ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 12:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Od 280 kn koliko je nedavno bila do trenutnih 332 kn.
Koliki je to prinos?

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


Od 280 kn koliko je nedavno bila do trenutnih 332 kn.
Koliki je to prinos?
cca 16-17%., ne znas sam izracunati ili nesto drugo , hmm

najvrednije stvari u životu su besplatne

Država planira prodati brod Jaružalo za kojeg je platila 923 milijuna kn jamstava.
Jan De Nul je angažirao hrvatsko odvjetničko društvo kao posrednika za otkup 80% završenog broda čija je ukupna ugovorena cijena 1280 milijuna kn.
Vlada bi trebala angažirati Atlantsku za posrednika u prodaji broda ako žele dobiti dobru cijenu.
AP je prodala/kupila desetine brodova samo u ovom stoljeću.

Bilbija +454 https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

Točno se vidjelo da bi to mogao biti on. Uglavnom tu je i to je lijepo znati 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Piše Croatia banka.

Iz dosadasnjeg iskustva, iza tih CB računa se obicno skriva neki spekulant ili vise njih. I to ne samo na ATPL. Dakle, moguće je da se radi o zajedničkom skrbnickom računu.

Sumnjam da bi se netko ozbiljan tko je ujedno vodeći dionicar i kandidat za novi UO igrao na takav način s vlasničkim racunima jer bi to moglo izgledati kao manipuliranje.


Vlada bi trebala angažirati Atlantsku za posrednika u prodaji broda ako žele dobiti dobru cijenu.
AP je prodala/kupila desetine brodova samo u ovom stoljeću.

slazem se u potpunosti ap je kupovala a pogotovo i u najvecoj mjeri prodavala brodove tako da u prodaji ima daleko vise iskustva nego u kupovini



Vlada bi trebala angažirati Atlantsku za posrednika u prodaji broda ako žele dobiti dobru cijenu.
AP je prodala/kupila desetine brodova samo u ovom stoljeću.

slazem se u potpunosti ap je kupovala a pogotovo i u najvecoj mjeri prodavala brodove tako da u prodaji ima daleko vise iskustva nego u kupovini
[/quote]

Da je tako, broj brodova u floti bio bi im manji od nule.


Da je tako, broj brodova u floti bio bi im manji od nule.

pazi ovako imas 10 brodova,prodas 8 a kupis 2 ,koliko imas brodova ?
a) manji od nule
b)veci od nule


Vrlo dobra vijest.
IB predsjednik upravnog odbora, a Kulaš glavni izvršni direktor i član upravnog odbora.
Ne može bolje.

Ja pokusavam naci razlog zasto je to dobro ali ne uspijevam.Gasenjem nadzornog odbora (iako su s njim nadzirali sami sebe) gasi se jedna od zadnjih poluga kontrole i unutarnje kontrole.nadzorni odbor nije poznat u anglosaksonaca jer su sve kompanije izrasle iz nule i osnovao ih je vecinom jedan covjek ili par njih udruzenih svojim kapitalom i svojim rizikom u uspijeh te nadzorni nije ni potreban dok se kod nasih modela privatizacije mahom radi o sumnjivim privatizacijama te su nadzorni odbori bili prijeko potrebni makar su neslavno zavrsili.
javna je tajna da se kulas baca u politicke vode i cilja na jednu od vodecih funkcija u zupaniji,mislim da im je ib malo pomutio planove jer je doveden kao osigurac da firmu ne preuzme netko drugi a izgleda da se malo oteo kontroli ili je postao jos jaci osigurac od preuzimanja.



Da je tako, broj brodova u floti bio bi im manji od nule.

pazi ovako imas 10 brodova,prodas 8 a kupis 2 ,koliko imas brodova ?
a) manji od nule
b)veci od nule
[/quote]

Vrlo zanimljiva rasprava.

Ipak, mislim da u centar rasprave treba staviti veliku mogućnost naglog rasta indeksa za brodove koje ATPL ima ( panamax i supramax ).

Što mislite kako će to utjecati na poslovanje i na cijenu dionice ?



Da je tako, broj brodova u floti bio bi im manji od nule.

pazi ovako imas 10 brodova,prodas 8 a kupis 2 ,koliko imas brodova ?
a) manji od nule
b)veci od nule
[/quote]

A otkud tih 10 brodova?
kurenat: “.. su sve kompanije izrasle iz nule ..”
Dakle kupnjom od prvog broda.

Prema tome tvoj navod da je Atlantska ” u najvecoj mjeri prodavala brodove” je laž jer je očito da su kupili više brodova nego prodali.

Tih 10 brodova je dobijeno od drzave diobom među brodarima davnh 50-tih proslog stoljeca da bi kompanija djelovala kao drzavna do 90-tih kada je presla u ruke nekolicine znamo kako makar zatvarali oci uz vec poznatu lakrdiju sa nadzornim odborima

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/dubrovacki-brodar-drugu-godinu-zaredom-dobit-od-42-milijuna-kn-odlucio-ostaviti-u-tvrtki/9040718/

ma da ..pa zakaj isplačivati dividendu ….kupite dionice na burzi pa si djelite i dalje … IB majstore …
nemoraš … odrat ćemo mi sami svoju dividendu ovde majstore …


https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/dubrovacki-brodar-drugu-godinu-zaredom-dobit-od-42-milijuna-kn-odlucio-ostaviti-u-tvrtki/9040718/

i ne trebaju mi isplatiti dividendu, neka pametno ulože dobit, a cijena rasta dionice će bit veća nagrada od bilo kakve dividende… šta mi vrijedi dividenda recimo na rivp, kad mi to nije utjecalo na porast dionice

New Report

Close