ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 16:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
17.449
333
52,40
52,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Biti će smiješno vidjeti BDI na 5000 a dionicu na 800. [proud]

Ma i neće baš. Kako god dajem nekakve minimalne šanse da ode oko 800,00, ma prije nikakve nego minimalne. A kakav bi to dokup bio.
[cool]

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


Biti će smiješno vidjeti BDI na 5000 a dionicu na 800. [proud]

iz tvojih usta u bozje usi [thumbsup]

Dry bulk Baltic Dry Index rose 45 points (1.11 percent) to 4107 points Friday

Baltic Exchange Dry Index 4107 UP 45
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6655 UP 15 BCI Baltic Exchange Capesize Index 6655 UP 15
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3928 UP 98 BPI Baltic Exchange Panamax Index 3928 UP 98
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2382 UP 14 BSI Baltic Exchange Supramax Index 2382 UP 14
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1182 UP 12 BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1182 UP 12

Evo da se javi jedan dugoročni(ali ne po uvjerenju nego silom prilike)srećom u ovoj dionici(jer je izuzetno volatilna i mislim dobra)sam došao u pozitivnu nulu i izašao,pa sad to čekam na ulpl,a ovu pratim jer je ona pokretač svih ostalih brodara,a vama drage kolege želim čim več zarade na našoj miljenici(našoj jer sam iz grada),pozdrav [thumbsup]

stigla stambena stednja,,,,sad sve u atlantsku!!pozitivno poslujemo ,to je najvaznije…

Polako se kreće…..Stara je vijest i nema puno direktne veze s Atpl ali ……

Retail Container Volume Could See Increases in 2010

WASHINGTON, November 23, 2009 – Import cargo volume at the nation’s major retail container ports could see its first year-over-year increases in more than two years beginning in early 2010, according to the monthly Port Tracker report released today by the National Retail Federation and IHS Global Insight.

“This could be the turnaround we’ve been waiting to see for a long time,” NRF Vice President for Supply Chain and Customs Policy Jonathan Gold said. “There’s not enough data yet to establish a clear trend, but we’re hopeful that this is a sign of recovery.”

Pozdrav sugrađanki. Skrpljen-spašen kike.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

dobre vijesti iz amerike svi terminski indeksi u plusu biće smo zato i mi malo preokrenuli

WASHINGTON – Dobre vijesti s američkog tržišta rada. Poslodavci su u studenome ukinuli 11 tisuća radnih mjesta, manje nego se očekivalo.
To je najmanji mjesečni pad zapolsnosti u gotovo dvije godine, točnije od prosinca 2007. Stopa nezaposlenosti pala je na 10 posto. Ovi podaci dali su novi vjetar u leđa da je oporavak američke ekonomije u punom jeku. Čak četiri sektora bilježe rast zaposlenosti, a među njima je i javni sektor.

Najviše je porasla zaposlenost u profesionalnim i poslovnim uslugama, 86 tisuća dok su obrazovanje i zdravstvo dodali 40 tisuća novih radnih mjesta. Naravno, reagirali su i futuresi koji bilježe snažan rast prije početka trgovine na Wall Streetu. Od prosinca 2007. kad je počela recesija izgubljeno je 7,2 milijuna radnih mjesta.

Evo još dobrih vijesti preko bare,zapravo odličnih vijesti
[smiley]

budući da svijet funkcionira po principu ravnoteže naši brodari moraju biti u crvenom zbog ovog:
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

amo sad vidit oće bit opet istresanja čistačice upravo…. sad.
što se čeka? al se misli da će još rast 🙂


dobre vijesti iz amerike svi terminski indeksi u plusu biće smo zato i mi malo preokrenuli

Očekujem još jedan žestok pad u USA, pa od početka krize bez posla je tamo ostalo 7,2 miljuna amera, tko će to potaknuti osobnu potrošnju bez koje nema rasta? Zato sam juče izašao sve što sam tamo imao. Najavljen je i kraj TARP programa, nema više printanja dolara, a i kamete će up, tek će vrijeme pred nama pokazati može li (još uvijek) najjače svijetsko gospodarsvo uopće funkcionirati bez "stimulacijskih mjera". A.Artuković bi rekao "dopuštam mogućnost", no ja u to ne vjerujem.

Što se tiče naše miljenice ona vrijedi više to nije dvojbeno, posebno na ovoj razini vozarina, no glavni problem ATPL jest da trenutačno nije intresantna mirovincima a drugih ozbiljnih kupaca na zse nema. Masa malih dioničara, hrpa sitnih trejdera, a sve pod zajednički nazivnik "puno zuje malo meda daju". Ipak, sugeriram da pogledate post Megdana na mojnovac pod usporedba brodara, taj ili sličan graf volio bi vidjeti i na ATPL jednog dana u 1H 2010 i ne prodavam ispod cijene pa makar morao čekati i 2015.

