ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 21:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Upravo tako, prema optimističnim analizama oporavak brodara kreće krajem 2013. i posebno kroz 2014., ali zbog prevelikog broja novogradnji koje stižu najnovije analize ipak sugeriraju da bi se to moglo oduljiti najranije do 2015. Čak 822 broda će biti isporučena do kraja godine. BDI nije značajno porastao, bio je nedavno i na 1100 pa nije bilo ovakve euforije na dionici atpl. No činjenica je da su Ameri probili ATH na svojim indeksima, pa se i kod nas prelilo malo optimizma. No sve je to na klimavim nogama i istom lakoćom se može vratiti nazad, posebno ako Ameri krenu u korekciju (što je logično).

Novogradnje su poskupile u zadnje vrijeme, a to nešto govori, osjeća se dah laganog oporavka, no ništa neće ići preko noći. Ameri probili ATH sa svojim indexima, gdje je Crobex u odnosu na 2007 i ATH? Nije usporedivo, Crobi će svojim smjerom neovisno od moguće (i vrlo realne) korekcije u USA.


Nema razloga za nezadovljostvo Dioki je pao sa najviše oko 700 na sada oko 16 to je puno veći pad nego Atlanska sa najviše 3500 na 321.

Kolega, Dioki i Atlantska nisu uopće za usporedbu. Dioki je nakon cijene od 700 kn objavio svake godine gubitke na razini od 100 mil. kn, osim toga, već godinu dana uopće ne posluje. Atlantska je iduće godine nakon 3500 kn ostvarila preko 300 mil. kn dobiti, a i u narednim godina je poslovala pozitivno, isplaćivala dividende i dan danas ima dosta keša na računu i vrlo likvidnu imovinu (brodove koje može prodati kad god hoće da vrati kredite).


Atlanska nije pala bezveze

Više je nego očito da nije pala bezveze. U prijevodu, srušena je namjerno, mic po mic, bez prometa, bez ikakvih regulatornih ograničenja, a sve je bilo popraćeno objašnjenjima Erste-a i tvojih frendova. Volio bi da se obznane vlasnici dionica koji se kriju pod dva PBZ skrbnička računa u prvih deset.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Kolega, Dioki i Atlantska nisu uopće za usporedbu. Dioki je nakon cijene od 700 kn objavio svake godine gubitke na razini od 100 mil. kn, osim toga, već godinu dana uopće ne posluje. Atlantska je iduće godine nakon 3500 kn ostvarila preko 300 mil. kn dobiti, a i u narednim godina je poslovala pozitivno, isplaćivala dividende i dan danas ima dosta keša na računu i vrlo likvidnu imovinu (brodove koje može prodati kad god hoće da vrati kredite).

Jedino su slični u padu od ATH. AP od 3799 na 198 i Dioki od 704 na 9 kuna. Razlika 4%. Ako je u tih 4% utrpana ova razlika u poslovanju onda sve okej, obično se kaže što je puno slano nije ni mačku drago.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Novogradnje su poskupile u zadnje vrijeme, a to nešto govori, osjeća se dah laganog oporavka, no ništa neće ići preko noći. Ameri probili ATH sa svojim indexima, gdje je Crobex u odnosu na 2007 i ATH? Nije usporedivo, Crobi će svojim smjerom neovisno od moguće (i vrlo realne) korekcije u USA.

Poskupile su jer se naručuje sve više brodova zbog niske cijene, a to je atlantska plovidba propustila zbog pogrešne procjene da je vrijeme za kupnju dok su cijene novih brodova bile znatno više od ovih danas.
Ova usporedba s Amerima i crobexom ti baš ne stoji, jer se naše gospodarstvo nije oporavilo i za razliku od njihovog i dalje pada. Kako onda očekivati da će crobex krenuti “suvereno” nekim pozitivnim putem?[emo_palacd]

Kormilar

Atlanska je odradila brzinski 70% na vanjskoj euforiji, slijedi uskoro izvješće za I kvartal (neće biti dobro), novogradnje stižu i dalje (oporavak tek možda 2015),firma u minusu 2012, vjerovatno i 2013, te brodarine ispod isplativosti i plus korekcija koja vjerovatno slijedi na stranim burzama nakon ogromnoga rasta, zato je ovdje potreban velik oprez i nema mjesta euforiji.Pozdrav.

Atlanska je odradila brzinski 70% na vanjskoj euforiji, slijedi uskoro izvješće za I kvartal (neće biti dobro), novogradnje stižu i dalje (oporavak tek možda 2015),firma u minusu 2012, vjerovatno i 2013, te brodarine ispod isplativosti i plus korekcija koja vjerovatno slijedi na stranim burzama nakon ogromnoga rasta, zato je ovdje potreban velik oprez i nema mjesta euforiji.Pozdrav.

Stari, pa ti u svakom postu trabunjaš isto i “upozoravaš” na to da još iduće dvije-tri godine ništa…ha,ha,ha….pa ti čekaj s kupovinom još dvoje-tri godine. Ja sam pun ko brod i ne prodajem, vjerovao ti meni ili ne ispod 1000 kn, pa makar morao još godinama čekati, jer takav prinos kakav ću ostvariti ovdje, ne može mi dati niti jedna banka…

PersJesus, 18.03.2013. u 09:25
pa makar morao još godinama čekati
Ovako su govorili mnogi, počeli su s takvim izjavama ca. prije 2-3 godine.


Anonimno, 18.03.2013. u 10:05
pa makar morao još godinama čekati
Ovako su govorili mnogi, počeli su s takvim izjavama ca. prije 2-3 godine.
[/quote]

Ja sam spreman i popušit sve. Ili totalna pušiona ili prodaja na iznad 1000 kn….pa bumo vidjeli jel bu prije na 0 kn ili na 1000 kn.

Opet će se kupovati ispod 300 kn, ali ovaj puta više nego u prethodnom Buy-Sell krugu.


Atlanska je odradila brzinski 70% na vanjskoj euforiji, slijedi uskoro izvješće za I kvartal (neće biti dobro), novogradnje stižu i dalje (oporavak tek možda 2015),firma u minusu 2012, vjerovatno i 2013, te brodarine ispod isplativosti i plus korekcija koja vjerovatno slijedi na stranim burzama nakon ogromnoga rasta, zato je ovdje potreban velik oprez i nema mjesta euforiji.Pozdrav.

Stari, pa ti u svakom postu trabunjaš isto i "upozoravaš" na to da još iduće dvije-tri godine ništa…ha,ha,ha….pa ti čekaj s kupovinom još dvoje-tri godine. Ja sam pun ko brod i ne prodajem, vjerovao ti meni ili ne ispod 1000 kn, pa makar morao još godinama čekati, jer takav prinos kakav ću ostvariti ovdje, ne može mi dati niti jedna banka…
[/quote]

Maratonac, potpisujem, isto razmišljamo, vrag odnio prešu

cxy2012

komedija, kako si jako uporan ovdje za nekoga kome je kompanija u banani i sve je CRNO, ti tako intenzivno pišeš na forumu, očito radiš za nekoga tko skuplja, ili pokušava skupiti,,

to samo govori koliko je ovo odlična prilika 🙂 nadam se da će se naći ekipe tko će ti prodati po ispod 300, 200 da te zadovolji :), iako si imao prilike u zadnja 2-3 mjeseca,, vidi sa ERSTE, oni su bili za prodaju oko 200, možda imaju još po toj cijeni da prodaju,,,

New Report

Close