ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 13:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo nek dobro posluju i to mi je najveca dividenda. Imaju viziju i stabilne suvlasnike, a nagrada ce doci, mozda i u obliku dividende ili podjele trezorskih dionica koje kompanija kupi na burzi. To je isto jedna od predlozenih odluka za slijedecu GS.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Lani su dioničari izglasali odluku da se dobit tvrtke u 2017. od 81 milijun i 161 tisuće kuna zadrži u tvrtki za pokriće gubitaka iz prethodnih godina.Ako dioničari Atlantske plovidbe podrže prijedlog Uprave o zadržavanju dobiti, bit će to druga godina zaredom neisplate dividende u toj tvrtki.

koji dionicari o tom odlucuju ? naravno njih 5-6 u top 10.kome to najvise odgovara ? naravno isto njima.


Lani su dioničari izglasali odluku da se dobit tvrtke u 2017. od 81 milijun i 161 tisuće kuna zadrži u tvrtki za pokriće gubitaka iz prethodnih godina.Ako dioničari Atlantske plovidbe podrže prijedlog Uprave o zadržavanju dobiti, bit će to druga godina zaredom neisplate dividende u toj tvrtki.

koji dionicari o tom odlucuju ? naravno njih 5-6 u top 10.kome to najvise odgovara ? naravno isto njima.

Oprostite na pitanju, ali ja sam već 12 godina dioničar atpl – od famozne 2007. i koliko me sjećanje služi dividenda nije isplaćivana puno duže od zadnje dvije godine. Ili mi je nešto promaklo u vezi toga
?



Lani su dioničari izglasali odluku da se dobit tvrtke u 2017. od 81 milijun i 161 tisuće kuna zadrži u tvrtki za pokriće gubitaka iz prethodnih godina.Ako dioničari Atlantske plovidbe podrže prijedlog Uprave o zadržavanju dobiti, bit će to druga godina zaredom neisplate dividende u toj tvrtki.

koji dionicari o tom odlucuju ? naravno njih 5-6 u top 10.kome to najvise odgovara ? naravno isto njima.

Oprostite na pitanju, ali ja sam već 12 godina dioničar atpl – od famozne 2007. i koliko me sjećanje služi dividenda nije isplaćivana puno duže od zadnje dvije godine. Ili mi je nešto promaklo u vezi toga
?
[/quote]

Da u pravu ste a sve iz istog poriva guranjem u zaborav sve sto je bilo prije ukljucujuci nacin stjecanja velikih paketa isto tako velikih igraca.moj komentar je citiranje sa neta a ne nesto s cim se slazem.kakve koristi imaju mali dionicari od izbjegavanja isplacivanja dividende ? Apsolutno nikakve.Sada ti novci sluze kao ulog u buducnost ma kakva ona bila kao i podmirivanje dugova iz proslosti.Kad prođe taj perood eto nove krize i novog izgovora za neisplatu dividende i tako u krug.

Ne, nego neka pametno investiraju dobit, da za X godina kad dođe kriza imaju kapitala da se izvuku bez ogrebotina, kao sta su prodali hotele kad je bila frka. A cijena dionice na trzistu ce mi biti nagrada, a ne dividenda.
Ako ekipa nema pametne ideje gdje investirati visak novca od dobiti, onda nek isplate dividendu, ali i tako onda cijena dionice padne za taj iznos dividende, pa je dionicarima svejedno. I u valmaru su mi isplatili dividendu pa nikakva korist,,,, nama dionicarima isplatili dividendu, a dignu kredit za posao i placas kamate, genijalno 🙂 ,, jbga ja u svojoj firmi tako ne radim.


Ne, nego neka pametno investiraju dobit, da za X godina kad dođe kriza imaju kapitala da se izvuku bez ogrebotina, kao sta su prodali hotele kad je bila frka. A cijena dionice na trzistu ce mi biti nagrada, a ne dividenda.
Ako ekipa nema pametne ideje gdje investirati visak novca od dobiti, onda nek isplate dividendu, ali i tako onda cijena dionice padne za taj iznos dividende, pa je dionicarima svejedno. I u valmaru su mi isplatili dividendu pa nikakva korist,,,, nama dionicarima isplatili dividendu, a dignu kredit za posao i placas kamate, genijalno 🙂 ,, jbga ja u svojoj firmi tako ne radim.

eto ja nazalost nemam firmu ali da imam sigurno bi isplacivao dividendu a ne bi trpao sve u svoj đep ili bi bar podigao plate zaposlenicima da bar osjete taj povoljan vjetar,jer zadovoljan zaposlenik vrijedi dvostruko.isplatom dividende mali dionicar ima visestruku korist te mu raste povjerenje u kompaniju ovako nemaju nikakvu tj jos su s takvom politikom u minusu.prilikom izglasavanja takvih odluka mali dionicar nema mogucnosti utjecaja na istu vec to rijesavaju veci igraci sistemom kolicina dionica = broj glasova.ocito su promisljanja drugacija jer situacija nije blistava kako pojedinci pokusavaju docarati iz samo njima znanih razloga.



