ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 21:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,94
24.463
1,891
12,90
13,05
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://www.cnbc.com/2019/11/12/tesla-ceo-elon-musk-announces-gigafactory-design-center-near-berlin.html


Senzacionalistički članak pomalo.
Činjenica je da neki proizvođači gube konkurentsku utrku, a neki drugi kao ADPL rastu.
Džaba krečenje.

Kad veliki kihavaju, mali slijede. Ali ovo je vrlo zanimljiva ideja “konkurentska utrka”. Znaci, po vama, stogodišnje firme nemaju pojma o poslu, dok ADPL unistava sve pred sobom. Vi ste upravljali produktivnoscu u Nissanu, fureciji, continentalu i ADPL-u pa znate prepoznati kvalitetu ili šta? Faureciji dionica pala 50% jer su, eto, nesposobni. Da bude jasno, adpl je jedna od najboljih dionica na nasem trzistu, ali sada ulagati u ovaj sektor mislim da nema smisla.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

sjećam se kako se 2007. ismijavalo takve naznake krize pa kad je udarila po burzama ljudi su u kratko vrijeme ostajali bez 70-80% uloga

gklemenc i jaro
S dužnim poštovanjem, manite se komentiranja nečega što uopće ne razumijete.

gklemenc
Tradicija nešto znači, da, no pitanje je uvijek što i kako radiš u kojem vremenu. Prošlost ne znači mnogo ako nisi konkurentan u nekom trenutku.
Isto je bitno koliko si velik. Ako si velik, a tržište je u padu sva je vjerovatnost da ćeš padati i ti.
ADPL je mali i ako su sposobni mogu ići protuciklički što po svoj prilici i rade.
Neka tako rade još godinu dvije, a kad se trend okrene vidjet ćete puni potencijal.
Krize nema i dok je jeftinog novca neće je ni biti. Ovo je nova normala koju mnogi ne razumiju.

jaro
Bez komentara. Vama naprosto nije mjesto na ovom forumu.
Obični ste provokator bez mnogo znanja o ičemu.
I s vrlo visokim mišljenjem o vlastitoj mudrosti.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

kupoprodaj

ajmo ovako vrlo jednostavno. znaci da malo dijete razumije. Znaci, adpl radi dijelove za autoindustriju. svi veci proizvodaci automobila su najavili probleme. cak je i prodaja u kini, koja je uvijek bila pokretac rasta, opako krenula padati. znaci, vi ste razmisljanja da će adpl nastaviti proizvoditi i prodavati dijelove automobila proizvođacima automobila, iako će ovi prodavati manje i najavljuju rezanja? Jer eto adpl radi anticiklicki. Kao da ja prodajem cement, a nitko ne gradi ništa, ali će eto kupovati od mene jer sam produktivniji i antickilican. Tko će kupovati od mene?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

@gklemenc

mudro zborite!
vremena nisu za ulaganje jer je ovo ciklična industrija pa kad vidiš da, uvjetno rečeno, ‘veliki’ pucaju onda što možemo očekivati od malih nego da i njima padne cijena?
ADPL je dosta diverzificiran po zemljama i točno je, na dosta toga treba paziti: prvo njegove prirodne partnere, zatim tečaj kako rublje tako i eura, te njihov odnos prema kuni
zatim ti vražji alati… prvo ide razvoj, pa se onda taj trošak amortizacijom sučeljava s prihodima kad jednom krenu

ima jedno ALI… AD plastik je dobro vođena kompanija, osobito tu treba naglasiti upravljanje novčanim tokovima, tu ima svega: od povlačenja dividende od pridruženog društva do isplate iste prema dioničarima
pa imate div. prinos od 5,6,7% na godinu, da li to uzimate u obzir? nit kopali nit sadili – laganih 5-7% godišnje na ulog
prema zadnjem izvješću kažu da je neto fin. dug tek 2,58 Ebitda na razini Grupe, znači da za 2,5 godišnje zarade vrate cjelokupni dug! tu ne treba dakle očekivati šokove
ili ako hoćete 428,5 mil kn duga naspram 815,5 mil kn kapitala, ni to mi ne izgleda puno

svaki poremećaj na tržištu bilo kapitala bilo kupovne moći građana može i vjerojatno hoće imati utjecaja na cijenu i ADPL dionice
teško je predvidjeti koja je to točno cijena po kojoj se isplati kupiti ovu dionicu i teško da ćete ikada pogoditi baš u dno
zbog gore navedenih parametara koje sve treba uzeti u obzir to je TEŠKO naciljati
ako slučajno padne ispod 175 kn ja osobno bez razmišljanja kupujem.. da li ću pogoditi dno, nemam pojma nit se zamaram time!

