ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 04:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Elektrika i co2 nemaju bas veze. ja stvarno vjerujem da smo blizu kraja ciklusa pa sam i shortao peugeot prije 2 dana na 25 eura. bili zivi pa vidjeli

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

A da li manja masa vozila ima veze sa manjom potrošnjom i manje ispušnih plinova? Što se tiće električnih vozila, pretpostavljam da g Došen smatra da u njima ima više plastičnih dijelova nego u ovim s unutrašnjim izgaranjem. Na kraju krajeva još ćemo dugo voziti benzince i dizelaše, a novi zakon o penaliziranju preko 95 g co2 po km je već s 01.01.2020. na snazi.

Nije problem u autima i više plastike itd itd. burze ove godine rastu na čemu? očekivanju da ce se kina i ameri dogovoriti. i šta kad se dogovore? pa već je burza napravila 22%. nemam pojma. nista nije dobro, a sve raste kao ludo i da se nista ne dogada sa svjetskom ekonomijom. o tome govorim.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Mi rujemo po dnu, daleko je Amerika i zlato što sja. Imamo prostora za rast, pogotovo ako će poslovanje ići na bolje.


Nije problem u autima i više plastike itd itd. burze ove godine rastu na čemu? očekivanju da ce se kina i ameri dogovoriti. i šta kad se dogovore? pa već je burza napravila 22%. nemam pojma. nista nije dobro, a sve raste kao ludo i da se nista ne dogada sa svjetskom ekonomijom. o tome govorim.

Ne vidite šumu od drva…jeftini novac gura markete i nema sanse da rast stane dok se štanca…jednom kad stane bit ce gore od 2008…

Rastimo zajedno...

Dok ima jeftinog novca i suficita na njemačkom državnom računu nema brige, ako zaškripi autoindustrija kreću sigurno državni poticaji, slično kao u Rusiji.

Pah…prilicno sam sigurna da ce izvjesce biti dobro, sigurna sam i u to da ce dividenda biti dobra.

Malo sam bacio od faurecie izvjesce za 3Q zanimljiv mi je ovaj dio


SALES BY REGION
Europe(49% of Group sales)

• In Q3
• Down 0.7% at constant currencies and excl. Clarion scope effect, underperforming regional automotive production (+0.7%, source: IHS Markit dated October 2019)

Znaci Europa je imala u 3Q rast automotive production +0,7% prema IHS Markit

Ignore : renči

Planira netko 31.10. u Jankomir?

Gklemenc je u pravu kada gleda veću sliku tj makro pokazatelje. Kroz duži niz godina vidljivo je da se ADPL kreće ovisno o glbalnim kretanjima (rast/pad USA burzi, rast/pad EU burzi, rat u Ukrajini, Tsunami u Japanu.. itd)… dok nikad nisam vidio da je cijena firme pala zbog njezine, interne krivice (prijevare, podbacili dok ekonomija raste, promašene investicije i slično). Ok dakle za predvidjeti pad cijene ADPl treba predvidjeti makro pokazatelje.

Hrvatska burza je jako mala i hrvatske firme su jako ovisne o uglavnom maloj regiji gdje vrše svoje operacije (čitaj ugl ex Yu).

Pošto je to vrlo mala i ekonomski beznačajna regija, onda zapravo sva makro kretanja refije ovise opet o globalnim kretanjima.

Globalna kretanja

Očekujem li neku extra krizu tj depresiju paralelnu onoj iz 2008 u USA? Ne. Ne vidim pozadinski bubble, kamatne stope u USA se dižu i usporiti će rast USa ekonomije na srednji rok ali na dugi rok pripremiti artiljeriju (kamatne stope) na slijedeću krizu.

U EU je situacija drugačija jer EU ima strukturalnih problema u vidu manjka rasta populacije. Tu je išta teško predvidjeti.

Sad vi procijenite i tko dobro procijeni makro kretanja može i CRO burzu i ADPL. Ja se ne kladim na neku depresiju, možda na neko manje usporavanje ekonomsko rasta.

Good to be back:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Domach pozdrav. Long time no see. Ni ja ne očekujem neku preveliku krizu ili dublju recesiju, jer jednostavno ništa nije toliko pretjerano skupo. Ali problem vidim u spirali negativnih kamatnih stopa u europi iz koje se ne znam kako misle izvući. Dugotrajna stagnacija kao u japanu je lako moguca. Gledam jucer, index zaposlenosti u industriji i logistici i uslugama u njemackoj ponovo dosta opao. to su ti podaci koji me čine nervoznim. Prvo počinju kihati jace zemlje EU-a, a onda se prehlade svi

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Izvjesce nesto bolje od ocekivanja na prvi pogled lijep rast prihoda u 3Q:)

Ignore : renči

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2019-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Dobit prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) AD Plastik Grupe u izvještajnom razdoblju iznosi 133,54 milijuna kuna i porasla je za 3,57 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine. EBITDA matičnog društva veća je za 18,61 posto i iznosi 80,18 milijuna kuna, a najvećim je dijelom na njezin rast utjecala započeta serijska proizvodnja novih projekata i to u prvom redu novog Twinga i Clia 5. Mađarsko društvo Tisza Automotive doprinosi rastu prihoda na razini Grupe, a u manjoj mjeri utječe na rast EBITDA. U promatranom je razdoblju ostvarena EBITDA marža od 12,19 posto na razini Grupe, odnosno 10,35 posto na razini matičnog društva.
U prvih devet mjeseci 2019. godine AD Plastik Grupa ostvarila je neto dobit u iznosu od 63,86 milijuna kuna što predstavlja rast od 6,28 posto u usporedbi s istim razdobljem prošle godine. U matičnom društvu ostvarena je neto dobit u iznosu od 56,38 milijuna kuna koja je za 10,77 posto niža u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Osnovni su razlog smanjenja dobiti u matičnom društvu manji prihodi od dividende pridruženog društva, koji za razliku od prethodnih godina nisu isplaćeni u cijelosti. Naime, isplaćeno je nešto više od osamdeset posto dobiti, dok je ostatak raspoređen u zadržanu dobit.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Izvrsno izvješće, kao što je i najavio Predsjednik uprave.
Svaka čast.
https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Rasturačina od izvješća, najbolje izvješće na ZSE ovu jesen.

New Report

Close