Ne, nego neka pametno investiraju dobit, da za X godina kad dođe kriza imaju kapitala da se izvuku bez ogrebotina, kao sta su prodali hotele kad je bila frka. A cijena dionice na trzistu ce mi biti nagrada, a ne dividenda.
Ako ekipa nema pametne ideje gdje investirati visak novca od dobiti, onda nek isplate dividendu, ali i tako onda cijena dionice padne za taj iznos dividende, pa je dionicarima svejedno. I u valmaru su mi isplatili dividendu pa nikakva korist,,,, nama dionicarima isplatili dividendu, a dignu kredit za posao i placas kamate, genijalno 🙂 ,, jbga ja u svojoj firmi tako ne radim.

eto ja nazalost nemam firmu ali da imam sigurno bi isplacivao dividendu a ne bi trpao sve u svoj đep ili bi bar podigao plate zaposlenicima da bar osjete taj povoljan vjetar,jer zadovoljan zaposlenik vrijedi dvostruko.isplatom dividende mali dionicar ima visestruku korist te mu raste povjerenje u kompaniju ovako nemaju nikakvu tj jos su s takvom politikom u minusu.prilikom izglasavanja takvih odluka mali dionicar nema mogucnosti utjecaja na istu vec to rijesavaju veci igraci sistemom kolicina dionica = broj glasova.ocito su promisljanja drugacija jer situacija nije blistava kako pojedinci pokusavaju docarati iz samo njima znanih razloga.
[/quote]

U posljednjih 10 tak godina odnosno velike krize uvjeti poslovanja su jako teški, to se osjeti na svim razinama. Baš se malo situacija počela popravljati i pade Agrokor i sve vrati na početak. Posljedice se u osjete jako. Nova podbilanca što se dogodilo još nije napravljena. Atlantska se bori kao lav, ti ljudi su tamo vrhunski znalci. Ja sam dioničar 15-tak godina i nemogu prigovoriti niti iz jednog objektivnog kuta. Složio bi se sa kolegom što vam to značida firma isplati dividendu pa uzme kredit za operativno poslovanje? Sav zadržani dobitak ionako imate u kapitalu firme. Mislim da još puno vremena treba proći da stasamo kao društvo i da zapravo naučimo što je dioničarstvo



Ne, nego neka pametno investiraju dobit, da za X godina kad dođe kriza imaju kapitala da se izvuku bez ogrebotina, kao sta su prodali hotele kad je bila frka. A cijena dionice na trzistu ce mi biti nagrada, a ne dividenda.
Ako ekipa nema pametne ideje gdje investirati visak novca od dobiti, onda nek isplate dividendu, ali i tako onda cijena dionice padne za taj iznos dividende, pa je dionicarima svejedno. I u valmaru su mi isplatili dividendu pa nikakva korist,,,, nama dionicarima isplatili dividendu, a dignu kredit za posao i placas kamate, genijalno 🙂 ,, jbga ja u svojoj firmi tako ne radim.

eto ja nazalost nemam firmu ali da imam sigurno bi isplacivao dividendu a ne bi trpao sve u svoj đep ili bi bar podigao plate zaposlenicima da bar osjete taj povoljan vjetar,jer zadovoljan zaposlenik vrijedi dvostruko.isplatom dividende mali dionicar ima visestruku korist te mu raste povjerenje u kompaniju ovako nemaju nikakvu tj jos su s takvom politikom u minusu.prilikom izglasavanja takvih odluka mali dionicar nema mogucnosti utjecaja na istu vec to rijesavaju veci igraci sistemom kolicina dionica = broj glasova.ocito su promisljanja drugacija jer situacija nije blistava kako pojedinci pokusavaju docarati iz samo njima znanih razloga.
[/quote]

zato fino otvoriš svoju firmu kad sve znaš, šta i kako :)) … nemoj tu parole izbacivati, a i plaće bar 2-3 puta veće daš ili bar na razini EUa, ne samo malo podignuti 😉



Ne, nego neka pametno investiraju dobit, da za X godina kad dođe kriza imaju kapitala da se izvuku bez ogrebotina, kao sta su prodali hotele kad je bila frka. A cijena dionice na trzistu ce mi biti nagrada, a ne dividenda.
Ako ekipa nema pametne ideje gdje investirati visak novca od dobiti, onda nek isplate dividendu, ali i tako onda cijena dionice padne za taj iznos dividende, pa je dionicarima svejedno. I u valmaru su mi isplatili dividendu pa nikakva korist,,,, nama dionicarima isplatili dividendu, a dignu kredit za posao i placas kamate, genijalno 🙂 ,, jbga ja u svojoj firmi tako ne radim.

