ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 22:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jel godišnja dobit (u pdf. file gore) implicira da je dobit u 4q bila oko 150 milja kuna… nekako mi to izgleda previše



Što se tiče namire. Ako je određen zadnji dan namire 31.1.2009. koji je subota (ne radi SDA), logično je proknjiženje prvi idući radni dan, dakle u ponedjeljak 2.2.2009. Prema tome, danas je zadnji dan kupnje, sve je jasno.

a po čemu ti je to logično, da mi je znati? Zar misliš da će pomaknuti datume samo zato da bi mogli dobiti dividendnu oni koji danas kupuju?? STvarno svašta…
[/quote]
Zadnji dan kupnje bio je jučer.U subotu SDA ne radi,a 27 +3=30.

Tako je, juče je bio zadnji dan kupnje. Upravo zvao SDA potvrdili da tko danas kupi bit će upisan tek u ponedjeljak 02.02., a za dividendu treba biti upisan 31.01.

U svijetlu ove činjenice možda i ne mora biti toliko krivo onima koji su zakasnili jer sigurno će biti danas onih koji će izlaziti jer su bili unutra samo radi dividende pa se možda i upeca koja dionica nešto jeftinije nego juče…
Eto za svakog po nešto [wink]

…..jutro

-Ako sam dobro skužio dobit je malo više od 150 mil. USD …..(,a ne Kn)

-Ovo što ide u dividendu je cca. 1/15 (slovima : jedna petnaestina) …..
…..a možda bude i manje , obzirom na tečaj ….

-Neka im i bude taj gubitak (kao fol) od 10 mil USD …..

-A gdje je ostatak …… , zar nije bilo pola prošlih godina ……??????

…..kada sretnem svo starog intimusa V.L. ….popričati ćemo o ostatku ….. [smiley]

.Dr M Wagner

Aha, tako znači. Netko je mogao jučer kupiti dionice po 78x i danas prodati odmah po otvaranju po 78x i još si zaraditi dividendu. Ma nije li to krasno… daj mi nađite još takvih burzi i još takvih dionica, rado bih tako trgovao…


Sramota da toliki znalci neznaju šta je T+3. [cry] Barbosa/lanica su dobro napisali. Vi koji ste nadrobili gluposti mogli ste bar dodati da mislite da je danas zadnji dan za šoping.

S druge strane nije li logično da je jučer bio zadnji dan šopingiranja dok se još nije sigurno znalo bude/nebude isplate. [cry]


Kolega kaj nije cilj držati dionicu i svake godine dobivati dividendu?
meni je to cilj, nema lijepšeg od toga.

A vi i slični bi htjeli biti u atpl samo 24 sata da bi dobili dividendu.
E neide to tako dragi kolega.

trebate se malo i živcirati ovdje da se zaradi.
A na atpl nije lagano, ali eto isplati se.

A neki bi atpl za 200 kuna?
Pa kako?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Dokaz kako na burzi postoji gomila budala.
Jucer bio ex dividend day i ljudi stavljaju naloge iznad zakljucne cijene jucer a trebalo bi pasti za 50 kuna.
Jad i bijeda.., jao..


A zašto bi trebala pasti? je li zato što je ti očekuješ na 700 ili što…? Tvrtka u ovim vremenima daje 50kn ili 6% predujma dividende, BDI raste, brodari vani rastu, EU, SAD se zeleni, a po tebi bi ATPL trebala pasti 50kn??? Da imamo normalne mirovinske fondove, a ne ove menadžerčiće onda bi im današnja vijest bila čisti BUY signal jer je za očekivati da uprava sredinom godine donese odluku o ispalati i ostatka dividende. Za fondove bi to u ovim vremenima trebala biti ključna informacija jer im garantirani prinos od xx% nitko drugi ne može dati.


Dokaz kako na burzi postoji gomila budala.
Jucer bio ex dividend day i ljudi stavljaju naloge iznad zakljucne cijene jucer a trebalo bi pasti za 50 kuna.
Jad i bijeda.., jao..

ja sam rekao da se ispričavam ako sam krivo mislio, ne razumijem se najbolje u te stvari. Evo još jednom, ispričavam se svima što sam mislio da je danas zadnji dan za kupnju ako se hoće imati dividenda.

A ti bahati Bluemanu, odi ljudima objašnjavaj na INGRU kak je to super i da bi cijena trebala biti 80. Ta firma je mulj i nemaju para za poslovanje pa rade dokape. Ovi s druge strane su nešto najboolje i najjače na ZSE i dijele dividendu i to 7% yield na cijenu i to u vrijeme "krize".

To što ti ne razumješ zašto se cijena drži i ne pada za 50kn je _tvoje_ neznanje, a ne neznanje burzovne publike koja kupuje dobru firmu.

Ajd bok.

I'LL BE BACK


Dokaz kako na burzi postoji gomila budala.
Jucer bio ex dividend day i ljudi stavljaju naloge iznad zakljucne cijene jucer a trebalo bi pasti za 50 kuna.
Jad i bijeda.., jao..

Pa zar nije ex dividend day upravo danas, jer pravo na dividendu stječu svi oni koji su upisani u SDA 31.01., a ako se danas kupe dionice, biti će upisane upravo 31.01.


…..jutro

-Ako sam dobro skužio dobit je malo više od 150 mil. USD …..(,a ne Kn)

-Ovo što ide u dividendu je cca. 1/15 (slovima : jedna petnaestina) …..
…..a možda bude i manje , obzirom na tečaj ….

-Neka im i bude taj gubitak (kao fol) od 10 mil USD …..

-A gdje je ostatak …… , zar nije bilo pola prošlih godina ……??????

…..kada sretnem svo starog intimusa V.L. ….popričati ćemo o ostatku ….. [smiley]

.Dr M Wagner


pitam za zadnji kvartal, ne za cijelu godinu, i naravno da znam da se radi o dolarima (150 $ otprilike 840 kn – 700 kn (1,2,3,q) jednako optilike 150 milja kuna u 4q) … kad sve moram nacrtat


Dokaz kako na burzi postoji gomila budala.
Jucer bio ex dividend day i ljudi stavljaju naloge iznad zakljucne cijene jucer a trebalo bi pasti za 50 kuna.
Jad i bijeda.., jao..

A zašto bi trebalo pasti? Pa na ovim razinama je cijena bila i prije nego li je uprava najavila mogućnost isplate dividende. Oni skokovi preko 840 su bili potaknuti dividendom, a ovo sad je normalo ponašanje ove dionice, bdi lagano raste, ostali brodari se također lagani dižu i nema razloga da sad cijena padne za tih 50 kn.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

SDA kaže ako si na investoru moraš odregistrirati dionice da bi stekao pravo na dividendu, u PBZ-u kažu da će dividenda sjesti na račun investora.

jedno pitanje, ako netko zna odgovor.
budući da je ovo predujam dividende, u slučaju isplate ostatka, kao granični datum se uzima ovaj sa sjednice, ili uprava može izglasati novi datum?


jedno pitanje, ako netko zna odgovor.
budući da je ovo predujam dividende, u slučaju isplate ostatka, kao granični datum se uzima ovaj sa sjednice, ili uprava može izglasati novi datum?

Novi datum

jel netko ima opće pojima kaj znači predujam dividende? ***obrisano***

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close