ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 09:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
74.670
1,425
52,40
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Uskoro stižu rezultati poslovanja za prvi kvartal nakon kojeg ćemo analizirati i uspoređivati u odnosu na prošlogodišnje poslovanje. Bez obzira na smanjenu flotu ove godine očekujem pozitivan rezultat, vozarine za panamaxe su više za cc.40%.

Uz to, vozarine za supre i handyje su veće 30% u odnosu na 1. kvartal 2017. Za očekivati je dobar izvještaj.

Znamo tko prodaje ali tko je pokupovao sve te količine

I šta sad reći za one koji su govorili da će ATPL na 300 kuna.. 300 kuna jako blizu i vidljivo na gledalici, kakva burza majko mila..

Ovo je stvarno sad već velik pad… čini se da IB ne daje više potporu. I mene opekla jutrošnja kupnja na 510 čini se… a hbg.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@ poaskubidu

Ak te to tješi, i mene je pukla na 510 kn.
Ne osvane li neka zaista jako loša vijest, možda i ne bude panike. A možda bude i veselja, ak je netko prodao toliko dionica iz nekih drugih razloga (hitna potreba za lovom), a ne zbog loše vijesti u ATPL koju sada svi očekuju.

Ljudi ne rasipajte lovu, jutros se lijepo vidjela indikativna cijena 300 Kn na onom velikom nalogu koji je pomeo bid. Očito su do toga spremni ići pa im nemojte davati više od toga. Nemate vi toliko casha koliko ovaj ima dionica koje će vam uvaliti, nećete ga zaustaviti ni na 550 ni na 500, a bogme ni na 400…

Ovakva reakcija od jutros ko da im je potonuo brod, a da nije bio osiguran. I dalje čekamo neku jakooo lošu vijest. Ako je ovo sve danas odrađeno na temelju povlaštenih informacija, onda bi trgovanje i trebalo poništiti, ali teško da ćemo to u Hrvatskoj doživjeti.
Ovi trenutno što pritišću cijenu su pod dojmom onog što se naveliko iznenada istresao na 510 kn. A uopće ne znaju zašto. Jednostavno, drhtave ručice.
I dalje čekamo objavu loše vijesti.

Na 490 kn je takva podrška, da nema brige od daljnjeg većeg pada. Ionako je i ovo previše pala s obzirom da se od loših vijesti očito dogodilo jedno veliko ništa.

Meni ovakav razvoj situacije nije neočekivan, niti me iznenađuje.
BDI je u opadanju nakon neuvjerljivog i sramežljivog oporavka, a na pomolu je trgovinski rat kojem se za sada ne mogu definirati niti razmjer, niti posljedice.
Dakle sve skupa oko brodarske industrije je trenutno prilično neizvjesno s više tmurnih nego pozitivnih vijesti na brodarskom horizontu.
I vani su cijene brodarskih dionica u rikvercu već danima.
Dok se ne vidi u kojem smjeru će krenuti mogući trgovački rat SAD – Kina i da li će se to pretvoriti u žešći gospodarski potres i globalnu rasprodaju dionica, nema naprijed, samo rikverc.
A trgovinski rat zapravo još nije ni počeo.
Dioničari brodarskih tvrtki su među većim zečevima, bježe glavom bez obzira na svaki nepoznati šum.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Pa kad nema obavijesti….Kontaktirao AP, po njima nema razloga za ovoliki pad cijene osobito sada kad je oporavak bulka vidljiv. Pitao za izlazak CO I razlog a odgovor – CO se ne vidi u buducem transformiranju I razvoju AP I stoga smanjuju udjel…..

ja kad sam izašao pred mjesec dva neki govorili a vidićeš da si se zaje….

Činjenica je da mi tu na forumu uvijek imamo objašnjenje za sve:
Kad raste – netko manipulira za dokap
Kad pada – opet netko manipulira, pojma nemam zašto.

Činjenica je u potpuno nečem drugom što se ne može objasniti baš tako jednostavno

Činjenica je da ti nisi napisao ništa novo ni pametno.
U petak je bio kraj ožujka, početkom travnja netko nije imao više dionica ili love da podmiri dug.

Ne pada dionica 20% u danu sama od sebe. Jasno je da se svim silama nastoji održati cijena, al tržište uvijek svede stvari na isti nazivnik. Omjer cijene i vrijednosti. Nešto u tom omjeru očito ne štima.

BDI – 3,7%

Izvukao sam se ovaj put ali meni ova kemijanja ne trebaju… uđeš jače na 510 i onda gledaš kako prodaja ide po 470 a 6 nalog na bidu je 300 kn. Prodao sam na kraju s nekom dobiti ali brate Zagrebačka banka se namjerila izaći i izaći će a imaju još 80 milja komada… srećom da gospodin IB podmiće leđa i drži ovu priču.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

AskBid @

Prerano si izašao. Trebalo je prodati evekuacijski i pošto-poto tek na objavu neke gadnije vijesti. Ali ak nemaš živaca za ovakve igrarije, onda i bolje da si prodao. Miran san je miran san.

New Report

Close