eto ja nazalost nemam firmu ali da imam sigurno bi isplacivao dividendu a ne bi trpao sve u svoj đep ili bi bar podigao plate zaposlenicima da bar osjete taj povoljan vjetar,jer zadovoljan zaposlenik vrijedi dvostruko.isplatom dividende mali dionicar ima visestruku korist te mu raste povjerenje u kompaniju ovako nemaju nikakvu tj jos su s takvom politikom u minusu.prilikom izglasavanja takvih odluka mali dionicar nema mogucnosti utjecaja na istu vec to rijesavaju veci igraci sistemom kolicina dionica = broj glasova.ocito su promisljanja drugacija jer situacija nije blistava kako pojedinci pokusavaju docarati iz samo njima znanih razloga.
[/quote]
Pa naravno da je sa svojih 100 komada ATPL ne mogu imat jednaka glasacka prva kao g. I.B. koji ima 100 mil kuna…ili bi trebao imati???

Rastimo zajedno...

Može li netko napisati za ATPL koliko kojih brodova ima (panamax, supramax …) nema smisla da se prati rast CAPE-ova, ako tih brodova ATPL nema ako se ne varam.

kod Uljanik plovidbe su sva četiri bulkera tipa panamax ako se ne varam


zato fino otvoriš svoju firmu kad sve znaš, šta i kako :)) … nemoj tu parole izbacivati, a i plaće bar 2-3 puta veće daš ili bar na razini EUa, ne samo malo podignuti 😉

pa oni nisu otvorili svoju firmu i tu jest bit problema oni su je dobili na mala vrata i tu je najveca razlika dionicarstva & vlasnistva vani i u nas.dugovanja koja sada imaju prema obskrbljivacima nisu enormna ali stvaraju problem i losu ukupnu sliku.također stvara se dojam da imaju kapital za sve osim za one sto je sada nuzno i elementarno.kompanije iste vrste i slicne flote imaju totalno drugi pristup zaposlenicima kao i njihovim platama,naravno bolji zato i imaju dugogodisnji (ne)rijesiv problem sa zaposlenicima na brodovima kojeg sada krpe sa pomorcima iz ukrajine i azije.bit ce i gore….

Kurent.
Sve kompanije zapošljavaju jeftiniju radnu snagu ma od kuda ona bila.Jedino “bjela osoblje ” je ovisno o stručnosti uglavnom sa povjerenjem . Filipinci mornari plove i za 700$.

najvrednije stvari u životu su besplatne


Kurent.
Sve kompanije zapošljavaju jeftiniju radnu snagu ma od kuda ona bila.Jedino "bjela osoblje " je ovisno o stručnosti uglavnom sa povjerenjem . Filipinci mornari plove i za 700$.

Totalno netocno i neusporedivo. Postoji ITF minimum i niti jedan filipinac ne plovi ispod tog zahvaljujuci njihovoj vladi i jakom sindikatu na koji bi se nas trebao ugledati.Jedino hrvatski kadeti plove za 500$ mjesecno.
Nadam se da ne spamam temu uspoređujuci sto to znaci 700 $ u hrvatskoj a sto na filipinima.


Može li netko napisati za ATPL koliko kojih brodova ima (panamax, supramax …) nema smisla da se prati rast CAPE-ova, ako tih brodova ATPL nema ako se ne varam.

kod Uljanik plovidbe su sva četiri bulkera tipa panamax ako se ne varam

Zna li netko točan podatak o tipu i broju brodova kod Atlantske?

Jubito?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Sve lijepo piše na stranicama kompanije i u posljednjem burzovnom izvješću, s tim da je ugovor za City of Dubrovnik istekao.

http://www.atlant.hr/data/obavijest124.pdf
http://www.atlant.hr/data/obavijest127.pdf

1 AP Argosy bulk carrier 79.222,00 Panamax 2012
2 AP Jadran bulk carrier 79.335,50 Panamax 2012
3 Zagreb bulk carrier 79.964,00 Panamax 2008
4 Miho Pracat bulk carrier 79.898,00 Panamax 2008
5 AP Libertas bulk carrier 75.213,00 Panamax 2008
6 AP Astarea bulk carrier 57.552,50 Supramax 2012
7 AP Slano bulk carrier 57.494,00 Supramax 2012
8 AP Ston bulk carrier 57.480,00 Supramax 2012
9 AP Dubrava bulk carrier 38.703,10 Handy 2015
10 AP Revelin bulk carrier 38.795,40 Handy 2016
11 City of Dubrovnik bulk carrier 75.132,00 Panamax 1995
12 AP Sveti Vlaho bulk carrier 53.529,00 Supramax 2009
13 AP Držić bulk carrier 53.414,00 Supramax 2009

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close