ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 03:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
17.449
333
52,40
52,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ajde ne kukajte više, postoje samo dvije mogućnosti:

1. kikiriki koštice (divyield 150%), sto kuna sto dionica
2. do božića smo na crobex 4k

trenutno stanje je neodrživo a obadvije navedene varijante nisu za baciti

Heaven or Las Vegas

I, kakve su tvoje procjene za buducnost?

Daklem.. što se tiče procjena.. trenutno nam je glavni neprijatelj velika neizvjesnost s negativnim predznakom koja je dovela do panike i ovog stampeda (low visibility, nemoguće ispravno procijeniti buduće zarade firmi, a time i cijene njihovih dionica, al je prilično sigurno da će biti znatno lošije, tako da mnogo ulagača želi izaći i stati sa strane dok se magla ne podigne). Po svojoj prirodi u panici se obično pretjera (kao i u euforiji), tako da nam se sad pruža prilika (onima koji su si pripremili škrinjicu dukata) da se vratimo iz minusa i bez "potpunog" oporavka burze, ili da ga bar značajno umanjimo.

Smatram da su se preko vikenda glave prodavatelja bar donekle ohladile, kako kod nas tako i vani.. ova sastančenja G7 i EU bi trebala dovest do toga da sve više ljudi gleda na burzu kao priliku a ne prijetnju. Stoga se nadam da ćemo idući tjedan završiti u plusu, a ako se ne pojavi još koje čudovište iz ormara možda će nam povjesničari 😉 poslije reći da smo 10.10.2008. dotaknuli dno ovogodišnje krize, bar što se tiče visine, hm.. nizine burzovnih indeksa.

Ono što je dovelo do panike, tj. stampeda je prestanak rada srca financijskog krvotoka, koje je trenutno na (državnim) aparatima.. banke su prestale s posuđivanjem novca, kredit je presušio, što sve više firmi dovodi u opasnost od nesolventnosti i bankrota, a svaki dodatni dan takvog stanja multiplikativno negativno djeluje na budućnost, jer će biti potrebno sanirati sve veće gubitke, te se iz te pat pozicije treba izaći šta prije.

Što se tiče ATPL i bulkera općenito, vjerujem da će se stvari (Kina) opet zahuktati, samo pitanje je u kojoj mjeri. Skeptičan sam prema obaranju trenutno važećeg BDI rekorda.. te mi se čini da bismo targete za ATPL trebali umanjiti za nekih 20-ak posto (čisto odokativno), što mi je osobno OK s obzirom da sam relativno uspješno izbjegao ovomjesečnu kataklizmu te se nadam prosjek ulaska spustiti za preko 20 posto.

Vremenski okvir? Nadam se da će mnoge stvari uskoro biti jasnije. Imamo 3 bitna događaja pred nama:

1) FI 3q -> kad njih apsorbiramo trebalo bi dno biti u nekoj točki iza nas
2) SAD izbori -> dodatno ukloniti neizvjesnost, a možda i političarima odriješit ruke za neke poteze koje se boje povući neposredno prije izbora u strahu od gubljenja istih
3) Božić dolazi, Amerima jako bitno razdoblje, nažalost gledano potrošački a ne duhovno, te će se vjerovatno dodatno potruditi kako bi raju uvjerili da se američki san nije ugasio i da mogu opet glačati i laštiti svoju omiljenu kreditnu karticu.

Stoga se nadam se da ćemo i mi Božić dočekati za možda ne tako bogatom trpezom kao lani, ali ni siromašnom kao ove nedjelje.

Ovo su nekakve moje okvirne špekulacije, koje i sam uzimam s rezervom, a kao investitor trenutno sam jako oprezan i primarni mi je cilj vratiti se iz gubitaka.

Dugoročno? Ne sviđa mi se, puno smeća pod tapetom.

evo i jos jedan dokaz o nasoj podcjenjenosti……da se smire duhovi plasljivih dionicara
izvor : http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3184822/index.do;jsessionid=4275F21B647734CBEB1F04906269340A.2

Na netom završenoj konferenciji Zagrebačke burze, koja je održana prošlog vikenda u Novigradu, Ivica Mudrinić, jedna od rijetkih direktora koji se pojavio, našalio se sa sadašnjom cijenom dionica HT-a od oko 200 kuna i rekao da će još malo pa dividenda na dionicu biti veća od njezine vrijednosti. Takvih dionica ima još, primjerice, investitorima draga Atlantska plovidba.

