ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 04:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,31
116.588
2,229
52,40
52,60
15,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


U prvih 10 nema promijena, a BDI samo raste i raste.

Čudno, jer ja vidim upravo suprotno i očekivano kako samo pada i pada, a niži odavno nije bio!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

upitnik;

http://mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=LKPC-R-A

kolega, LKPC je na vrhu, a ATPL na minumumu .

Dosadilo mi je ovdje pisati, adje bok !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mislim da je uopće nepotrebno uspoređivati ATPL i LKPC, tako bi mogli uspoređvati sve firme na burzi i uvijek bi našli argumente za i protiv pri nekoj cijeni.

Moje osobno mišljenje je da je ATPL vrlo stabilna firma jako jako daleko od stečaja, što je danas u brodarskom biznisu vrlo važno jer će mnogi propasti, a oni koje neće bi mogli pokupiti vrhnje.

A to nema baš nikakve veze s tim da li je netko u top 10 prodavao ili kupovao LKPC.

Baltic Exchange Dry Index TM 1371(UP 27)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2015(UP 64)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1585(UP 17)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1296 (UP 14)
Baltic Exchange Handysize Index TM 644(UP 1)

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


upitnik;

http://mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=LKPC-R-A

kolega, LKPC je na vrhu, a ATPL na minumumu .

Dosadilo mi je ovdje pisati, adje bok !


I šta bi ovo sada trebalo značiti sada svatko vidi da cijelo vrijeme lažeš i iznosiš neistinite podatke.

O kakvom to vi vrhu i dnu pričate i tko ste vi da prosudite da li je dionica na vrhu ili je na dnu do sada se svaki put pokazalo da ste kupovali na vrhu a prodavali na dnu, malo više objektivnosti ne bi vam smetelo.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Ne vidim zbog čega neki kritiziraju prodaju brodova, a s druge strane prizivaju stečaj. Ako se za brodove dobila dobra cijena, a vozarine su trenutno toliko niske da se redovnim poslovanjem u core businessu ostvaruje gubitak ili minimalna dobit, zbog čega bi bilo loše prodati nekoliko brodova i iskoristiti taj novac recimo za prijevremenu otplatu kredita (zaduženost u odnosu na kapital je najniža barem od 2005. naovamo) ili pametno reinvestirati ili imati zalihu novca do povratka konjukture? Mislim da uprava zna što radi, a znaju to i sindikalisti i zato štopaju cijenu da se što više drhtavih ručica liši ovih vrijednih dionica u oversold zoni.


Ne vidim zbog čega neki kritiziraju prodaju brodova, a s druge strane prizivaju stečaj. Ako se za brodove dobila dobra cijena, a vozarine su trenutno toliko niske da se redovnim poslovanjem u core businessu ostvaruje gubitak ili minimalna dobit, zbog čega bi bilo loše prodati nekoliko brodova i iskoristiti taj novac recimo za prijevremenu otplatu kredita (zaduženost u odnosu na kapital je najniža barem od 2005. naovamo) ili pametno reinvestirati ili imati zalihu novca do povratka konjukture? Mislim da uprava zna što radi, a znaju to i sindikalisti i zato štopaju cijenu da se što više drhtavih ručica liši ovih vrijednih dionica u oversold zoni.

slažem se. definitivno dobar potez.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Mislim da je uopće nepotrebno uspoređivati ATPL i LKPC, tako bi mogli uspoređvati sve firme na burzi i uvijek bi našli argumente za i protiv pri nekoj cijeni.

I šta bi ovo sada trebalo značiti sada svatko vidi da cijelo vrijeme lažeš i iznosiš neistinite podatke.

kolega topalov,

ipak ste malo iskusniji forumaš od mene, te gdje nevidite poveznicu ???

kolega upitnik me samo danas nekoliko puta otvereno nazvao LAŽOVOM, a čime je sve o sebi rekao !

