ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 14:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
19.418
372
52,20
52,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kad broj dionica ATPL koji se računa za dividendu podijelim sa 12 ………ispada , da sam
na ime dionica dobila premalo ……….5.16666666 dionica…….. Kako to ?

To je taj iznos koji služži za obračun gotovine – porez ???

Sve što je manje od 12 dionica …..je gotovina koju oni preslažu u isplatu i oduzimaju porez?
A po kojoj cijeni množe tih 5.16666666 dionica -3% …….? Hvala na odgovoru.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Može li mi netko pomoći oko matematike. Imao sam 11 dionica u trenutku odluke o dovidendi, a na račun mi je sjelo 1.023,00 kn. Po kojoj cijeni dionice se obračunava? Na tu cifru krizni harač bi trebao biti 0 ako se ne varam?

branac je sve objasnio 2 ili 3 stranice ranije.

93 kn po dionici je bila matematika i na 11 dionica dobivas 1023 kn. na tu cifru nema poreza

pitanje je od koje love će AP platiti porez… ovih cca. 5.000.000,00 kn treba namaknuti prodajom dionica (cca.4700 komada) koje su ostale kod njih a očito je da se nemože prosipati po bidu odjednom jer bi cijena previše pala…zato mislim da smo trenutno taoci i ovog harača koji treba platiti…jedino ako AP ne iskoristi svoj keš i otkupi te dionice za trezor opet…


Može li mi netko pomoći oko matematike. Imao sam 11 dionica u trenutku odluke o dovidendi, a na račun mi je sjelo 1.023,00 kn. Po kojoj cijeni dionice se obračunava? Na tu cifru krizni harač bi trebao biti 0 ako se ne varam?

očigledno je vrijednost dionice kod obračuna bila 1120 kn … 1120×11=12320 kn * 8,3 % = 1022,56 kn ( 100/12 = 8,3) , harača nema…



je ima neko broj telefona atpl-a sektor za dionice.
naime zakinuli su me za jednu dionicu pa bi htio malo popricati s njima

buda je nekoliko stranica prije dao ovaj broj
020 356 146

[/quote]

mom brokeru dali broj iz sda kad je registrirao moje dionice.zovem a stalno zauzeto.


a ništa,čekat ću je između 800-850 za dokup..to je moj konačni odgovor..koja selendra od burze,ako padaju građevinari,mora padati i atpl,bez obzira što sada radi u plusu,pa najlogičnije rješenje je dokup,e sada,dokle će je klat..to je ono…

Kolega alt 333 je iznio jednu veliku istinu. Zahvaljujem mu jer mi je otvorio oči.

A ja se najprije moram ispričat kolegi Perjesusu zbog neuviđajnosti onog šta mi je govorio da sam požurio s kupnjom atpl.
Priznajem da sam malo poletio s kupnjom dionica atpl i zato sam ih danas konačno prodao. Svejedno sa nekom zaradom jer sam kupio ispod 1000 kuna pa nije bilo uzaludno trgovanje. Ono optimistično očekivanje 1150 se neće tako skoro ostvarit, gadno sam pogrješio.

Od šume se ne vidi drvo, a mi smo svi skupa očito zaboravili šta se zapravo događa.
Sjetimo se očekivanja nakon proboja bolingera , zna se šta tehnička analiza kaže o tom: kad se probije bolinger iz usko formiranog kanala može se očekivat velik pomak cijene u smjeru proboja.

Proboj prema dolje smo vidjeli, al izgleda da nije velik kako bi se očekivalo i da pad nije dovršen. Korekciju možemo očekivat do prvog klastera potpore na razini između 850 i 900 kuna. Tek se time ispunjavaju preduvjeti za ispunjenje obrasca i obrat trenda.

Pozdrav kolegi Perjesusu još jednom.
Ostalima sretno, nemojte opet blatit me da vas nisam upozorio il da ja rušim svojim komentarima dionice.

never surrender


pitanje je od koje love će AP platiti porez… ovih cca. 5.000.000,00 kn treba namaknuti prodajom dionica (cca.4700 komada) koje su ostale kod njih a očito je da se nemože prosipati po bidu odjednom jer bi cijena previše pala…zato mislim da smo trenutno taoci i ovog harača koji treba platiti…jedino ako AP ne iskoristi svoj keš i otkupi te dionice za trezor opet…

točno.ovo će mislim ići blok transakcijom,a kupit će trezor.
da podsjetimo one koji su zaboravili

http://www.hanfa.hr/uploads/17-07-10.pdf

Osobno mislim da si totalno profulao ali budemo vidli no

brodari vani..
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,TBSI&d=e

DRYS 1:08PM ET 6.57 Up 0.33 Up 5.29%
DSX 1:07PM ET 15.51 Up 1.16 Up 8.06%
EGLE 1:08PM ET 5.26 Up 0.41 Up 8.45%
ESEA 12:43pm ET 4.15 Up 0.13 Up 3.23%
EXM 1:07pm ET 6.15 Up 0.26 Up 4.41%
GNK 1:08PM ET 22.88 Up 2.16 Up 10.42%
NM 1:05pm ET 5.63 Up 0.29 Up 5.43%
TBSI 12:51pm ET 7.49 Down 0.01 Down 0.13%

rio…
http://finance.yahoo.com/q?s=RIO.L&=

Na putu prema gore



a ništa,čekat ću je između 800-850 za dokup..to je moj konačni odgovor..koja selendra od burze,ako padaju građevinari,mora padati i atpl,bez obzira što sada radi u plusu,pa najlogičnije rješenje je dokup,e sada,dokle će je klat..to je ono…

Kolega alt 333 je iznio jednu veliku istinu. Zahvaljujem mu jer mi je otvorio oči.

A ja se najprije moram ispričat kolegi Perjesusu zbog neuviđajnosti onog šta mi je govorio da sam požurio s kupnjom atpl.
Priznajem da sam malo poletio s kupnjom dionica atpl i zato sam ih danas konačno prodao. Svejedno sa nekom zaradom jer sam kupio ispod 1000 kuna pa nije bilo uzaludno trgovanje. Ono optimistično očekivanje 1150 se neće tako skoro ostvarit, gadno sam pogrješio.

Od šume se ne vidi drvo, a mi smo svi skupa očito zaboravili šta se zapravo događa.
Sjetimo se očekivanja nakon proboja bolingera , zna se šta tehnička analiza kaže o tom: kad se probije bolinger iz usko formiranog kanala može se očekivat velik pomak cijene u smjeru proboja.

Proboj prema dolje smo vidjeli, al izgleda da nije velik kako bi se očekivalo i da pad nije dovršen. Korekciju možemo očekivat do prvog klastera potpore na razini između 850 i 900 kuna. Tek se time ispunjavaju preduvjeti za ispunjenje obrasca i obrat trenda.

Pozdrav kolegi Perjesusu još jednom.
Ostalima sretno, nemojte opet blatit me da vas nisam upozorio il da ja rušim svojim komentarima dionice.
[/quote]
Gadno se varaš, kad ovo krene gore vataćeš se za glavu….

New Report

Close