ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 14:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
19.418
372
52,20
52,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo nije za virovati.Svatko tko se takne u svetu kravu dobija ocjenu jedan.Prosjek ocjena mi pada.
Uskoro ću ući u crveno.Ponovit ću jednu pričicu:
Smrznuti vrabac pao na cestu.Prošla krava i posrala ga balegom.I vrabac oživio.Primjetila ga maca.
Hop i pojela vrapca.
Pouka:Nije ti neprijatelj onaj koji te sere,a ni prijatelj onaj koji te vadi iz govana.

pa dobro majku mu je li se u fi za 1Q uspoređuju podaci s istim kvartalom od lani ili s 4Q od lani?
malo vam je tanka priča[lol], lakše malo, po manje
evo ti pitanje hoće li 1Q 2010 bit lošiji od 1Q 2009 – to te pitam to odgovori
znaš ono BS ti je skraćeno za balans šiit, a ne za bul šit
[lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan




ATPL do sada nije uopće reagirala na rast BDI-a …


Do sada.

Za ATPL je bitan BPI cca 80% i BSI cca 20 %

Prosječan IV Q 2010 je BPI 3.665 BSI 2.134
Za ova dva mjeseca prosjek je——- BPI 3.505 BSI 2.283


Ako su ta dva indeksa važna za ATPL (a jesu!), onda se, sudeći po kretanju i jednog i drugog zadnjih 6 mjeseci, treba zapitati kakvu tendenciju će imati cijena dionice u sljedećem periodu.
[/quote]
Hvala!
I pored strelovitog rasta BPI i BSI u listopadu i relativno solidnih vozarina u studenom i prosincu
ATPL je ostvarila veliki gubitak u tom razdoblju.Slika potvrđuje da ne možemo očekivati značajniji
oporavak tih indeksa i da možemo očekivati slične poslovne rezultate i u prvom kvartalu.
Činjenica je da te gubitke ne generira samo pomorstvo,ali sigurno se puši u zraku/aviokompanija/
i na kopnu/hotelski biznis/ i to najviše u prvom i četvrtom kvartalu,u drugom se gotovo krpaju,
a samo u trečem ostvaruju veliku dobit koja nije dostatna da bi ta dva biznisa poslovala na
pozitivnoj nuli.I zaista ovaj podatak od 35 mil kn gubitka u četvrtom kvartalu i koristiti se sa
tim kao crvenom krpom i nije korektan.
Ali pričati o dobiti od 20 mil.u ovom kvartalu kao što radi kolega bigboss je još nekorektniji.
Za nepuna dva mjeseca ćemo vidjeti tko je bio u pravu.Bigboss ili ja.
[/quote]
Nekako mi se čini da su brodari postali zanimljiviji pogotovo sada kada je s CG završilo (gdje sam i ja popušio) do sada post dva na dan a sada se raspisali kao da će potgnuti u nebesa .Mislim da se svi slažemo a koliko vidim po pisanju da bi Atlanska ovu godinu mogla završiti s dobiti.

Vidim, društvo se raspisalo! Neka, neka!

Ja idem korigirati naloge s prodaje!

A 10.00, samo što nije!

[rolleyes]

Situacije je bolja ove godine nego prošle…
Situacija će biti bolja ove godine nego prošle
Ekonomija se oporavlja, trguje se više, cijene će rasti..to je valjda svima jasno…

mjesečne izvješteje čitajte ovdje
http://www.platou.com/dnn_site/LinkClick.aspx?fileticket=armRlG8cbdo%3d&tabid=120

E sad, kolka će biti dobit (a biti će) ovisi osim o brodarinama i o investicijama (a svi znamo da se naručuju ili će se naručivati novi brodovi), o prikazanoj amortizaciji, o turističkoj sezoni….zato nije poželjno baratati nikakvim brojkama…bar ne u ovom trenutku….

Kratanje brodova te eventualno zapinjanje po ledu se može vidjeti ovdje

http://www.atlant.hr/kretanje_brodova.php

Zaključak
Činjenica je da brodarine rastu i da pri ovim razinama kompanija posluje u plusu.


@lopina

4. kvartal 2009.???
Pa ne možeš uspoređivati sa ovim kvartalom jer su većina ugovora u tom kvartalu bila iz 1. ili 2. kvartala 2009. i te cijene su ušle u RDG. Pogledaj si cijene iz tih kvartala. O čemu ti pričaš????

@PerJesus
thanks kolig
AKo izračunaš cijenu 3 mjeseca po 27 000$ ili 3 mjeseca (1 mjesac 0$ + 2 mjeseca 41 000$) dođeš na isto. Sve ispod 3 mjeseca je gut đob za ATPL.

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

*prenosim post investitora sa yahoo-a, hoce li to biti tako vidjet cemo

FFA +125 to 175 tomorrow 4-Mar-10 05:04 pm Tone: Off the highs of the day on back of some profit taking post index on lighter volume.

Capes Index $35437: Mar 36000 unch +500/day q2 38250 unch/day +1000 Mar/Dec 34750 unch +750/day

Panamax Index $31271: Mar 32500 -250 +750/day q2 31000 -250 +500/day Mar/Dec 27250 -250 +250/day

Smax Index $25397: Mar 26500 -500 -250/day q2 26250 -750 -250/day Mar/dec 23000 unch +500/day
TSI 134.10 +1.90 (+1.4%) : Mar 128.00 unch -1.50/day Q2 125.00 unch -1.50/day Mar/Dec 123.00 unch -1.50/day

No pain no Game

tema atpl se izgleda pretvorila u kutak za lafontenove basne
jučer smo imali leminge, krave, danas vrapce i mačke
[lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

@ jjure
nemoj zaboravit na Tina Ujevica, ako si pomno pratio [smiley]

No pain no Game


Ovo nije za virovati.Svatko tko se takne u svetu kravu dobija ocjenu jedan.Prosjek ocjena mi pada.
Uskoro ću ući u crveno.Ponovit ću jednu pričicu:
Smrznuti vrabac pao na cestu.Prošla krava i posrala ga balegom.I vrabac oživio.Primjetila ga maca.
Hop i pojela vrapca.
Pouka:Nije ti neprijatelj onaj koji te sere,a ni prijatelj onaj koji te vadi iz govana.

[thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema


@ jjure
nemoj zaboravit na Tina Ujevica, ako si pomno pratio [smiley]

ma pratim ne trepćem, i ne mogu vjerovat šta sve čovjek mora gledat
al kad ništa poučno je ko školska lektira [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Kada će nestati ovih 500 kom na 1025,00 Kn?

Prodaja prejaka, nažalost. [undecid]

Uhljebe na ulicu!!!!!

New Report

Close