Ta dionica, kažu analitičari, samo na likvidacijskoj razini vrijedi otprilike 4000 kuna, dakle kada bi se rasprodali brodovi i imovina podijelila dioničarima, a sada je njezina vrijednost na burzi 1100 kuna. Atlantska plovidba ima naravno zamki i ovisi o gospodarskom rastu i njegovu vilusu u globalnoj ekonomiji, pa se sve treba odvagnuti. Tržišna vrijednost kompanija na burzi svela se na neprepoznatljive veličine, pa se procjenjuje i skori val preuzimanja.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Moje predviđanje: "Blago onima koji su kupovali u petak!". Ako griješim, spreman sam na "popljuvavanje", i podnijet ću to "stoički". [kiss]

ja nažalost mislim da još nećemo rasti jer dok indexi u svijetu ne pozelene naši OIF moraju od nekuda krpati minuse i isplaćivati ulagače a to je najlakše sa likvidnim dionicama tipa ATPL … mislim da možemo očekivati nagli opravak ali samo uz zelenu ameriku i evropu par dana za redom…

danas futuresi u plusu……debelom za sada
ATPL ima triple GAP…..treba se vratit….1400????
uf.kakav sam druker….
ok…nadam se da cemo popuniti gap i dici se do 1400…
valjda ovo ne zvuci ko druk [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Konane pa zar nisi ušao ponovo na 1100?!?! Ajme, pa ako si izašao na 1400 s ogromnim gubitkom mogao si fino spustiti cijenu ulaza u petak. A sad izgleda da opet vučemo prema vrhu, ako za kratko nema veze, bitno da čovjeka veseli [smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

al se guraju nalozi na bidu

Tko hoće, može..

baš me zanima možemo li i narasti u jednom danu više od 20% kad je već očito da pasti možemo…ne desi li se to ovih dana neznam kad će…

blokada u prvoj minuti

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

….dan

-Ima li preživjelih ….. , ili je kiša stigla prekasno …. [smiley]

-Samo da mi se javi Arnold ….. , da znam da je OK …..čovjek je sigurniji kada ima
saveznike ….. [smiley]

-Dr M Wagner


Konane pa zar nisi ušao ponovo na 1100?!?! Ajme, pa ako si izašao na 1400 s ogromnim gubitkom mogao si fino spustiti cijenu ulaza u petak. A sad izgleda da opet vučemo prema vrhu, ako za kratko nema veze, bitno da čovjeka veseli [smiley]

Ne nisam…izašao sa na 1490kn tako da sam možeš izračunati koliko sam još dobar. Nemoj misliti da
je sve iza nas i da ćemo do kraja tjedna doći opet na 2000kn….bilo bi pre lijepo …

nota bene: to šta mi danas znamo da su svi indexi u dobrom plusu , ipak večina običnih ulagača
u fondove o tome nema pojma a vjerovatno i to niti više ne zanima…

na 4300 sve prodajem...


A sad izgleda da opet vučemo prema vrhu, ako za kratko nema veze, bitno da čovjeka veseli [smiley]

Da njega baš veseli, on čeka na 500kn



Konane pa zar nisi ušao ponovo na 1100?!?! Ajme, pa ako si izašao na 1400 s ogromnim gubitkom mogao si fino spustiti cijenu ulaza u petak. A sad izgleda da opet vučemo prema vrhu, ako za kratko nema veze, bitno da čovjeka veseli [smiley]

Ne nisam…izašao sa na 1490kn tako da sam možeš izračunati koliko sam još dobar. Nemoj misliti da
je sve iza nas i da ćemo do kraja tjedna doći opet na 2000kn….bilo bi pre lijepo …

nota bene: to šta mi danas znamo da su svi indexi u dobrom plusu , ipak večina običnih ulagača
u fondove o tome nema pojma a vjerovatno i to niti više ne zanima…
[/quote]

istina kolega, ali nemojte podcijeniti Šprajca i dnevnik danas u prvoj minuti, ako budemo zeleni na kraju dana. Za puk u fondovima, to ipak ima najveći utjecaj, ako već ne prate burzu [smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nisam precizno računao ali prošli tjedan ATPL je zabilježila pad veći od 40%. Da bi se to nadoknadilo potreban je rast veći od 68%. A kad smo padali više od ostalih ond možemo tako i gore.

New Report

Close