Poveznica LKPC i ATPL je puno veća nego što na prvu loptu možete argumentirati. Sada je već vrlo jasno da ista ekipa, sindikat, drma LKPC-om i ATPL-om u paraleli.

Problem je što su zapeli u LKPC i svim mogućim silama ovdje na forumu pa tako i burzi pokušavaju ATPL održati niskom dok se iz LKPC-a ne istresu.
Igrali su poker na LKPC i nadali se većem interesu odnosno boljoj cijeni u dokapu, ali kako od toga ništa sada imaju dvostruki problem.

Sad koji dio vam nije jasan kako povezuju LKPC s ATPL ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



@loris

Nosor0g, 17.08.2011. u 17:21
Naime , BID se konstantno popunjava, od jutra s 556 dionica i 34 naloga digao se na 42 naloga i 689 dionica, a ASK stalno povećava broj naloga s 245 na 251, ali im fali dionica koje stalno padaju svakom kupnjom po asku ili prodajom po BID-u.

Dragi moj kolega loris da ste mene poslušali i kupili LKPC po 800 kuna danas ne biste morali kukati i zapomagati jer bi već bili u plusu 60 kuna ovako ste u minusu 100 kuna ali vjerovatno je za sve kriva matematika jer ste vi izračunali da se LKPC tri na 2 boka.

Nosor0g, 17.08.2011. u 17:21
ATPL ima 500% veću dobit, BDI stalno raste iz TOP 10 nitko ne prodaje, a cijene pada na razinu ULPL ili lovi nove nizinske rekorde ???

Kolega nemojte obmanjivati forumaše ta veća dobit je od prodaje imovine brodova i avio komanije ali kad sve rasprodate nema šta donositi dobit i dobit će padati po toj stopi koju ste vi naveli.

BDI ne poriva ni 50% troškova tako nemojte obmanjivati forumaše.

Ako top10 počme prodavati po meni je to stečaj pred vratima jer u top10 se nalazi njih par koji su te dionice platili po 30 kuna i ako oni počmu bježati jao ti ga vama.

Sretno i sve najbolje jer sa ovom dionicom sreća će vam zaista trebati.

[/quote]

koliko točno treba dolara po brodu dnevnoi na koliko bi BDI trebao porasti da ATPL radi sa nulom, ako netko zna?
hvala

Frankly my dear, I don't give a damn!


koliko točno treba dolara po brodu dnevnoi na koliko bi BDI trebao porasti da ATPL radi sa nulom, ako netko zna?
hvala

znam ja naravno,

LKPC bi trebao doći na 900 da se vi i ostali iskrcate pa će ATPL rasti bez obzira na BDI .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


koliko točno treba dolara po brodu dnevnoi na koliko bi BDI trebao porasti da ATPL radi sa nulom, ako netko zna?
hvala

Evo troškovi, a BDI uvijek pomnoži sa x10, npr. BDI je 1634 x 10 = 16.340 USD dnevno.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



koliko točno treba dolara po brodu dnevnoi na koliko bi BDI trebao porasti da ATPL radi sa nulom, ako netko zna?
hvala

Evo troškovi, a BDI uvijek pomnoži sa x10, npr. BDI je 1634 x 10 = 16.340 USD dnevno.

[/quote]
Dobro organiziranof firmi opex je cca 5000-6000 USD/day

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

mene samo zanima u čemu prodavatelji brodara trenutno vide insiraciju?


mene samo zanima u čemu prodavatelji brodara trenutno vide insiraciju?

A mene to isto interesira kod kupaca. [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



mene samo zanima u čemu prodavatelji brodara trenutno vide insiraciju?

A mene to isto interesira kod kupaca. [lol]
[/quote]
700 Komada potrgovano?! Di tu vidite i jedne ili druge?! Tu se dvoje ili troje dioničara igra burze. [yawn] [yawn] [yawn] [yawn] [yawn]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close