ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.05.2024. u 13:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
5.220
100
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Sada vidimo da su ostali razočarani potražnjom iz Kine i krive Kinu što je izostao oporavak. Očekivali su previše za prvu polovicu godine, a sada se nadaju tome u drugoj polovici. [emo_palacd]

ali koliko se ja sjećam prije 6 mjeseci su očekivanja svih analitičara za prvu polovicu godine bila baš nastavak pada BDI-a, dno na ljeto i neki support tek u drugoj polovici. nitko nije predviđao da bi pad mogao prestati prije jeseni, očekivalo se da će sredinom godine BDI biti niže nego na početku. a sigurno ne nekih 25% porasti, kako je ispalo. znam najbolje po sebi, ja sam računao da ću bar do rujna moći mirno kupovati po 220-250.

ali naravno tko zna možda još nešto i hoću [emo_namigusa]

Ovo se nije odnosilo na prošlogodišnje analize, nego na jednu objavljenu nedavno na forumu. Govorilo se o odgovornosti Kine za stanje u sektoru, razočaranošću kineskom potražnjom. Zato sam napisao da Grci očekuju da Kinezi jeftino za njih grade brodove i da ih poslije “nahrane” potražnjom i velikim vozarinama.

Glede kupnje, vidim da bi želio kupiti puno jeftinije nego ti se trenutno nudi. No nije li to prenisko za očekivati, pa zašto ne bi kupio po 300 uz ove poticajne pomake BDI-a zadnjih dana? Bolje i tako, nego da krene rast, a ti čekaš, pa se konačno odlučiš kupiti prekasno. Još ćeš od Kormilara kupiti na 1000. [emo_smijeh]
Neka zamisli o takvim nerealnim i nezamislivim cijenama ostanu samo kod mene, pa da ostanem praznih ruku kako je Kormilar najavio.
Spreman sam podnijeti tu žrtvu, a vi se ostali spasite.[emo_ljut][emo_palacg]

Mislim da je dosta malih ulagaca izaslo iz ATPL u zadnja 3-4 tjedna jer su mislili nesto ‘okrenuti’ na drugim dionicama koje su volatilne, pa se kasnije ‘vratiti’
DIoki, Varteks, IGh, Belje…i slicno..
To je napravilo mali pritisak na bid i cijena je nesto pala, ali ne bitno
Biti ce zanimljivo vidjeti razvoj kada se ekipa pokusa ponovno ukrcati da li ce to uspjeti na ovim levelima.
Recimo da je netko prodao 500 kom na 300….nisam siguran da ce se taj isti moci tako lako ukrcati po toj cijeni opet za koji mjesec
Da ne kazem netko tko bi htio recimo par tisuca komada…taj ce ili mjesecima probat na bitu skupljati (i pitanje je koliko ce tako skupiti) ili ce morati platiti dosta skuplje

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo kako izgleda Atlant centar u Dubrovniku.
Slika je negdje od 10.05.2013
Meni je fenomenalno.[emo_cool]

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

s obzirom da mi upload slike nije prošao, pogledajte ovdje

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1454138&page=7

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

molim fino ovog sa 10 dionica koji mi je sjeo na mojih 100 na bidu sa H da se pomakne inače ću opozvati nalog

opozvao

užasno mi drago kaj si gospari grade palaču ..al bi mi bilo draže da mi je dionica na 600 kuna

Atlant centar vrijedi oko 250 kn po dionici,ukljucujuci ostatak kredita kod pbz-a
Stara zgrada vrijedi oko 100 kuna po dionici,ona nema kredit.
Samo ove 2 stvari vrijede 350 kuna po dionici a cijena CIJELE ATLANTSKE na zse 300 kuna!!!
Ima li jeftinije dionice na zse,ili u Evropi?


Atlant centar vrijedi oko 250 kn po dionici,ukljucujuci ostatak kredita kod pbz-a
Stara zgrada vrijedi oko 100 kuna po dionici,ona nema kredit.

vrijedi onoliko koliko je kupac spreman platiti, a veliko je pitanje da sad prodaju bi li dobili i pola tog iznosa jer cijene nekretnina godinama padaju


Atlant centar vrijedi oko 250 kn po dionici,ukljucujuci ostatak kredita kod pbz-a
Stara zgrada vrijedi oko 100 kuna po dionici,ona nema kredit.
Samo ove 2 stvari vrijede 350 kuna po dionici a cijena CIJELE ATLANTSKE na zse 300 kuna!!!
Ima li jeftinije dionice na zse,ili u Evropi?
ima..jos je ovo precjenjeno..inace bi se otimali na ovim cijenama

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Dubrovačko područje je iznimka

Dok cijene stanova na Jadranu blago rastu, u Zagrebu i dalje padaju

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close