ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,01
1.860
143
13,00
13,05
0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

fondovi su krcati adpl. koliki god bio pad i na najmanji pozitivni signal fondovi će podignuti-vratiti cijenu. na loše vijesti mogu samo usporiti pad,što i čine.

Evo na stranici 494 ove teme baš gledam 5.11.2013 kako sam već spominjao probleme rusije i rublje. bilo je to prije nego što je bloger prodao i prije ukrajne. Već mi se ni tad nije sviđala situacija ovdje i izašao sam po 130kn. Tad sam s tim novcem ušao u ATGR po 670kn. Dionice su dinamičke i treba ih promatrati iz situacije u situaciju, a ne se prviše vezati za to da je dionica dobra zauvijek. Cijela ova godina i najmanje prvi i drugi kvartal će biti pravi test za ovu dionicu. Nakon toga će se puno više znati. Još sam mišljanja da je ovo kvalitetna dionica koja se trenutno, treba se priznati, nalazi u velikim problemima. Kupovati sada, i kako neki kažu, hvatati padajuce noževe jednostavno nema smisla dok se situacija ne popravi. Uvijek kod kupnje pokušavam usporediti prinos i rizik. Da li mi se isplati za toliki prinos preuzeti toliki rizik. Ovdje je omjer trenutno nepovoljan i dok se situacija ne smiri ja ću se držati po strani.

Upravo sam na to mislio. Nisam se htio hvaliti (iako se tako čini) nego iznjeti činjenicu da je bilo dosta vremena i mogućnosti, a još više razloga, za izići iz ove dionice prilično neokrznut.



Ispada da ADPL jedino radi u rusiji. Po ovome racunu; pad rublje od 20% pretace se u pad mcapa za 40 milijuna kuna.

Sad koliko to ima smisla… ali ajde to je rizik Rusije.

oversold kazes [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh] asto je bilo na 130 kn ,strong buy [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
80 kn ce tek poceti oversold
[/quote]
ja bi kupio tek oko 75 po sadasnjoj situaciji s rusijom i rubljom.
ak se popravi situacija a cijena dionice ne pokaze to, mozda i ja kupim.

a inače ak drzite adpl zbog dividende, koju cemo vidjet kakva ce bit 2015., razmislite radije o drzanju jdos,jdgt,kosn,kotr,tuho…


Davno sam na ovoj temi napisao da si je Putin pucao u nogu vodjenjem ovakve vanjske politike.
Najbolje od svega mogao se zaustavit na Krimu,izaci kao pobjednik i gotovo ali sad je zbog pucketanja u Ukrajini unistio svoje gospodarstvo.

Nevjerojatna bahatosto.


ma da. ja si mislim da putin već noćima ne spava radi američkih sr..a ispod moskve. [emo_naivan]

who dares, wins


Tko će uhvatiti nož koji pada? Mislio sam kupiti na 105, rekao, pričekaj, nikad ne znaš…kad god mislim da je prilika padne još malo. Netko će se dobro omastiti, naravno, na nečiji drugi račun. Sretno.

ja sam čekao 100 ali sad s obzirom na sve i moju slabu likvidnost 80 bi mi bilo ok.

who dares, wins

Earlier, we reported that various currency brokers such as FXCM and FxPro, would – as a result of the soaring liquidity in the USDRUB pair – suspend trading in the Russian Ruble (while other merely hiked margins to ridiculous levels). It appears things have escalated again, and as FXCM just reported, instead of just politely advising clients not to open new USDRUB position tomorrow, it has advised anyone long, or short, the USDRUB that their positions will be forcibly shut in moments.

http://www.zerohedge.com/news/2014-12-16/russian-ruble-hereby-halted-until-further-notice

Ignore : renči

Sad sam zvao brokera-nakon sto je jutros blago ojacala rublja se opet raspala na foreksu,nesto ispod 77 eur.Nazalost lose vijesti i dalje.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Ne moras zvati brokera za te stvari imas sve ovdje u zivo

http://www.investing.com/currencies/eur-rub

...

A šta je ovo nego manipulacija tržištem. Dok oni prodaju Vama preporučuju da držite!

Erste povisio ciljanu cijenu za dionicu AD Plastika

Ovak.

Već sam napisao da se cijena ove dionice kreće između 90-138 kn već godinama.

Znači sve dok drži brana na 90 kn ja se ne bi toliko zabrinjavao.

Kako je Rusija izvlačila ADPL dok je EU bila u krizi, tako će sad EU dio potegnuti.

E sad, ako se vrati kriza u Europu, to će se preliti na kraju na USA, a onda Vam neće biti važno u kojoj ste dionici.

Nijedna neće valjati.

Lp

Kad je bio napad 11/9 onda je burza bila mrtva što se tiče nafte. Sada je cijena pala bez tehnološko proizvodnih razloga već opet zbog burze. ADPL je firma, a nije burza tako da ja smatram da imam dionice tvrtke koja je dorasla i prilagodljiva ovim situacijama. Za Ruse se ne bojim oni su već kod Kineza i Indijaca potpisali nove ugovore.

New Report

Close