Sorry društvo, no ja sam pesimista i dalje kao takav tvrdim da će naša ATPL potegnuti prije smaknuća još debelo gore. Ovaj današnji pad od, nisam pratio koliko posto jer nisam bio doma, no gledajuči sada razvučeni fibo OK… odrađena ii-kica na večini dionica koje pratim kao i na Crobexu… Super u ponedjeljak idemo dalje i ja ovdje ne vidim nikakav problem. Neznam ako ga netko vidi slobodno mi javi bit ću mu jako zahvalan, ali molim da mi to potkrijepi činjenicama ili bolje ako je u mogućnosti kakvim grafom.
LP svima, pa i optimistima koji stalno gunđaju o velikom smaknuću svijeta. Do tada ima još dvije tri godine pa Nas baš briga. "Hej haj baš nas briga vozamo se na taljiga " Živi zdravi i veseli bili !! [angry]

I very much love INGRA !!

Poštovani GMB GUBERNATORE,evo malo kasno odgovaram na vašu opasku ,al eto neki od nas imaju život i posao koji vode i od kojeg žive pa nisu baš sveprisutni na PD.Dakle između 1000 i 1200 kn je razlika cca 200kn što na recimo na 200 dionica iznosi cca 40000kn što je za neke,možda i vas kikiriki,al ja to ne gledam tako.Čini se da ste skloni računanju što ono se kaže ofrlje što ne priliči iskusnom investitoru poput vas i zaista me čudi takav stav.Ako dionica skoči 500kn od sad,onda su oni koji su kupovali ispod 1000 u plusu za600- 650kn po dionici,evo priznajem ja bi rado bio među njima…,a nažalost nisam ,prosjek mi je 1100kn.A ako vi smatrate da ispod 1000 nije dobra cijena ,….a onda ne kupujte…….
Kolega peromadjar ako ste u mome postu iščitali nestrpljivost ,čudi me jer to mi nije bila namjera,a taktika šuti,kupuj i ne talasaj i nije loša,al eto PD forum je mijesto za razmjenu promišljanja pa onda mi dođe ponekad i napišem što mislim i čini se da me to svrstava u manjinu na ovome forumu,jer eto pišem što zaista mislim…U ovoj sam dionici od 2007.,xy puta ušao i izašao i definitivno nisam nesigurni špekulant,a druker još manje,u principu više čitam nego što pišem,a to nije drukerska politika,zar ne.Uglavnom drago mi je da su dva tako uvažena člana ovog foruma obratila pažnju na moj skromni post.

[quoteGUBERNATOR
francescoa to je dobra osnova za investiranje u ovu dionicu.Tko je uhvatio ispod 1000 napravio je dobar posao

kakva je razlika između 1000 i 1100 ili 1200 a koje ovo, kako kažete, prilika za investiranje? nikakva raekao bih..

Prvi suvisli spot u zadnjih nekoliko mjeseci. Gubernator vam poručuje ako vam je ovo jeftino radije šutite i kupujte iz mjeseca u mjesec po ovim cjenama, vi ćete bit ti koji će na kraju profitirat kad imate priliku kupovati ovako jeftino, a ne ovi koji stalno prodaju, zar ne???

Ne znam čemu onda toliko čemera i jada. Il će izgleda bit da ste svi jaaako postali nestrpljivi?
A nestrpljivost je loš znak. Znak nesigurnosti. I nevjerice.

Ma kao što sam mislio, nema ovdje dugoročnih investitora koliko ih se predstavlja, možda par njih koji se tu i tamo jave, ostalo sve puno loših drukera i špekulanata koji čekaju da im bilo tko napuca cjenu da bi mogli profitirat. Al ne ide to baš tako jednostavno, zato i kukaju. Takvi se najlakše prepoznaju. ][/quote]


Sorry društvo, no ja sam pesimista i dalje kao takav tvrdim da će naša ATPL potegnuti prije smaknuća još debelo gore. Ovaj današnji pad od, nisam pratio koliko posto jer nisam bio doma, no gledajuči sada razvučeni fibo OK… odrađena ii-kica na večini dionica koje pratim kao i na Crobexu… Super u ponedjeljak idemo dalje i ja ovdje ne vidim nikakav problem. Neznam ako ga netko vidi slobodno mi javi bit ću mu jako zahvalan, ali molim da mi to potkrijepi činjenicama ili bolje ako je u mogućnosti kakvim grafom.
LP svima, pa i optimistima koji stalno gunđaju o velikom smaknuću svijeta. Do tada ima još dvije tri godine pa Nas baš briga. "Hej haj baš nas briga vozamo se na taljiga " Živi zdravi i veseli bili !! [angry]

ako misliš da će za 3 godine smaknuće svijeta onda ti ATPL neće narasti niti kunu. Niti kratkoročno niti srednjeročno niti nikakoročno zato jer automatski imaš blokadu u toku misli. tj. znaš da ćeš ju morati prodavati i ona ne može rasti niti u teoriji. Ono što pokreće tržišta je mašta i očekivanja ( a očekivanja su ništa drugo do li mašta), a ako si ju sam sebi u startu ubio, ubio si i tržište. Pa sve vas moram učiti [cool]

New Report

Close