprot tome imamo agresivne ispade, proročke eksplozije brodara i nesuvislo lupanje raznih indekasa koji su uvijek dobri; i kada padaju i kada rastu.

Dakle ATPL je potencijalno dobra dividenduša, narode sa novcima u čarapama.

Skrbnicki racun u Slatinskoj banci na 9. mjestu u top10 dionicara ATPL kupio 327 dionica.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Bilbija je dosta vec napravio za firmu. Promjenio je nacin upravljanja, stari kadrovi (uhljebi) su uklonjeni (superintendanti, charting itd.)….
Ali ima jos npr. veza CO i nekih dionicara (H.J) koji iako nisu zaposleni dirktno jos muzu atpl…

Pravi test je ovdje sto ce I.B napravit da firma se uzdigne iznad Baltic Dry indexa i oscilacija na trzistu.

Ali pokusava (da li ce uspjeti vidjet cemo) se prosirit poslovanje izvan dry bulka i to je pohvalno…..

totalno je nejasno kako lik koji ima cca 10% dionica bilo koje firme na svijetu moze sjesti u fotelju predsjednika upravnog odbora ? jos nejasnija stvar je prepustanje vođenja kompanijom tom istom liku dok pojedinacni dionicari iz vrha kompanije premasuju taj iznos dionica i drze se po strani cuvajuci svak svoj dio kao oci u glavi ? kakav faktor je igrac od 1,xy % osim sto je sin poznatog tate ? ima tu jos nejasnoca npr.ovdje svi pisu da ap navodno gomila lovu i pisu se hvalospjevi a poznato je da ne mogu ili ne zele placati dobavljace te tu ima dosta problema ? da li ce se i tu ici na reprogramiranje dugova ?
oporavak trzista,bdi indexi i ostale kratice su naravno prica za malu djecu jer se dionica pumpa po potrebi a isto tako i ispuse.transparentnost u ovoj kompaniji ne postoji,menađerski ugovori,pretumbacije,svak svakoga drzi u saci.opet cu se vratiti na onu tezu da je ib igrac clanova uprave i sve je ovo jedna velika predstava ciji zastor nema tko otvoriti jer nazalost znamo gdje zivimo.strane banke zanima naravno samo lova i njih nije briga kako su pojedini clanovi uprave dosli do dionica,ti clanovi su ionako stavili brodove kompanije pod hipoteke naravno nisu garantirali svojom imovinom,znaci rizik 0 (nula) sve ostalo je dobit.

Feniks@
Pročitam ovaj Vaš tekst i vjerujte ništa ne kužim o čemu pišete a na ZSE-u sam punih 13 godina.
Da niste temu promašili?
Pa ako je predsjednik uprave i cijela uprava natrpana dionicama firme kojom upravljaju to je poticaj da posluju što bolje pa da si temeljem tog pozitivnog poslovanja i dividendu isplaćuju. Zato ni ne prodaju dionice jer će u budućnosti moći pored plaće i od dividende lijepo živjeti. I sad Vi pišete kako ono ništa ne riskiraju. Svašta!


Feniks@
Pročitam ovaj Vaš tekst i vjerujte ništa ne kužim o čemu pišete a na ZSE-u sam punih 13 godina.
Da niste temu promašili?
Pa ako je predsjednik uprave i cijela uprava natrpana dionicama firme kojom upravljaju to je poticaj da posluju što bolje pa da si temeljem tog pozitivnog poslovanja i dividendu isplaćuju. Zato ni ne prodaju dionice jer će u budućnosti moći pored plaće i od dividende lijepo živjeti. I sad Vi pišete kako ono ništa ne riskiraju. Svašta!

Prijatelju mozes ti biti na zse 100 godina i opet ti nece biti jasno da kad nesto dobijes besplatno sve ostalo je profit i nemas sto izgubiti to je poanta price.i ne znam o kakvoj dividendi pricas ? Sto je to dividenda u ap ? Zar to postoji ?

Evo preporuke Investing.com: “STRONG BUY”

https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb-technical

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close