accountant

naravno, dugorocni mogu mirno spavati. kako sam gore napisao, adpl je jedna od najboljih dionica na nasem trzistu i to stoji. ja to ne sporim. samo mi, kazem, nije logicno razmisljanje da je adpl konkurentniji od nekih renomiranih kompanija, i da je anticiklican u ovoj totalno ciklickoj industriji. Sta zadesi proizvodace automobila, zadesit ce i njih. Mogu oni biti bogovi konkurentnosti

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

gklemenc
Vas evidentno ne brine to da li će ADPL rasti ili ne već vas evidentno jako živcira to što ne pada pa da kupite. Da nije tako ne biste se ovdje upirali sa svojom “zabrinutošću”.
“Zabrinutih” analitičara sam se u životu nagledao koliko hoćete i uvijek, ali ama baš uvijek zaradio više od njih. Šta ćeš kad sam optimističan po naravi.:-)
Da, baš tako, rade anticiklično jer rade bolje od drugih. Otimaju drugima poslove i rastu i na padajućem tržištu. Koje je padajuće samo zasad. A kako su dovoljno mali prostora za tu praksu ima dugi niz godina čemu svjedoče i novi debeli ugovori.
Za sve ostalo obratite se kolegi accountant-u, sve vam je lijepo objasnio.

P.S.
Barem se slažemo u tome da je dobro vođena firma i da dugoročni mogu relativno mirno spavati.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

2019 (September) Europe: Car Sales and Market Analysis

https://www.investing.com/equities/ad-plastik-technical

https://www.mojedionice.com/dionica/ADPL-R-A

Prihodi rastu, dobit raste, BV raste, dividendni prinos raste, P/E pada, zaduženost pada… Broj objavljenih potpisanih ugovora raste što osigurava bezbrižnu budućnost bez turbulencija…

I onda na temu nahrupe likovi koji su plaćeni da pišu budalaštine.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Koliko se mene učili dionica se kupuje kada je sektor u problemu, a prodaje kada je sektor na vrhuncu. Tako da ja još dvije godine ne očekujem neki porast cijene, ali dobivam lijepu dividendu. Kada sektor uzleti prodajem adpl po 300kn.

Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Po mojem iskustvu, a imam ga podosta, cca. 15ak godina, na PF naprosto NE POSTOJE “nezavisni analitičari” koji na nešto upozoravaju druge elem eto tako iz dobre edukativne namjere. SVI, ali ama baš svi imaju neku agendu i gospodine gklemenc izvinut ćete me kad tvrdim da ni vi niste iznimka.
Dopuštam da jeste, ali vjerovatnost je toliko malena da je statistički zanemariva.
Zapravo je poprilično oholo i smiješno tvrditi uopće tako nešto na ovom mjestu, PA ČAK I KAD BI TO BILA ISTINA, a najvjerovatnije nije.
Ono, ne posjećuješ javnu kuću ako nisi došao … A kad si već došao ne tvrdiš si došao eto, tako… A ne …

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

Kad si takav veliki strucnjak, zanima me da li si onda kupovao po 70? Pretpostavljam da nisi, jer sada tu ne bi dijelio besplatne strucne savjete.

kupoprodaj

ljudi me znaju, kao i ovdje forumasi. a evo nisam pisao dvije godine. zasto mislite da vecinom dobivam dobre ocjene? jer oni koji me znaju, znaju da sam ta statisticka pogreska o kojoj govorite. ali, kako rekoh, zaboli mene dal cete slusati ili ne.

ono sto je jedino istina, je da smo mi nacija deb.ila, koja je najpametnija na svijetu, i nikad ne zelimo poslusati tuđi savjet, jer hej, sta ce nam, mi smo geniji, a svi ostali budale. Zato i jesmo na razini zimbabvea i papa nove gvineje.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Forumski filantrop. Nakon godina nepisanja odjednom je osjetio jaki poriv da svima otvori oči kako ne bi ovdje zaglibili. LOLˆ2.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close